spermiogram testi

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve TeMMuz20 tarafından 12 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

12 Mayıs 2008
    Konu Sahibi : TeMMuz20
  1. TeMMuz20

TeMMuz20 Guest

kızlar biz spermiogram testi yaptırdık ama sıradan küçük bir tıp merkezine yani öyle hastane yada tüp bebek merkezi de dğildi fiyatıda onlara göre epey ucuzdu. Ama şimdi içime bir şüphe düştü acaba her tarafta aynı şekildemi ölçüm yapılıyor yoksa yanlış ölçüm yapmış da olabilirlermi? Sizin başınıza böyle bişey geldimi spermiogram testiniz hiç yanlış ölçüldümü
    veya bu fiyat farkı neden kaynaklı olabilir dersiniz

2. 12 Mayıs 2008
  3. yesimpatdursun

yesimpatdursun herşeye rağmen Sahte Profil ÜZGÜN

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    Canım ben Tüp bebek hemşiresiyim.Sana kısaca şöyle anlatayım.Bizlerde yapılan spermiogram tahlillerinde spermler özel sıvılarda bekletilir ondan sonra santifrüj edilir ama sıradan lab. da sadece santifrüj edilir.Sayıda da genelde farklılıklar oluyor.Benim önerim semen analizinizi tekrarlamanız . Tabi ki tüp bebek merkezinde . Geçmiş olsun

4. 12 Mayıs 2008
  5. TeMMuz20

TeMMuz20 Guest

çok teşekkür ederim canım. eşimin test sonucu sınırlarda çıktı. 22 milyon/ml ve ileri hız %55 diğerleri normal bu ay sonunda tekrar yaptırmayı düşünüyoruz 2 ay geçmiş olacak. Değerlerin sınırda olması canımızı sıktı ama dediğim gibi testide iyi bir yerde yaptırmamıştık sıradan bir tıp merkeziydi. İnşallah ondan dolyı az çıkmıştır.
    Peki şimdide kafama takıldı acaba tüp merkezinde yaptırsaydık testleri sonuçlar daha mı düşük çıkardı

6. 12 Mayıs 2008
  7. AnlamadanDinlemeden

AnlamadanDinlemeden HayaT BeNimLe GüSeL :)) Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    196
    Canım ben sana üniversite hastanelerini tavsiye ederim.
    Ayrıca tüp bebek merkezinde de yaptırmanda fayda var.Sadece tüp bebek merkezinde de yaptırma.

8. 12 Mayıs 2008
  9. EU3

EU3 Guest

Benim eşim üniversite hastanesinde yaptırdı,nomal labaratuvarda yaptırdığıyla hemen hemen aynı çıktı.

10. 12 Mayıs 2008
  11. wildrose54

wildrose54 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    esim bir kac urolog da test yaptimisti hepisi süper cikmisti, fakat sonra TBM yaptirinca sonucun pek de okadar ic acici olmadigini ögrendik......
    günvenli bir test yaptirin bence.

12. 12 Mayıs 2008
  13. XOXzgxuxrCe

XOXzgxuxrCe Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    Spermiyogram santrifüj yaparak mı çalışılıyor canım? Spermiyogram benim bildiğim vücut ısısında bekletildikten sonra bakılan bir tahlil değil mi?
    Senin dediğin sperm yıkama olmasın :uhm:

14. 13 Mayıs 2008
  15. yesimpatdursun

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    eğer hastanın cinsel perhiz süresi 10 günden fazla ise semen balçık gibi olur ve spermler görülmez bu durumlarda yıkama yapılabilir

16. 13 Mayıs 2008
  17. yesimpatdursun

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    Genelleme yaparsak dışarıda bakılan testlerde sonuç her zaman daha olumlu çıkmıştır.Fakat eşinin sonuçları çok kötü değil bence üzülme

18. 13 Mayıs 2008
  19. TeMMuz20

TeMMuz20 Guest

uff ya canım sıkıldı şimdi bu demek oluyor ki ozaman bizim değerlerimiz sınırın altında normalde iyi çıkmış hali sınırın biraz üstü olduğuna göre.
    yaa kızlar değerlerimiz çok mu oynar dersiniz, şimdi testi yaniden yaptırmaya daha kötü bir sonuç alabileceğimiz için korkuyorum. Asıl eşim çok üzülür, canım benim 1,5 aydır elinden gelen herşeyi yapıyor değerleri artsın diye bide TBMde ölçtürüp daha düşük çıkarsa çok üzülür . Offf ya offfffff..........