Spermler Yikaniyorya

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve yekdenem tarafından 27 Kasım 2007 başlatılmıştır.

27 Kasım 2007
    Konu Sahibi : yekdenem
  1. yekdenem

yekdenem Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Kizlar Kocxalarimizin Spermleri Yikaniyorya Asilamadan Once Tutma Ihtimali Daha Yuksek Aslinda Spermi Guclendiriyorlar Diymi Cevap Verin Lutfen

2. 27 Kasım 2007
  3. kuzi

kuzi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    106
    evet en hareketlilerini ve kalitelilerini seçiyolar ama bence çok çok önemli bi faktör değil bu, çünkü aşılamanın tutabilmesi için kadının tüplerinde ve rahiminde hiç bir sorun olmaması lazım, aşılamanın ilişkiden tek farkı, spermlerin rahime biraz daha yakın yere bırakılıyo olması, yumurtayla spermin birleşmesi için kadının tüpleri ve yumurtaları önemli olan.

4. 27 Kasım 2007
  5. supremunvale

supremunvale Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    yekdenem valla benim aşılama tecrübem yok. yıkamayla ilgili çok detaylı bilgim de. ama doktorların söylediği aşılamada hamile kalma şansı zaten %10-%15miş yani çok büyük bir ihtimal değil. ama yıkamada yapılan işlemin spermler üzerindeki güçlendirici etkisi hakkında bilgim pek yok. o yüzden kesin bişey söylemek istemem canım.

6. 27 Kasım 2007
  7. PAPATYAM

PAPATYAM 15 MAYIS kilolara savaş Pro Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    198
    ya valla benim kafam karıştı bu konuda biraz ama bilmiyorum .aşılamada şans daha yüksek diye biliyorsum ama benim hamile kalmakla ilgili bi problemim yoktu düşük yapıyordum diye aşılamayla başladık 1.aşılamam tutmadı şaşırdım yani hem hamile kalabiliyordum hemde eşimin spermleri işlem gördü bide 2 ay eşime keçi boynuzu vs.. yedirdim eşiminde spermlerinde öle çok büyük bir sorun da yok tu sadece standartın biraz altında e zaten hamile de kalabiliyordum anlamadım gitti valla yaaaaaaaaaa

hade hayırlısı

8. 27 Kasım 2007
  9. yekdenem

yekdenem Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canlarim tsk cevaplariniz icin ben 2 sene once hamile kalmistim normal sekilde ama dustu 1 hafta oncede olk kez asilama yaptirdim benim tupler falan tkali degil normal gibi ama esimin spermleri dusuk iste aman ne biliyim ya hayirlisi bakalim haftaya belli olucak INSALLAH RABBIM her isteyene versin bazen bunaliyoruz ama sabirrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrRABBIM HAYIRLISINI VERSIN BU ARALAR BEBEGE COK IHTIYACIM VAR ALLAH IM yatdimcimiz olsun ya ne diyim kizlarrrrrrrrrrr

10. 27 Kasım 2007
  11. selvihan

selvihan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    yekdenem canim senin ilk asilaman galiba ben 9 defa asilama aptim ikide tup bebek malesef ttmadi benim esiminde spermleri biraz yetersiz evet yikiyorlar biraz daha hareketlendiriyorlar ama canim asilamada pek sans yok iki ucdefa dene olmazsa tup bebege bas vur.bana gereksiz yere asilama cok yaptilar .allah yardimciniz olsun arkadaslar.bu arada sormak istedigin bisey olursa cevaplarim canim

12. 27 Kasım 2007
  13. kuzi

kuzi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    106
    valla açıkçası hamile kalabiliyosan sana aşılama yapılmasını anlayamadım, çünkü aşılama kaliteli spermin yumurtaya biraz daha çabuk ulaşmasına yani döllenmeyi kolaylaştırmaya yarayan bişey, senin döllenmen zaten gerçekleşiyosa ve düşük yapıyosan, yumurtanın tutunamama problemi var demektir ki, aşılamanın buna hiçbir etkisi olduğunu sanmıyorum ama yine de hayırlısı olsun belki de kısmet böyledir.

14. 27 Kasım 2007
  15. PAPATYAM

PAPATYAM 15 MAYIS kilolara savaş Pro Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    198
    valla sorma bende anlamadım ama.bende sorun yok görünüyor tüp bebeğe geçebilirim belki hayırlısı bakalım

16. 27 Kasım 2007
  17. kuzi

kuzi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    106
    Canım bence senin durumun zaten aşılamayla çözülecek bi durum gibi gelmedi bana, inşallah 3.denemen tutar Allah bilir tabiki ama, sperm hareketsizse aşılama çok zor bi ihtimal, bence doktorun sana önereceği mikroenjeksiyon olacaktır. doktor gibi konuşmuş olmiyim kafayı bozdum ben biraz bunları araştırıp karıştırmaktanda. Allah fazla uğraştırmadan hepimize hayırlısıyla verir inşallah bebeklerimizi

18. 27 Kasım 2007
  19. selvihan

selvihan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    nazeli canim evet ozelde yapiyorum ama fransadaki tedaviyi begenmiyorum insallah bu sene turkiyede yaptirmayi dusunuyorum.ama bi kere daha denemeliyim 1.ayda cunku 6 dondurulmus embriyom var