sperm sayısı ve hareketliliğinde sorun varsa tetradox adlı hap niye verilir

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve deniz42 tarafından 22 Ocak 2008 başlatılmıştır.

22 Ocak 2008
    Konu Sahibi : deniz42
  1. deniz42

deniz42 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    selam arkadaşlar eşimin sperm sayıs ve hareketliliğinde sorun var. doktor şu ilaçları verdi klomen , zinco c, tetradox ve cravit haplarını vermiş. yalnız bu tetradox ile cravitin antibakteriyel hap olduğu yazıyor. bu hapların ne alakası var rahatsızlıkla. Cevaplayanlara şimdiden teşekkürler.

2. 22 Ocak 2008
  3. PAPATYAM

PAPATYAM 15 MAYIS kilolara savaş Pro Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    canım doktorunun elbet bi bildiği vardır benim eşimde de sorun vardı hem sayıda hem hareketlilikte ilk sperm testinde benim eşimede cravit ve zinco c verdi spermde bakteri iltihap tarzı bişiiler var demişti hamile kalmaya engel diye vermişti klomeni hem kadınlara hem erkeklere veriyorlar zaten bildiğim kaderı ile hakkınızda hayırlısı olsun

4. 25 Ocak 2008
  5. esinesinti

esinesinti Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bize Bir Dr. klomeni kesin klomen genelde sperm sayını düşürüyor dedi, zaten veren dr da ima etmişti bazen tamamen durduruyor demişti. O yüzden bir araştı istersen.

6. 25 Ocak 2008
  7. esinesinti

esinesinti Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Deniz42 sperm sayınız ve hızı kaç yada ileri hızlınız varmı

8. 25 Ocak 2008
  9. drerdogan

drerdogan Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Sperm Testinde Lökosit Yani Enfeksiyon Görülmüştür Büyük Ihtimalle Benim Eşimede Benzer Bir Antibiyotik Verilmişti Bu Yüzden

10. 25 Ocak 2008
  11. butterfly 's'

butterfly 's' gözümdeki yaşsın bebeğim Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba deniz.eşim de kullanmıştı ,ben de kullandım tetradox u.şu an bir enfeksiyon vara bunu iyileştirmek için yoksa da koruyucu olması açısından veriliyor bu antibiyotik.yani standart bir işlem çok takılmaaaa.Hayırlı olsun.Umarım bebişinize kavuşursunuz.

12. 9 Mayıs 2008
  13. zeytohnm

zeytohnm saglıkla gellll erkegimmm Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım bende yeni kullanmaya başladım düşük yaptım doktor konturole gittigimde eşimede banada bi kutu verdi eger kanınızda mikrop varsa temizler dedi bu sebebden düşmüş olabilirmişş canım yavrum geçmiş olsunn allah en kısa zamanda gönlüne göre versin

14. 9 Mayıs 2008
  15. EU2

EU2 Guest

Antisperm antikorlar kısırlıkta ne kadar etkili?
    Antisperm antikorlar spermin baş-gövde ya da kuyruğuna bağlanarak etki eden bağışıklık sisteminin ürettiği maddelerdir. Bu maddelerin sperm başına bağlanması spermin yumurta içine girmesini bozarken kuyruğa bağlanması sperm hareketini engellemektedir.
    Ancak bu antikorların hangi oranda sperme bağlanmasının gebe kalmayı etkilediği halen tartışma konusudur. Bazı çalışmalarda spermlerin % 50"si bazılarında ise % 80"ninin etkilenmesinin gebeliği azaltmada önemli olduğu belirtilmiştir.

Ayrıca bu antikorların erkek ya da kadında kanda bakılmasının hiçbir anlamının olmadığı artık kabul edilmektedir. Bu nedenle eğer antisperm antikor taranacaksa sperm sıvısında taranmalı kanda taranmamalıdır. Tarama sonucu pozitif bulunan olgularda tedavide aşılama ilk kullanılan yöntemdir ve daha ciddi olgularda tüp bebek uygulanabilir.

YAZI http://www.maksimum.com/kadin/haber/147/11191.php DAN ALINTIDIR..[/I]

belki de butarz bişe görüpte anti bakteriyel ilaç vermiş olabilir die bilgin Olsun dedim Cnm

16. 9 Mayıs 2008
  17. meralun

meralun Rabbim sana sığınırız! Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Canım benim eşime de verdiler

kandaki enfeksiyonu temizlemek için bir antibyotik merak etme

18. 9 Mayıs 2008
  19. gamze-su

gamze-su Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım tahlillere baktınızmı belki eşinin sperminde lökositi fazla ise iltihapı yok etsin diye verebilir benim eşimde kullandı