Sperm Sonuç Analizi Yardım..

Konusu 'Tüp Bebek Yöntemi ile Çocuk Sahibi Olmak.' forumundadır ve dejavu_one tarafından 29 Haziran 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    29 Haziran 2010
    Konu Sahibi : dejavu_one
  1. dejavu_one

dejavu_one ''Allah'' de, gerisini bırak.. Pro Üye

Beğenildi:
    3.949
    Ödül Puanları:
    238
    Merhaba doktor bey. Eşim sperm testi yaptırdı ayrıca ultrasonografiye girdi. Ultrason sonucunda varikosel tespit edildi Ayrıca geri akım varmış spermin hepsi çıkamıyormuş eşimin doğuştan sol testisi içerdeymiş ilkokul 5. sınıfta çıkarılmış onun etkisi olabiirmiş bir de sağ epidim başında 3.7 mm lik kist varmış ailede kanser olup olmadığını sormuşlar ama yok ailede.. Bunun için biyopsi yaparlar mı ameliyatla alınması gerekiyormu sonuçları doktorumuz yarın görecek. Spermiogram sonuçları ise şöyle;

Sağda grade 0-1 ve solda grade II Varikosel, sağ epidim kisti.

Sayım: 22.000.000

Mikroskobi: H.S.2-3 Lökosit görüldü

Hareketli: %50

Hareketsiz: % 50

Normal yapılı: %90

Anormal yapılı:% 10

Sonuçlar böyle ama hareket konusunda yerinde ve ileri hareket değerleri belirtilmemiş sperm sayısı sanırım düşük seviyede. Bu durumda doktor nasıl bir tedavi uygular sperm attırıcı bir ilaç mümkün mü ayrıca varikosel ameliyatı olması gerekir mi bu sonuçlara gçre normal yolla bebek olur mu yoksa direk tüp bebek mi yaptırmalıyız. Şimdiden teşekkürler...

2. 1 Temmuz 2010
  3. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba

Sperm parametreleri iyi görülüyor. Çok ameliyat gerektirir bir durum yok gibi. 216 545 55 55 nolu telefondan Üroloji Dr. Emre BAKIRCIOĞLU ile görüşürseniz size daha ayrıntılı bilgi verecektir.

Geçmiş olsun.
    İyi günler dilerim.

4. 1 Temmuz 2010
  5. dejavu_one

dejavu_one ''Allah'' de, gerisini bırak.. Pro Üye

Beğenildi:
    3.949
    Ödül Puanları:
    238

biz sonuçları gösterdik doktora dün. Kist zararmış kalabilir dedi morfolofiyi ve sayıyı da iyi buldu fakat varikosel için ameliyat olmasının iyi olacağını söyledi. Eğer olursa %60 a kadar hamilelik şansı artar dedi bizde gün aldık temmuz 19 a ama hala kararsızız bizim %50 olan hareketliliği ameliyattan sonra bile yakalamayanlar var yine de iyi diyorlar araştıyorum da.. Yanii bu değerler ameliyatsız normal yolla hamile kalmayı sağlıyorsa hiç yaptırmayalım yada bir süre bekleyelim eğer olmazsa yaptırırz ancak eşim tekrarlayacak testini. Bu numarayı arrasak telefondan bilgi alabilir miyiz. İstanbul'da değilizde kendisine gidemeyiz..

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.