spermlerde hareket azlıgı..

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve Rosem tarafından 2 Ekim 2007 başlatılmıştır.

2 Ekim 2007
    Konu Sahibi : Rosem
  1. Rosem

Rosem ****BİRİCİGİM*** Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    merhaba arkadaslar.sıteye yenı uye oldum..ben 15 aylık evlıyım..
    1 sene boyunca bebıs dusunmemıstık korunmustuk..ama 3 ay once gıttıgım jınekologun esıme yapılmasını ıstedıgı sperm testınden cok telasa kapıldım..
    esımın sperm testı sonucunda spermlerınde hareket azlıgı cıktı..senağlama
    jınekolog,urolojı uzmanına gıtmemızı tavsıye ettı..

gıttıgımız urolojı uzmanı esıme 6 ay korunmadan ılıskıye gırmeden herhangı bır sey yapmanın gereksız oldugunu soylemıs..hatta bıze sperm testı yaptıran jınekolaga kızmıs:1shok:

2 aydır korunmayı bıraktık..henuz bısey yok..6 ay sonunda eger bebısımız olmazsa doktor gerı gelmemızı soyledı..esıme herhangı bır ılac bıle vermedı..

kafam cok karısık arkadaslar ayrıca tedırgın olmaya basladım..
    sızce ne yapmamız gerekıyor..bu konuda tecrubesı olanlar varsa tavsıyelerınızı beklıyorum..

ayrıca sıtede kecıboynuzuyla ılgılı yazılanları okudum..esımın kecı boynuzu kullanması gerekırmı???

sımdıden hepınıze tesekkurler..sevgıler...yerimseniben
  2. 2 Ekim 2007
  3. cilekk

cilekk Kücük adamIna asIk.. Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    canim ayni sorun bizdede var.biz 1,5 yillik korunmasiz iliskiden sonra hala bebek sahibi olamayinca gittik doktora test icin.daha ewel bebek yapmaya karar verdigimizde bi deneyin olamzasa görüselim demisti doktorumuz.buyil gittik ilk bana tüm testler yapildi sonuc pozitif sorun yok.ama esime yapilan sperm testinde ayni hareket azligi cikti.bize acilen tüp bebek ve asilama önerdi doktor.suanda haber bekliyorum doktorumda bu islemler icin.sanirim ilac filanda bu islemlere baslayinca kullaniliyor.
  4. 2 Ekim 2007
  5. aytii

aytii Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    ıyıde 6 ay duzenlı ılıskıde hareket azlıgı yukselecekmı :uhm:
    sonucta bır sonuc var ortada bu sonuc eger tedavı edılmesse 6 ay sonrada aynı cıkacak bısu bosuna zaman kaybı
    canım baska bı urolaga gıt 6 aydır korunmasız gırıyoruz dersın sende
    zaten bunun tedavısı uzun suruyo b bırde 6 ay bosuna bekleyeceksınız su dr lar benı sınır edıyo ya ne kadar rahatlar
  6. 2 Ekim 2007
  7. sxuxar

sxuxar Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    canım bizimde sorunumuz aynıydı biz ilk dr a gittiğimizde şubattı ve bize bahara kadar bekleyin dedi bizde 29 hazirana kadar bekledik değişen birşey olmadı buseferde aşılamadan başka şansımız yok dedi biz 3 aydır aşılama olması için bekliyoruz şimdi bana günlük olarak yumurta takibi yapılıyor haftaya aşılama olacak inşallah.
    birde keçi boynuzunu deneyin faydalı olacaktır inşallah biz denemeye başladık eşimle
  8. 2 Ekim 2007
  9. yaseemin

yaseemin Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    keçiboynuzu pekmezi ve taze soğanın sperm arttırdığını duymuştum
  10. 2 Ekim 2007
  11. Rosem

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    doktorun soyledıgıne gore yenı evlı cıftlerde sperm testı degısıklık gosterırmıs..
    bazen cok yuksek bazen cok dusuk olabılırmıs...
    kıslar cok kafam karıstı....halbukı bu doktor bulundugum yerın en ıyı doktoru dıye duymustum...esımı nasıl ıkna edecem?doktorun soyledıgını duyduya gıtmek ıstemez tekrardan..zaten zorla gıtmıstısenağlamasenağlamasenağlama
  12. 2 Ekim 2007
  13. melissa78

melissa78 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    bizi de doktorum hic korunmasiz iliskiye girmeden esimi doktora yolladi,yani biz hic korunmasiz denememistik ama maglesef esimde sperm bulunamadi,tam emin olmak icin baska bi doktora daha gittik ama sonuc ayni cikti,simdide tüp bebek merkezindeki doktor genetik ihtimali yüksek dedi ama esimin ailesinde sülalesinde herkesin cocugu var,tese yapilcak bakalim ne olcak allah hepimizin yardimcisi olsun,bu arada esim 1 haftadir keci boynuzu kürünü yapiyor bir umut iste
  14. 2 Ekim 2007
  15. Rosem

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    canım benım Allah hepımızın yardımcısı olsun..bu kecıboynuzunu nasıl kullanıyorsun bıraz anlatırmısın...buarada bende dut pekmezını duymustum esım 1 aydır dut pekmezı ıcıyor..
    en kısa zamanda esımın kecı boynuzunu kullanmasını saglıcam..
    arkadaslar lutfen aranızda benımle benzer durumu yasayanlar varsa cevaplarınızı beklıyorum...sengözlerimebaksanab
  16. 2 Ekim 2007

17. Eşim 2 kez sperm testi yaptırdı.İlk test sonucunda sayı normal ,hareketlilik azdı.1 ay sonra tekrar test yaptırdı ikinci testte değerleri normala çok yakındı.Değerler değişebiliyor endişelenme hemen.doktor keçiboynuzunun işe yaramadığını döyledi bize bol bol bal ye demişti eşime,birde sigara ve içkinin bırakılması ve düzenli ve doğru beslenmede sperm sayı ve haretliliğini etkiliyormuş,
  18. 2 Ekim 2007
  19. hilarya

hilarya Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    doktorunuzun 6 ay sonra gelin demesinin bir açıklaması bu olabilir.bizim dr umuz söylemişti.eğer ki yaşınız genç ise bunu önermiş olabilir. spermler 3- 6ay arasında yenileniyormuş vücutta..belki de dr unuz bunun geçici bir durum mu yoksa kalıcı mı olduğunu görmek için söylemişte olabilir.