spartacus

Konusu 'Yabancı Diziler' forumundadır ve KalenderMesrepim tarafından 2 Şubat 2010 başlatılmıştır.

2 Şubat 2010
    Konu Sahibi : KalenderMesrepim
  1. KalenderMesrepim

KalenderMesrepim Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    154
    Ödül Puanları:
    153
    Yapım:2010 ~ ABD
    Tür:Aksiyon, Dram,
    Fantastik Yönetmen:Michael Hurst, Jesse Warn, Rick Jacobson
    Senaryo:Miranda Kwok, Daniel Knauf, Todd Helbing, Aaron Helbing, Brent Fletcher, Steven S. Deknight, Andrew Chambliss, Tracy Bellomo
    Yapımcı:Aaron Lam, Steven S. Deknight, Paul Grinder
    Görüntü Yönetmeni:Aaron Morton
    Müzik:Joseph LoDuca ​

The Legend of the Seeker dizisinin yapımcıları Sam Raimi ve Rob Tabert, San Diego Comic-Con‘da yeni dizilerinin tanıtımı yaptı. ‘Zenginlik içindeki karakterler, aksiyon, seks ve savaş dizide ön planda olacak. Dizinin başrollerinde bir çok ünlü oyuncu oynuyor. Bunlardan başlıcaları şöyle;

Andy Whitfield:

Gabriel filminden tanıyacağınız Andy dizimizde Spartacus adıyla rol alacak.

John Hannah:

Mumya adlı serilerden tanıtığımız John Hannah dizimizin Batiatus karakterini canlandırıyor.

Craig Parker:

Yüzüklerin Efendisi serilerinde Haldir adlı Elf karakterini canlandıran ve ayrıca The Legen of the Seeker dizisinde Darken Rahl karakterinide canlandıran Craig dizimizde Glaber rolünü üstlenmiştir.

Lucy Lawless:

Birçoğumuzun Zeyna olarak tanıdığı Lucy Lawless bu sefer dizimizin Lucretia adlı karakterini canlandırıyor.

Bu karakterler dışında dizinin diğer oyuncuları ise şöyle;

Manu Benett: Crixus rolünde, ayrıca Zeyna: Savaçı Prenses dizisinde 2 bölüm oynamıştır.

Peter Mensah: Doctore rolünde, ayrıca Avatar, 300, The Incredible Hulk filmleriylede tanıyoruz oyuncumuzu.

Nick Tarabay: Ashur rolünde, ayrıca Moonlight, CSI:Miami, The Sopranos, Sex and the City ve Without a Trace dizilerinde de boy göstermiştir.

Viva Bianca: Ilithyia rolünde

Lesley-Ann Brandt: Naevia rolünde

Jai Courtney: Varro rolünde

Erin Cumming: Sura rolünde

2. 31 Mart 2010
  3. blanco

blanco Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    108
    bu diziyi kimse izlemiyor galiba
    GErçi +18 , herkes hoşlanmayabilir. Şu an 10. bölümü yayınlandı.

4. 16 Nisan 2010
  5. KalenderMesrepim

Beğenildi:
    154
    Ödül Puanları:
    153
    ben izliyorum ve de yarın geceyı sabırsızlıkla beklıyorum..
    dızıde crixus la nevianın askı ve de spartacusun suraya olan askı cok güzel..

6. 20 Nisan 2010
  7. KalenderMesrepim

Beğenildi:
    154
    Ödül Puanları:
    153
    sezon finali gercekten süperdi..
    heyecanla izledim..
    adamlar yapmışlar..

8. 30 Nisan 2010
  9. lizbeth80

lizbeth80 ya olacak ya olacak Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    ilk bu diziye baktigimda "bu neee?" diye bi tepki verdim ama sonra diziyi nedenini bilmedigim halde sevdim, hatta her cumayi bekledim!! degisik diziydi, oyunculari pek iyi sayilmazdi, ama bence eski zamanda buna benzer olabilirdi insanlar.. daha bi medeniyetsiz..
    esimle üzülmüstük dizi sonu geldiginde :KK43:( tam heyecanli yeri baslarken sezon bitti :)) ikinci sezon da sürer, "spartacus" hastalanmis :KK43:(

10. 13 Eylül 2010
  11. COTURNIX

COTURNIX İnci Meleğim Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    148
    bir hafta içinde bitirdik ilk sezon bölümlerini eşimle.
    ikinci sezonda sanırım spartaküs çok az olacakmış hasta olduğu için, daha çok okulla ilgili bölümler çekilecekmiş diye duydum.

12. 14 Eylül 2010
  13. KucukBocuk

KucukBocuk mucizeler benimle olacak! Pro Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    146
    yaaa geçen hafta keşfettim bu diziyi... aslında daha önce arkadaşım söylemişti ama bol kanlı izleyemezsin belki dediği için izlememiştim... sonra geçen hafta başka bir akadaşımla başladık ve acayip sardı... netten izliyorum... pazar günü 5 bölüm izledim ; dün 2 bölüm... geldim 12. bölüme ... eee kala kala 2 bölüm kaldı sezon finaline... sonrasını beklemek çok zor olacak... evet bazı bölümler biraz yuh dedirtiyor ama olsun... en çok arenadaki hatunlar komik geliyor... bir anda coşuyorlar... kölelere yapılanlar ya da yaptırılanlar çok tuhaf ; çok uç noktada olanlar var ama o zamanlar belki gerçekten öyleydi...

yine de Spartacuse bayılıyorum yaaa... Andy ( spartacus ) iyileşsin yaaa öyle bir adamın hasta olmaması gerek :)

14. 16 Eylül 2010
  15. jenesuisquunechanson

jenesuisquunechanson Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    421
    Ödül Puanları:
    188
    Box seti internete düşer düşmez indirip işlerimi yetiştirememek pahasına iki gecede bitirdim. Son derece sürükleyici ve enfes bir dizi olmuş, Konu zaten malum, ve bütün oyuncular rollerinin hakkını çok iyi vermiş, bilhassa Lucy Lawless'ın mimikleri çok iyiydi.

Tarihi olayları veya kişileri irdeleyen yapımlar çok ilgimi çekmez ama Kubrick hayranı olarak onun 1960 tarihli Spartacus filmini çok beğenmiştim, bunu da iyi ki izlemişim. Romalıların zevkine düşkün halleri ve her kılıç darbesinde fışkıran birkaç litre kan yüzünden bu diziye burun kıvıran çok şey kaybeder. Adamlar o günleri her yönüyle aktarıyorlar sonuçta.

16. 20 Eylül 2010
  17. KucukBocuk

KucukBocuk mucizeler benimle olacak! Pro Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    146
    Andy Whitfieldın hastalığı nüksetmiş ve 2.sezonda dizide oyanayamayacağını açıklamış...
    inanılmaz üzüldüm :gitme: inşallah iyileşir; çok genç üstelik 2 de çocuğu varmış...

dün de 12. bölümü izledim süperdi yaaa... finali ancak haftasonu izleyebileceğim sanırım...
    sonra dönüp en baştan tekrar izleyeceğim ...

18. 20 Eylül 2010
  19. zhr79

zhr79 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    dizi super ya cok fazla acık ama bu seferde erkeklerin cıplaklıgı on planda olmus bazen abartılmıs adamlar cıplak dolanıyor bunlar olmasa daha gusel olcakmıs aslında ancak tek basına izleyebiliyoz