Sperm Kalitesi Düşüklüğü. Lütfen Yardım..

Konusu 'Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi' forumundadır ve kaderrr tarafından 16 Şubat 2009 başlatılmıştır.

16 Şubat 2009
    Konu Sahibi : kaderrr
  1. kaderrr

kaderrr Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Herkese merhablar,

arkadaşlar bugün eşimle doktora gittik,2,5 yıllık evliyiz.benim bütün değerlerim normal çıktı.ama eşiminin sperm kalitesi %20 olduğundan hamile kalamıyormuşum.en az %50 ın üzerinde olması gerekiyormuş.%20 çok düşük bir oran mı ? bizi ürolojiye sevketti ilaç tedavisi uygulayacaklarmış.netten baya bi araştırdım ve keçi boynuzunun çok iyi geldiği söyleniyor.bu sperm kalitesnin azlığı önemli bir problem mi acaba ?

vereceğiniz cevaplar için şimdiden hepinize teşekkür ederim.

Son düzenleme: 16 Şubat 2009
  2. 21 Şubat 2009
  3. nergis55

nergis55 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    Canım sperm kalitesi demek morfoloji demek sizin sorununuz morfoloji sanırım.Sitede morfoloji ile ilgili bilgilerden yararlanabilirsin.Bizde de eşimde sorun onunda morfolojisi bozuk

4. 21 Şubat 2009
  5. smhsmh

smhsmh Kaan'ım Allaha Emanetsin Pro Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    146
    ne yazıkki günümüzde morfoloji bozukluğu baya arttı
    sebebini ürolog hormonlardan ilaçlardan gıdadan stresten sigaradan alkolden
    olabileceğini söyledi
    keçi boynuzu kürü kimi arkadaşlarımızda işe yarıyor
    kullanabilirsiniz
    geçmiş olsun

6. 14 Eylül 2009
  7. macakupakarosinek

macakupakarosinek Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    slm morfoloji bozukluguna keçi boynuzu kürü ve havuç suyu kürü ibrahim saraç oglunun sitesine bakın ve ginseng .çinki tablep, antioksidan içeren vitaminler var onları araştırın siyah üzümün çekirdegi antioksidan içeriyor bal ,polen arı sütü çok iyi geliyor muş benim eşimdede morfoloji sorunu var aşılama yapıldı olmadı tüp bebek denicez ama degerleri yükselsin die keçi boynuzu kürü bal polen ve ginseng alıyor hergün daha öncede pycnognol antioksidan klandık gnc.solgar,herbalex firmalarında var araştırın belki birimizn şifa olur . herşey bir yana dua allah ol dicek çok dua edelim