Sperm testi sonucu

Konusu 'Tüp Bebek Yöntemi ile Çocuk Sahibi Olmak.' forumundadır ve Sugar tarafından 30 Mart 2010 başlatılmıştır.

30 Mart 2010
    Konu Sahibi : Sugar
  1. Sugar

Sugar Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Sayin Hocam asagida yazmis oldugum sperm testi sonucunu bana anlayabilcegim sekilde yorumlar misiniz lutfen simdiden tesekkuru bir borc biliyorum iyi calismalar dilerim size...

Ejakulat miktari :4.5 m L
    PH :8
    Likefikasyon suresi :20 dk
    Viskosite :normal
    Gorunum :gri-opak
    1.ci st .hareketli sperm yuzdesi :% 70
    2.ci st. hareketli sperm yuzdesi :% 60
    Hareketin tipi (cogunlugu) :ORTA HIZLI
    ml. deki sperm sayisi :18 milyon
    Total sperm sayisi :81 milyon
    Normal morfolojili sperm yuzdesi :%60
    Lokosit :goruldu
    Spermatojenik hucre :goruldu
    Aglutinasyon :goruldu

2. 31 Mart 2010
  3. haksever

haksever BİZİ BİN YAPAN NARKIZIM <3 VARLIĞINA SONSUZ ŞÜKÜR Pro Üye

Beğenileri:
    247
    Ödül Puanları:
    63
    MERHABALAR DOKTOR BEY;
    ben 18 yaşımda evlendim.şu an bikaç ay sonra3senemi dolduracağım evleneli yani 21ime yeni girdim.
    evlenmeden öncede adetlerim düzensizdi. evlenince düzelir dediler çevremdekiler doktora gitmedim. evlendim düzelmedi bende doktora gittim doktor kistlerim oldunu yasmin doğum kontrol hapını önerdi çocuk istemiyodum çünkü. sonra internetten araştırınca çocumun olamıcanı öğrenince ilacı bida kullanmadım bikaç ay düzenli gitti sonra 2buçuk ay olmayınca başka bi doktora gittim hemen ameliyat olmamı kistin birinin yumurta kadar büyüdünü söyledi. hemen hastane ve doktor araştırdık hazırlandık ameliyata gittim resmen sonra doktor baktı ve sen pco sun dedi bu kistler çok normal adetle atarsın dedi ilaça bile gerek yok 2güne adet olursun dedi ameliyat için gitmiştim ama olmadım 2gün sonra adet oldum ger
    çekten sonra o doktorum erkek die bi bayan doktor buldum ve ona gittim hemen eşimden test istedi yazıyorum
    20.052009
    volüm: 4cc
    viskozite: normal
    likefaksiyon:15dk
    ph:8
    lökosit:0
    eritrosit:0
    sayı:34mil/ml
    total sayı:106.000.000
    total motilite:&#37;40
    progresif hareket+4:20
    yavaş hareket+3:10
    yerinde hareket+2:10
    hareketsiz+1:60
    tpmss:21.200.000
    baş anamolisi:65
    akrozom anom.:20
    akroz. şekil boz.:20
    pin head:6
    round head:8
    büyük baş:5
    küçük baş:4
    uzun baş:10
    amorf:8
    mid-piece anomalisi:20
    kinked:5
    kırık boyun:6
    bend:5
    ince:4
    kuyruk anamoliteleri:9
    kısa :5
    kıvrık kuyruk:4
    değer yazanları yazdım diğerleri 0 yazan larda var doktor bi sotun yok iyi demişti sonra bana rahim filmi çektirdik
    sonuç:normal hsg incelemesi yazıyo tüpler açık çıktı hiç acı falan hissetmedim anestesisiz oldum korktuğum için utandım hiç acımadı çünkü.
    hormon testleri yapıldı
    tsh:6,03
    fsh:5,54
    lh:12,6
    prolaktin:87,32
    çıktı ve prolaktin için ilaca başladım haftada 1 tableti ikiye bölüp içtim hemen düştü ilacı bıraktırdı doktorum sonra klomen ve çatlatma iğnesi denedik olmadı sonra kist oldu bi ay ara verdik böle bi ay ara vererek 3kere denedik olmadı psikolojim çok bozuldu sonra doktora ara verdim ama adette olamadım 2buçuk ay dayanamadım bu sefer beni ameliyattan kurtaran erkek doktoruma gittim bu ocak ayıydı halen ona gidiyorum beni takip etti kendi kendime adet olunca 4. günü gittim klomen verdi bi hafta sonra aynı güne çağırdı sonra gittim 2yumurtan var çok güzel dedi ve o günü sayarak 3gün şanslı gününüz dedi ilişki önerdi çatlatma iğnesine gerek yok çatlar dedi ve denedik sadece o günlerde ilişki oldu çünkü başımıza bazı olaylar geldi neyse annemdeydim orda doktora gittim adet günümde değerim
    bthcg:28.52çıktı doktor hamilesin dedi ağlama kırizine girdim sevinçten sonra biraz uyudum uyandığımda kanamam başladı hemen kendi doktoruma gittik değerm 28.91 çıktı çok yüksellmemişti doktor düşük tehlikesi var dedi ve ilaç verdi sabah akşam iç dedi neyse kanamam durmadı parça parça geldi aradım doktoru gel dedi ve muane etti düşmüş dedi. yani şubat ayında bi düşük yaşadım.:KK43:((
    bi ay ara verdik bu ay gene klomen ve şanslı 3gün taktiğini uyguladık:) nisan 10 adet tarihim inşallah olmam adet ve meleğim gelir.
    benim sorum sizce ne yapmalıyız?????????? böle devam mı edelim doktorum olmazsa aşılamaya geçelim dio ama eşlim bi kere oldu die gene olur dio böle deneyelim dio bana kalsa tüp bebek bile yaparım hemen olsun istiorum artık çok yoruldum bu yaşta ağır gelio artık.
    bu arada bi ara şeker ilacıda kullandım ama midemde intihap oluştu bu doktorum kullanma dedi bıraktım prolaktin ilacını aklıma geldikçe haftada yarım tablet içiyorum ve düşük hala yetio yani fazla ilaç midemi bozuo çünkü az kullanıyorum.
    işte benim hikayem bu bana bişeyler önerin lütfennnnnnnnnnnnnnnnnn:Saruboceq::Saruboceq::Saruboceq::Saruboceq:

4. 31 Mart 2010
  5. Bahceci

Bahceci Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    sorunuza baska bir bölümde yanıtladım tskler

6. 2 Nisan 2010
  7. Sugar

Sugar Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Hocam benim soruma da yanit vermis miydiniz acaba ve hangi bolume bakmaliyim bilgi verirseniz cok mutlu olacagim tekrar tesekkurler...

8. 8 Nisan 2010
  9. melodim1

melodim1 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    mrb drr bey,benim hormon bozuklugu+pko mevcut:KK43:en son prolaktin 26 cıktı.adet sonrası oldugu için mi bilmiyorum ama,sanırım düsmüs.dr. cok acele cocuk istiysan asılama yapalım dedi.ama bekle 1 sene dedi.ben 29 yasındyım.kararsızım.bide bu asılamayla ilgili acılı agrılı felan deniyor.cok kararsızım ne yapmalıym?

10. 20 Temmuz 2011
  11. aslan1215

aslan1215 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Efendim, 32 yaşındayım, 4 sene evvel varikosel ameliyatı oldum. Son yaptırdığım sipermiogram test sonuçlarımı aşağıda bilginize sunuyorum:

Örnek semen perhiz süresi (gün) 4
    Semen analizi
    Makroskopi
    Sıvılaşma süresi 30 dakika
    Görünüm gri-opak gri-opak
    Hacim 2 ml.
    PH 7.5
    Mikroskopi
    Sperm sayısı 92.25 mil/ml.
    Total sperm sayısı 184.5 mil/ejakulat
    Lökosit sayısı %58 canlı
    Total hareketlilik %69
    İleri hareketli %66 %32
    Yerinde hareketli %3
    Hareketsiz %31
    Morfoloji (Kruger kriteri)
    Normal %3
    Baş anomalisi %78
    Boyun-orta parça a. %9
    Kuyruk anomalisi %8
    Sitoplazmik damlacık %2
    Kaynak: WHO 2010 semen analysis, Cambridge Univ. Press
    Fruktoz 142 mg/dL

Morfoloji sonuçlarında şekil bozukluğu olduğu söylendi. Bu test sonuçlarına göre normal yoldan çocuk sahibi olabilir miyiz? Morfoloji bozukluklarında ne yapabiliriz? Şekil bozukluklarında yumurtayı dölleyen sperm hücresinin bu şekilde olması halinde sorunlu bir gebelik oluşabileceğini duymuştum. Düşük, down sendromlu ya da özürlü gibi. Böyle bir şey var mıdır? Buna karşı ne yapılabilir?

İnternette araştırma yaparken, bir internet sitesinde morfoloji sonuçları düşük çıkan bir kullanıcının sorduğu soruya cevap olarak, "sperm sayısı yüksek olan örneklerde morfolojinin de yüksek olması gerekli" diye bir cevap verilmiş. Böyle birşey var mıdır? Sperm sayısının yüksek olması durumunda morfoloji değerleri de yüksek olabilir mi?

Morfoloji değerleri yükseltilebilir mi? Yükseltmek için ne yapmak gerekir?

Bizi bu konuda aydınlatırsanız çok seviniriz. Alakanız için şimdiden çok teşekkür ederiz. Saygılarımızla.

12. 21 Temmuz 2011
  13. Bahceci

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba sperm sonucunuzda sayı ve hareketlilik iyi görünüyor. morfolojiye gelince %3 çok kötü bir değer değil. çünkü biz normal sınırınız %5 olarak belirliyoruz yani bu kadra sperm içinden normal morfolojide spermler de var demek. genelde bozuk morf. olanlar doğal yolla yumurtayı bulup döllemekte sorun yaşadığı için korkunuz olan hastalıklı çocuk olma ihtimalinden bahsetmek doğru olmaz. tüp bebek tedavisine girmeniz için de kesin bir kriter yok. bence bir süre eşinizde de sorun yoksa denemeye devam edebilirsiniz. 1 yılı geçti ise de sizi görüşmeye çağırabilrim neler yapılması gerektiğini konuşmak için. sevgiler.

14. 22 Temmuz 2011
  15. aslan1215

aslan1215 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Hocam sorumuza kısa sürede cevap verip bizleri bilgilendirdiniz alakanız için çok teşekkür ederiz, sağolun

16. 24 Ağustos 2011
  17. fts_dmr

fts_dmr Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    slm doktor bey ben eşimin sperm tahlil sonuçlarını sorucaktım yardımcı olur musunuz

abstinans süresi : 4 gün
    liquifaksiyon süresi : 25 dakika
    viskozite : (+)
    volüm : 6
    ph : 7.2
    fruktoz : 350
    aglütinasyon : yok
    sperm sayısı :20.000.000
    total sperm sayısı : 120.000.000
    round cell sayısı: 2.000.000
    lökosit sayımı: 40.000
    eritrosit: 0
    immatür germ hücer sayısı: 1.960.000

normal sperm oranı : %2
    anormal sperm oranı : %98 bu iki oran için normal sperm oranının :%4 olması gerektiğini söylemiş doktor ayrıca sperm sayısının sınırının 15.000.000 olduğnu belirtmiş vede PROXEED PLUS adında bi ilaç vermiş üç ay kullanamsı gerekiyormuş ..bu 3 ay içerisinde çocuk sahibi olabilirsiniz demiş ....

18. 24 Ağustos 2011
  19. Bahceci

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba sonuçlarınızda morfolojide zayıflık olsa da sayı itibariyle sınırda 20 milyon ve üzeri normal kabul edilir eşinizin de sınırda değeri normal. kendiliğinden gebelik sağlanabilir ama biliyorsunuz bunun için sadece eşinzin sperm testine bakarak söyleyemeyiz sizin de bütün testelerinizin normal olması gerekiyor. verilen ilacı kullansın eşiniz.