Sperm Morfolojisi %3 Şimdi Ne Olacak?

Konusu 'Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi' forumundadır ve EGT tarafından 17 Haziran 2009 başlatılmıştır.

17 Haziran 2009
    Konu Sahibi : EGT
  1. EGT

EGT Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    76
    Merhabalar...Eşimin sperm değerleri normalin çok üstünde ama morfoloji 3 çıktı şimdi ne olcak?Bunun anlamı nedir_?Morfoloji düzelir mi?Eğer düzelmesse ne yapmak gerekli beni aydınlatacak bir arkadaş cevap yazarsa sevinirim :KK43:

2. 18 Haziran 2009
  3. nexsxemi istiyorum

nexsxemi istiyorum ben artık anneyim Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    aynı sorun bizdede var eşim de sperm sayısı 300 000 000 hızıda iyi ama morfoloji %3 çıktı tüp bebek yaptık 1. deneme tutmadı eylülde 2. denicez. bir çaresi varmı bilmiyorum

4. 18 Haziran 2009
  5. EGT

EGT Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    76

Neden hemen tüp bebek yaptırdınız ki? Bizim doktor arttırmak mümkün dedi 3 ay sonrayı bekliycez yeniden tahlil yaptırcaz dedi.Her doktorun söylediği farklı sanırım.

6. 26 Haziran 2009
  7. wetw

wetw Mucizenin annesi Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Kızlar benim eşimin hem sayı problemi hem morfoloji psoblemi vardı. Sayısı 5 milyon idi ve morfolojisi%99 anormaldi. Yani 5 milyon spermin yarısı canlıydı, diğer yarısının bir kısmı 1. saatte ölüyordu, kalanların birazı geri geri gidiyor,birazının kuyruğu yok başı bozuk falan... Yani ciddi morfoloji bozukluğu vardı. Eşime sperm sayısını artırmak için bitkisel ürün satan GNC den enerji rableti Arginmax, Ginsing Korea ve vitamin evicap kullandı. 3 ay sonra yapılan tahlillerde sperm sayısı 7 milyona çıktı ama morfoloji değişmedi. Spermin sayısından daha önemli olan morfolojisi.Üstüne üstlük ben de Polikistikoverliydim. Ve tüp bebekten başka şans verilmedi..Tüp bebeğin de mikroenjeksiyon yöntemi dışında diğer yöntemle bile şans az dendi. Aşılama hiç düşünülmedi bile..
    Fakat nasıl olduysa hamile kaldım. Önemli olan şey kafanızı boşaltmanız. Bize bunlar söylenince nasılsa hamile kalamam düşüncesiyle kabullenip beynimi boşalttım. ve hamile kaldım kızlar.

Amelie p bunu beğendi.
  8. 26 Haziran 2009
  9. eylul07

eylul07 bigün bende anne olacağım Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    aaaayyyyyy tüylerim diken diken oldu çok sevindim canım..Allahım tamamına erdirsin...

10. 29 Haziran 2009
  11. aycank

aycank Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    morfolojinin kaç olması lazım kızlar normali ne yani kaç olursa aşılama kaç olursa tüp bebek deniliyo

12. 29 Haziran 2009
  13. sarxixcivciv

sarxixcivciv Kıymetlimizsin meleğim... Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146

tebrik ederim canım çok sevindim..Allah analı babalı büyütsün...bende pko luyum eşimdede hareketlilik %1 morfoloji anormal yazıyor bozukkk biz dr gitmedik uzun süredir.
    hayat mucizelerle dolu..

14. 29 Haziran 2009
  15. EGT

EGT Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    76
    incir kürünü duyan oldu mu kızlarrr:KK43:

16. 29 Haziran 2009
  17. nix

nix birgül<3beliz Üye

Beğenildi:
    1.755
    Ödül Puanları:
    238
    egt bizimde sayı 42 milyon hareketlilik 65&#37; morfoloji 3% 2 sene önce yaptırdığımız testte...
    eşim hiçbişey kullanmadı 4 gün önce aşılama yaptırdık..ve aşılamada verdiği örnekte sayı 10 milyon a düşmüştü...dünyam başıma yıkıldı dr şansınız az dedi ama yinede aşılama yaptırdık...bakalım 10 gün sonra belli olcak...
    4% az tüp yada mikroenjeksiyon
    4%-14% ..aşılama
    14% fazla normal...
    sayı ve hareketlilik vitaminlerle artıyo ama morfoloji çok zor....bi insanın mavi yada siyah gözü olması kadar genetik bi özellikmiş...sitede yaptığım araştırmalardada morfolojiyi artıran duymadım... ama hamile kalan var...

18. 29 Haziran 2009
  19. aycank

aycank Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    nix sağol canım anladığım kadarıyla senin bu konuda bilgin var.tüp bebek ve aşılama için sayı hareketlilik ne olmalı.diyelimki sayı ve hareketlilik düşük tüp bebek gerekiyo ama morfoloji yüksek ise yapılmıyomu anlatabildim umarım