Spermiogram Kötü, İlaçlar ya da Kürler de Kar Etmediyse Nereden Başlamalı?

Konusu 'Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi' forumundadır ve greendreams tarafından 4 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

4 Temmuz 2010
    Konu Sahibi : greendreams
  1. greendreams

greendreams Hayatıma yeni bir sayfa.. Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    61
    Arkadaşlar, spermiogram sonucumuz kötü geldi, belirli ilaçları ve kürleri de uyguladıktan sonra sonuç alamadık diyelim, o zaman nereden başlayacağız? Biz tahlilimizi Özel bir hastanede yaptırdık. Bu tahlilleri ille de tüp bebek merkezlerinde mi yaptırmak gerekir. Ya da tüp bebek yapmaya karar verdik, İzmir de oturuyorum. Nereye gitmeliyim önce nereye başvurmalıyım. Sigortalıyım, Tüp bebek merkezlerinde sigorta ne kadarını karşılıyor, önce devlet hastanesinde mi yaptırmalıyım bu testleri beni yönlendirecek, bu konuda deneyimi olan insanlara çok ihtiyacım var, beni yalnız bırakmazsanız çok sevinirim arkadaşlar! Sevgilerimle...senağlama

2. 5 Temmuz 2010
  3. meri58

meri58 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    67
    Ödül Puanları:
    148
    canım öncelikle geçmiş olsun ve ALLAH yardımcınız olsun,sonuç için kötü demişsin ama oranlar nedir yani test sonuçları çok yönlü değerlendiriliyor,mesela toplam sayı belki sınırdadır ama morfoloji hareketlilik iyidir,yada toplam sayı iyidir hareketlilik yada morfolojide düşüklük vardır,çünkü değerleri düşük olupta hamile kalan insanlar var,bence kendine öncelikle iyi bi doktor bulmalısın,tüp bebek için ssk dan yararlanmak için yaş sınırı var 23 diye biliyorum ama emin değilim artı öncesinde aşılama şartı var ve heyet raporu tarzında bi rapor gerekiyor ki bunun içinde 3 yıllık evli olman şartı var,eğer bu kriterler taşıyosan oran olarak bilmiyorum ama büyük bi kısmını ssk karşılıyor kalan kısmınıda hasta karşılıyor,bu konudaki bilgilerim çok yeterli değil canım sen yinede araştır ama aşağı yukarı durum böyle,ayrıca seninde bi takım testlerden geçmen gerekiyor hormon testleri gibi ve mutlaka rahim filmini çektirmelisin,elimden geldiği kadar yardımcı olmaya çalıştım arkadaşım kolaylıklar diliyorum

4. 6 Temmuz 2010
  5. greendreams

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    61

Arkadaşım sağol verdiğin tüm bilgiler için öncelikle. Maalesef henüz 2 yıllık evliyim, ama bir buçuk seneden fazladır çocuk sahibi olamıyoruz. Morfolojimiz % 55 bozuk, % 45 normal, diğerleri ise maalesef pek iç açıcı değil. Sprem sayımı 5 milyon, ileri hızlı "0" yavaş hızlı 10 ve etrafında dönen ise 90. Sonuç değişmiyor ve de pek değişmeyecek gibi görünüyor. Ben en azından umudumu yüksek oranda kaybetmiş durumdayım. Yaşım 27, sonuç olarak bir yıl daha bekleyeceğim gibi görünüyor, SSK için. Ayrıca galiba tek bir aşılamayı devlet karşılıyor, tutmazsa diğerleri bize ait sanırım masrafları. Durumu olmayan ailelerin Allah yardımcısı olsun!!! Bilgiler için çok teşekkür ederim, yakınlığın için de forumda insan sadece bilgiye değil, arkadaşlığa da ihtiyaç duyuyor. Sonuçta belli moraller bozuk, o nedenle arkadaşlığını da esirgemezsen sevinirim, kendine çok iyi bak ben hep bu forumda dolaşıyorum, öpüyorum.olumunekankayizsmile

6. 6 Temmuz 2010
  7. meri58

meri58 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    67
    Ödül Puanları:
    148
    yardımcı olabildiysen ne güzel canımcım,inan bende çok yoruldum bende senin gibi 27 yaşındayım yaklaşı bir buçuk yıldır uğraşıyoruz olmuyor,bizim değerler sürekli değişiyor,bi artıyo bi düşüyo bende anlamıyorum ,temmuzda aşıla deniyip güya eylül gibi tüp bebeğe geçicektik oda şimdilik kaldı...yani durum hiç iç açıcı değil üstüne birde bendeki ruhsal dengemdeki değişmeler ümidim giderek kayboluyor,etrafıma bakıyorum benden sonra bile evlenenler ikinciyi doğuruyor,galiba been anne olamıycam,dediğin gibibu yolda savaşan insanların şartları oldukça zor maddi ve manevi güç gerektiriyor ALLAH a şükürler olsunki belirli imkanlara sahibiz en zaından ssk var,ben etrafımdaki hiç bir insanla bunları paylaşmadım henüz nedendir bilmiyorum ama burda her şeyi açık açık söyleyebiliyorum,benimde sizlerin arkadaşlığına ve yardımlarınıza ihtiyacım var esirgemek ne kelime seve seve yardımcı olurum arkadaş olurum..sende kendine cici bak görüşürüz yine hihoyyyt

8. 6 Temmuz 2010
  9. greendreams

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    61

Bu işlerde moral çok önemli, ben ilk öğrendiğimde oturup hüngür hüngür ağlayanlardan olmadım, aksine araştırdıkça, bu sitedeki insanların da sorunlarını gördükçe moralim her geçen gün düştü, aslında bende etrafımda bir tek anneme söyledim. Başka kimseye söylemedim. İnsanların bana bakıp da ne oldu bi gelişme var mı gibi sorularına tahammül edemem bu konuda, bir de acır gibi baksın istemem kimsenin. O daha çok bozar moralimizi. Eimden geleni yapmaya da çalışıyorum ama maalesef eşim diğer eşler gibi rahatça benimle bunları konuşamıyor. Kendisini kötü hissediyor ben bu konuyu açınca ve de hemen konuyu kapatmaya çalışıyor. Dolayısıyla çok da bişey yapamıyorum onun için. Tüp bebek için durumlarımızı araştıralım diyorum, daha erken bekle diyor, onu da üzmek istemiyorum arkadaşım. Ama bende artık içimde diğer hamile kadınlar gibi bebeğimi hissetmek istiyorum. Tüp bebek tedavisi kadını daha çok zorlayan bişey, ben bunu kabul ediyorum,yeter ki olsun diye ama o reddettikçe benim de içimde gün geçtikçe bir umutsuzluk büyüyor. Moralim bozuk. Ama arkadaşlığımı kabul ettiğin ve de bana destek olmayı kabul ettiğin için çok teşekkür ederim, en azından bunu yaşamayan anlayamaz. Sende beni iyi anlıyorsun dolayısıyla. Senin de nasıl sorunun olursa olsun bende buradan dinlemeye hazırım ve buradayım, öpüyorum canım seni. Napalım iyi olmaya çalışıcaz

vereliniortak

10. 7 Temmuz 2010
  11. greendreams

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    61
    Arkadaşlar orada mısınız?kaydirigubbakcemile

12. 7 Temmuz 2010
  13. meri58

meri58 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    67
    Ödül Puanları:
    148
    ben aileme bile söyleyemedim henüz yeni yeni çok yakın bir kaç arkadaşımla paylaştım,utanma duygusu nkesinlikle değil sadece seninde düşündüğün gibi devamında gelicek sorular ve bakışlar görüşler de beni çok tedirgin ettiği için paylaşamıyorum henüz,erkekler bayanlara göre bu konuda çok daha hassas oluyor sanırım eksiklik olarak algılıyolar bu durumu biz onlara her ne kadar öyle olmadığını anlatmaya çalışsakta daha duygusal takılıyorlar malesef,bende bu gidişle bi kaç ay sonra tüp bebeği araştırıcam artık beklemek istemiyorum ağustos sonunda 3 yılımız doluyo bizim nediyim hakkımızda hayırlısı,dediğin gibi dertler ortak olunca birbirimizi hiç tanımasakda burda birbiriyle yoldaş oluyo insanlar bende onlardan biriyim isteyen herkes için,bizde annelik duygusunu yaşıycaz bir gün ama işte bu yolda kaybedilen her ay insanı olumsuz etkiliyor,bu arada canım bu aralar nete pek gireyemiyorum şehirler arası ev taşıyorum fırsat buldukça girmeye çalışıyorum neyse çok uzattım sen kendine ve eşine cici bakmaya devam et,A.E.O

14. 8 Temmuz 2010
  15. greendreams

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    61
    Cevabın için sağol arkadaşım, yeni evinizde güle güle oturun, ne zaman girersen buradan görüşelim yine, sen eşine neler uyguluyorsun var mı yaptığın özel bir şey?

16. 8 Temmuz 2010
  17. meri58

meri58 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    67
    Ödül Puanları:
    148
    sağol iyi dileklerin için canım,aslında herkesin bildiği şeyleri bende uygulamaya çalışıyorum eşime,akşamları keçiboynuzu suyu içiyor ve yine benim hazırladığım içinde bal keçiboynuzu pekmezi,muz,zencefil,zerdeçal,keten tohumu,çörek otu,ısırgan tozu olan bi karışım var onu yiyor,her sabah ve akşamda arısütü bal polen karışımı,ve zeytinyağında bekletilmiş incir yiyor,son olarakta e vitamini ve silisyum alıyor,şubat mart gibi bizim değerler %50 artmıştı sonra yine düştü ama o zaman ginseng ve aktardan aldığımız bi karışım vardı onu kullanıyordu,burdan gitmeden yani yakın zamanlarda bi test daha yaptırıcaz eğer olumlu bi gelişme olursa gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz diycem inşallah,aslında sayı olarak her ay ortalama 2 milyon artış oluyor ama diğer taraftanda diger değerlerde düşme oluyo karışık yani anlıycan ALLAH yardımcımız olsun

18. 8 Temmuz 2010
  19. greendreams

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    61
    Maşallah arkadaşım, sen bu kadar şeyi yaptırabilmek için iyi ikna etmişsin, eşim şu anda L-arginine kullanıyor, henüz teste gitmedik, eğer işe yararsa ona devam edicez ama işe yaramazsa bu kadar şeyi nasıl yaptırırım bilemiyorum, kırmak da istemiyorum onu, stresin çok önemli bir faktörü var çünkü. Ama test sonucunuzu önemle merak ediyorum haberin olsun, bu artışlar devam etsin İnşallah zemuszemus