Spermiogramda doktorumuza nekadar güvenebiliriz?

Konusu 'İnfertilite / Kısırlık' forumundadır ve _chocolate_ tarafından 15 Ekim 2010 başlatılmıştır.

15 Ekim 2010
    Konu Sahibi : _chocolate_
  1. _chocolate_

_chocolate_ Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Kizlar biz 3. defa Spermiogramm yapdirdik ve 1. ve 2. Spermiogram arasinda öyle büyük fark varki icime kurt düstü!

1. Spermiogrami baska doktorda yapdik sayilari ve hareketlileri az dendi ama saglikli olanlari sayisi cook cook iyiydi (Normalde spermlerin yüzde 30%u saglikli olmasi gerekiren bizde 60% idi) ilk doktorum bu Spermiogrammin cok sorun olmadigini cocugumuzun olmasina engel olmadigini söyledi. hatta ikinci doktorum 60% in normalden cokdaha yüksekde olan bir deger oldugunu söylemisti.

2. Spermiogrami simdiki doktorumda yapdik ve 60% olan saglikli spermler birden 0% oldu!

Dolayisiyla herhangi bir tedavi görmeden bana direkmen Tüp bebegi önerdi doktorum. Yinede 3. Spermiogrami yapdik ama busefer sonuclara yüzde kac oldugunu yazmamislar sadece hareketliligini ve sayisini yazmislardi.

benim icime suan süphe düstü! hernekadar spermiogramm sürekli degissede 3 ay icerisinde 60% dan 0% düsmesi bana hic mantikli gelmiyor. üstelik 3. spermiogramda bu degerleri niye yazmamislar onuda anlamis degilim. Elbette yarin doktoruma soracagim ama eger bir kasit varsa bunu bana söylemeyeceklerdir tabiiki.

Sorum size Spermiogram yapan arkadaslarim, sizdede böyle asiri degisimler oldu mu?? Doktoruma güvensem mi güvenmesem mi bilemedim cünki ilk doktor bu spermiogram sonuclarinin cocugumuzun olmasina engel olmadigini söylemisti ama bu doktorum ise direkmen Mikroenjeksiyon yapmayi öneriyor bana!