sperm morfolojisi yüzünden düşük yapıyorum

Konusu 'Duyuru : Maalesef bebeğimi kaybettim : (' forumundadır ve jakobi tarafından 13 Kasım 2010 başlatılmıştır.

13 Kasım 2010
    Konu Sahibi : jakobi
  1. jakobi

jakobi Binlerce kez şükür Üye

Beğenildi:
    55
    Ödül Puanları:
    153
    merhaba arkadaşlar, ilk kez hamile kalmıştım. havalarda uçtum sevinçten ama son günlerde beta hcg mde düşüş başladı önümüzdeki günlerde düşük yapıcam boynum bükü kaldıdı hayırlısı böyleymiş. bana yardımcı olur usunuz şu an 6. haftadayım çok ağrım olur mu, ne kadar kanamam olur bayramı üzgün geçiricem sanırım. bunun yanında düşük morfoloji sorunu yaşayanlar bana yardımcı olabilir mi ne önerirsiniz aşılama yerine direkt tüp bebek içinmi uğraşiym napiym?

2. 13 Kasım 2010
  3. findikk

findikk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    103
    Ödül Puanları:
    93
    Çok üzüldüm canım.Bizde sperm problemi var eşim varikosel ameliyatı oldu yine olmadı.doktorlar normal yolla olmaz dediler. ve tüp bebek tedavisi grdük.2si tuttu fakat kalp atışlarını hiç alınamadı ve kürtaj oldum:KK43: sonra ilaçlar bitkisel kürler flan yükselltik değerleri ve kürtajdan 1 yıl sonra kendiliğimden hamile kaldım.Okdae sevindikki tekrar tedavi yoluna düşmicez dedik.Ama 2 aylıkken kalp atışları durdu:KK43: ve yine kürtaj oldum.Çok zor zamanlar geçirdik.Kürtaj olalı daha 2 ay oldu.Doktor spermlerden kaynaklı olabilceğini söyledi ama başka ihtimalller üzerindede duruyourz.Kan pıhtılaşması ve kromozomlar o testleri yaptrıcaz.Bizde sizin ne yapcağımızı düşünüyoruz açıkçası.Allah yardımcımız olsun.diyeceğim o ki tüp bebek tedavisi görsende düşmiyeceği anlamına gelmiyo maalesef.Buarada kürtajda ağrı faln olmuyor,bişey hissetmiyorsun pek.1 2 gün baş dönmen olabiliyor. kanaman oluyor tabi bisüre ama sonra kesiliyor.Korkma.

4. 13 Kasım 2010
  5. jakobi

Beğenildi:
    55
    Ödül Puanları:
    153
    dr bana kürtaj olursun demedi 6 haftalığım kendi düşecek dedi bende tedirgin oldum ama neyse önemli olan bebek sahibi olmak tabiki acılar cekicez napalım, preimplatasyon diye birşey varmış onu araştırıyorum sizindemi sperm morfoloji probleminiz vardı anlaşılan doğal yolla da olsa aşılamada olsa genleri kontrol edilmeden oldukça fazla düşük riski karşıma çıkacak benim eşimede düşük sperm sayısı ve morfolojisi nedeniyle kısırlık teşhisi kondu dr varikosel dedi ameliyat edecekti eşim tıp fakültesinde profesöre gitti tıptaki prof sen varikosel değilsin demiş ameliyattan vazgeçti sperm sayısı 9 milyon, morfoloji %1 di keçiboynuzu kürü yapıyoruz en son sayı 20 milyona çıktı ama morfoloji fazla değişmedi .düşük gerçekten çok acı üzücü birşey inşallah biz ve bizim gibiler bir an evvel bebeklerine kucağına alır sanada geçmiş olsun

6. 25 Kasım 2010
  7. eyeblood

eyeblood Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım ya hayırlısı olsun bende daha yeni erken dönem gebeliğimde düşük yaptım doktor bana bozulmuş oluşamamış gebelik dedi bende kendim düşürdüm kürtaj etmedi.sancı,kanama,halsizlik,yani korkutmak istemiyorum ama tedbirli ol diye sölüyorum bünyeyi çok düşürüyor,ben 1 gün hastanede yattım tedbiren serum aldım ve çok faydasını gördüm buscapan kullandım 1 kutu rahimdeki gazı ve spazmı çözsün diye,gaz oluyor çok,bir süre daha hamilelik belirtileri devam ediyor bende hala süt geliyor,bol bol vitamin almanı ve kesin kesin yatmanı tavsiye ederim benim kanamam azdı son iki gün yoğun oldu sonra tamamen kesildi zaten kanaman çok olsaydı yada olursa kürtaja alırlar az az kanamayla atacak embriyoyu rahim güçlü ol,üzülme inan bölesi daha hayırlı zayıf bir canlı dünyaya geleceğine düşüyor elbette üzülüyorsun ama bu yönden düşün.Rabbim sağlıklı hamişlikler nasip etsin bize öpüyorum seni.:KK71:

8. 26 Kasım 2010
  9. elixsir

elixsir Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    korkma cok canın yanmaz canım adet gibi gider:KK50:

bende öle oldu:KK14:

10. 26 Kasım 2010
  11. jakobi

Beğenildi:
    55
    Ödül Puanları:
    153
    teşekkürler kızlar. 15 kasım pazartesi düşük yaptım bugün 26 kasım 12. gün oluyo hala kanamam devam ediyo bu sabah biraz arttı ve kıpkırmızı oldu. betahcgm ise 13 kasımda 750 falan çıkmıştı bugün ölçtürdüm 400 lere ancak inmiş çok yavaş iniyo nedense . buda bizim çilemiz allah daha büyük dert vermesin bizede bebek nasip etsin inşallah

12. 3 Aralık 2010
  13. elixsir

elixsir Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    öle valla canım ben bunu 3 sefer yasadım:KK14::KK14::KK14:

14. 11 Aralık 2010
  15. pelinboz

pelinboz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    ben de iki kez kimyasal gebelik yaşadım yani kanda çıktı ama çok düşüktü kan değerleri ve 10-15 gün içinde adet yoluyla düştü sebebi için bir sürü kan verip test yaptırdık sonuçlarını almadık henüz ama sebebi sperm morfolojisi olabilir mi sizce?ya da aynı kaderi yaşayıp sebebi hakkında tahminde bulunabilecek var mı?

16. 8 Ocak 2011
  17. pelinboz

pelinboz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    ben de iki kez kimyasal gebelik yaşadım sebebi sperm morfolojisi olabilir mi?

18. 23 Mart 2011
  19. insa

insa Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    arkadaşlar en son soruya cevap yazmamışsınız....bizim henüz bebeğimiz olmadı hiç...gebelik de...

morfolojik yapı incelenecek....üstteki soruyu cevaplarsanız seviniriz...ben de merak ediyorum....