Sperm düşüklüğü endometriosiz kist ve gebelik

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve BALSIN tarafından 13 Ekim 2008 başlatılmıştır.

13 Ekim 2008
    Konu Sahibi : BALSIN
  1. BALSIN

BALSIN Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Merhaba arkadaşlar.biraz uzun olucak ama fikirlerinize ihtiyacim var.ben 1.5 yillik evliyim.sol yumurtaliğimda 6 cm lik endometriosiz kist var. Buay amelyat olucam.ben hep gebeliğimi bunun engellediğini düşünüyordum.eşimde doktora gitti.sperm tahlilinde 1.5 milyon canli sperm olduğu söylendi.doktorum ürolojiye sevketti eşimi.müayenede eşimin iki tessisinde varis olduğunu(damarlarda tikanma) bununda spermi olumsuz etkilediğini söyledi. Bunun içinde amelyat önerdi.bu amelyattan sonra spermlerde artiş olabilir dedi.3 milyona çikabilirmiş.eğer bu amelyat gerçekleşmese tüp bebek için dahi canli sperm kalmaz dedi.doktorum.böyle sorunlar yaşayan varmi?neler yaptiniz.

2. 13 Ekim 2008
  3. Menzil Gxuxlxux

Menzil Gxuxlxux Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    64
    Ödül Puanları:
    153
    Canim erkek interfilitesi bolumune yazarsan, orda boyle sorunlari olan cok arkadas var, sana yardimci olurlar. Benim bildigim varikosel ameliyati sonrasi sperm sayisi duzeliyor ve 1 yila kadarda normal yolla hamile kalinabiliyor. Boyle varikosel amekiyatindan 3-6 ay sonra hamile kalan arkadaslar var. Esine sperm sayisini artirmak icin, icinde E vitamini, selenyum olan vitaminler var ondan alabilirsin. Ayrica keciboynuzu kuru ise birebir. Sen erkek interfilitesi basligina git bak orda nevrosky nickli arkadas cok yardimci oluyor Allah ondan razi olsun.

Ayrica sen uzun zamandir siteye girmiyordun. Nasilsin?

4. 14 Ekim 2008
  5. BALSIN

BALSIN Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    slm canim
    evet uzun zamandir yoktum.bebek konusunda çok takinti yaptim.sorunun hep kendimden olduğunu düşünüyordum.
    Ama eşimden kaynaklaniyormuş.uzun bir yol.arti birde maddi tarafi
    bilmiyorum.ümitsizlik yoruldum.sevgiyle kal

6. 14 Ekim 2008
  7. Ayxsxenur Amine Su

Ayxsxenur Amine Su Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    tüp bebek bölümünü takip edersen bilgi edinebilirsin

8. 13 Nisan 2010
  9. boncukgozlum

boncukgozlum Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Merhaba Balsın,

aynı sorun bizde de var. biz 5 yılık evliyiz. eşim varikosal ameliyatı oldu. ben de endometriozisden dolayı 2 defa lapraskopi olduk. eşimin sperm sayısı biraz yükseldi.. ama benim laproskapik ameliyatlardan kaynaklanan yumurta rezervlerim azalmış. üç defa tüp bebek denemesi yaptım üçüde hüsranla sonuçlandı. şimdi tekrar dördüncü denemeye başka bir merkezde başladık, şu an için doğum kontrol hapı kullanıyorum. bence sen de geç kalmadan tedavilere başla. umarım herşay yolunda gider.. herşay gönlünce olsun... UZUN BİR SÜREÇ SABIRLI OLMAN GEREKİYOR UNUTMA.....