Sperm Sayısı Düşük Olup Da Normal Yolla Çocuk Sahibi Olanlar

Konusu 'Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi' forumundadır ve unutmabirgun tarafından 12 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

12 Temmuz 2009
    Konu Sahibi : unutmabirgun
  1. unutmabirgun

unutmabirgun Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    108
    Arkadaşlar herşey bildiğimiz gibi allahımdan gelmektedir.Her ne kadar biryerlerden sperm sayısı düşük bile olsa normal yolla çocuk sahibi olanların olduğunu duyduk ancak her ne kadar doğru bunu bilmiyorum.Bunun için bu konuyu açma gereği duydum.

Sperm sayısı düşük olupda normal yolla çocuk sahibi olanlar sperm sayılarını bizlerle paylaşırlarsa bunu da öğrenmiş olacağız.

Şimdiden teşekkürler...

2. 18 Temmuz 2009
  3. kederli

kederli Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    sperm sayısı düşük olanalr kanda fsh ve lh değelerine baktırsınlar. o değerler düşük çıkarsa iğne ile tedavide çok yüksek artışlar oluyor.yakınım 1milyondan 40 milyona çıkardı.o iğneler kadınlarda tüp bebekte kullanılan iğneler.

4. 21 Temmuz 2009
  5. loneliness

loneliness Rabbime şükürler olsun Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    bizim de 3 milyon ve iğne veriler. inşallah dediğin gibi olur. ayrıca ameliyat da olacak.

6. 16 Ağustos 2009
  7. unutmabirgun

unutmabirgun Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    108
    Hangi iğneleri kullandınız?

8. 16 Ağustos 2009
  9. maviruya

maviruya Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    97
    Ödül Puanları:
    113
    bu8 ayın sonunda kontrolümüz var..doktor duruma göre iğne tedavisine geçicez demişti..sormadık da ne iğnesi diye..acaba dediğin gibi bişey mi?:uhm:

10. 16 Ağustos 2009
  11. loneliness

loneliness Rabbime şükürler olsun Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    canım pregnyl ve menagondu. ama en son doktor bıraktırdı. çünkü bunlar hormon seviyesi düşük olanalra veriliyormuş. biizm hormonalr normal. sadece sperm az. daha da berbat edersiniz vücudun dengesini dedi. en son doktor ve biz de bıraktık.

12. 20 Ağustos 2009
  13. tuna0909

tuna0909 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    testesteron seviyenizede baktırın bence eşinizin kızlar..

14. 20 Ağustos 2009
  15. cerensesil

cerensesil canım kızım melisim Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146

canım benim eşimin sperm sayısı 4 milyondu önce, 1 yıl sonra 6 milyon oldu.morfolojisi 9'du.bol lökasit(iltihap) vardı.hastanenin biri kesinlikle tüp bebek dedi.başka bir hastaneye gittik oda aşılamayla başlıyalım ama sanmıyorum sizin tüp bebek olur dedi.ama ben yılmadım eşime sigarayaı azalttırddım.keçiboynuzu kürü,ballısüt,pekmezli süt,ısırgan tohumu yağı verdim hergün düzenli olarak doktorda sperm artırıcı ilaç ve antibiyotik verdi.aşılamanın yapılacağı ay hamile kaldım.umudunuzu yitirmeyin sabredin.erkek infertilitesi yüzünden hamile kalamayan bayanlar topiğinin '7533' sayfasına bak benim gibi bir sürü kişinin hikayesini oku.ALLAH kimsenin kucağını boş bırakmasın darısı bütün isteyenlere olsun.:Saruboceq:

16. 16 Ekim 2009
  17. elvinnaz

elvinnaz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    benim çok yakın bi arkadaşım 1 yıılık evliliklerinden sonra olmayınca dr gittiler kız arkadaşımda herşey normal çıkınca eşide muayne olmuş sper sayısı çok düşük müş dr aşılam deneriz ama büyük ihtimalle tutmaz tüp bebek olursa olur oda belki demiş çok üzüldüler ama hep dua ettiler maddi imkanlar doğrultusunda beklemeleri gerekiyordu sonra bi gün arkadaşımın hamile olduğunu öğrendim doğal yolla bu ayın sonunda bebişleri doğcak inş mevlam herkeze nasip etsin dr dr gezdirmeden inş

18. 9 Aralık 2009
  19. nur82

nur82 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    benim eşimin de düşüktü.normal yolla bebek sahibi oldum..