spinal mi yoksa epidral mi?

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve Ssouthernssun tarafından 12 Ekim 2009 başlatılmıştır.

12 Ekim 2009
    Konu Sahibi : Ssouthernssun
  1. Ssouthernssun

Ssouthernssun Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar bugun ya da yarın prensesim geldi geldi yoksa acılmam varsa suni sancı o da yoksa sezeryan olcam ama bana sezeryan olcakmış gibi gelio cünkü kızım hala asagı inmedi. şimdi dogum yapmış annelere sorun şu sezeryanlı dogumda spinal mi yoksa epidural mi daha iyi ve tehlikesiz bi anestezi şekli bilgisi olan var mı?
    bide dogumdan sonra ne gibi şikayetleriniz oldu anestezi yüzünden?
    dr spinali öneriyor ama hemşirede onda felç riski daha yüksek diyor kafam karıstı yardımcı olur musunuz ?fisfisfis

2. 12 Ekim 2009
  3. sampuan

sampuan umutsuz vaka... Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    148
    ben ilk oğlumu sipinal oldum bel ağrısı çektim biraz
    2.ci oğlum 2 aylık , onuda spinal oldum 1 hafta felaket derecede baş ağrısı oldu hatta bebeği emziremiyodum gözlerimi bile açamadım ağrıdan , her akşam ağrı kesici iğneler vuruldum serum takıldım anestesinin yan etkisiymiş bu yaşadıoklarım 1 hafta sürer dedi doktorum ve tam bir hafta sürdü ve kesildi
    genel anestesiyi yaşamadım ama benim yaşadıklarımda bu

4. 12 Ekim 2009
  5. Ssouthernssun

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    sagol canım paylaştıgn için ben 1 hafta bas agrısı yan etki için ne kadar uzun bi süre öyle yaa
    cok gecmiş olsun
    genel anesteziyi zaten hiç istemiyorum hoş sezeryanın her seklinden coook korkuyorum ama bi de tamamen uyutulmak daha da feci gelio

6. 12 Ekim 2009
  7. denizkxixzxixl

denizkxixzxixl o bir bücür cadı Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    başağrısını bol su ve koyu kahve içerek önleyebiliyorsun bildiğim kadarıyla...

8. 12 Ekim 2009
  9. Ssouthernssun

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    dogumdan hemen sonra kahveye izin veriolarmı bilmiodum sagol canım

10. 12 Ekim 2009
  11. HURREM_S

HURREM_S SEVGİ çiçek açtı Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Bende spinalli oldum 3,5 ay oldu gerçekten felaket bi baş ağrısı oluyor doktorum dik yatarak bunu geçirebilirsin demişti bebeği emzirmek için her eğildiğimde baş ağrım arttı dik yattığımda pek sorun olmadı açıkcası

Doğum kısmına gelince ben belimden iğne yapılacakken kendimi baya bi acıya hazırlamıştım ama inan hiç acımadı bu mu? dedim çok kolay oldu zaten sen hareket etmezsen pek bi risk yok bildiğim kadarıyla
    Hayırlı haberlerini alırız inşallah en kısa zamanda inan herşey göz açıp kapayıncaya kadar geçiyor ve spinal anestezi çok rahat oluyor

12. 12 Ekim 2009
  13. HURREM_S

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    bu arada evet gelip gidip kahve iç demişti bana doktorum

14. 12 Ekim 2009
  15. Ssouthernssun

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    inan içimi rahatlattın herkesten farklı seyler duyunca insan cok gerilio hele ki zamanı 2 gün kala bas agrısına bi şekilde cöüm bulunur herhalde ama kalıcı bi hasar ya da dogumda yasanabilecekler korkutuodu beni yasayan birinden cok rahat gibi cümleler duymak ferahlatıcı oluo saol canım

16. 12 Ekim 2009
  17. Ssouthernssun

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    acaba kahvenin idrar söktürücü özelligi oldugu için mi öneriolar hani daha cabuk vücuttan atmak amacıyla ilacı merak ettim şimdi

18. 12 Ekim 2009
  19. HURREM_S

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Ne demek bi faydam olduysa çok sevinirim inan hiç bi terslik olmaz doğumda birde uyanık olduğun için herşeyi görüyorsun bak genel anestezi bile olsan aklında bulunsun senin için çok büyük olan o ameliyatı doktor ve ekibi güle oynaya sohbet ederek yapıyor o kadar rahatlar ki şaşırıp kalıyorsun mutlaka heycan oluyor ama onların o tavrı seni çok rahatlatıyor
    Doğum ne deseler inan bilmiyorum ben o kadar rahattı yani
    Benim bebeğimde aşağı inmemişti o yüzden sezeryan oldum birde iriydi biraz maşallah :)