spinal sezeryan olan anneler bakar mısınız...

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve gxuxzelresim tarafından 5 Nisan 2008 başlatılmıştır.

5 Nisan 2008
    Konu Sahibi : gxuxzelresim
  1. gxuxzelresim

gxuxzelresim mutluyum çünkü anneyim:) Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    merhabalar bugün doktorumla doğum hakkında görüştüm.sezeryan olacağım ama doktorum spinalin çok daha iyi olduğunu söyledi. ben buna dayanabileceğimi sanmıyorum.genel anestezi olma fikri bile gece rüyalarıma girmeye başladı.çok korkak bir yapım var malesef. senağlama bu konuda deneyimli annelerimiz varsa bana yardımcı olabilir mi...

2. 5 Nisan 2008
  3. myflowers

myflowers biroyana birbuyana salla Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canım benden sana tavsıyekesınlıkle spinal ol benım kadar korkak belkıde yoktur bızımde korkulu kabuslarımız hep dogumdu am spinal ınakı okdar rahatkı bende genl ıstıyodum doktor ve anestezı uzmanı tanıdıktı benı zorla spinal yaptılarrr ıyıkı yapmıslarr ınan hıc agrım olmadı amelıyattan sonraa tavsıye ederım merak etme korkulacak gıbı bıseyde yokk

4. 5 Nisan 2008
  5. cananfs

cananfs Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım ben hamılelıgımın başından beri kendımı epıdural sezeryana alıştırmıştım,her ne olursa olsun o anı yaşamak istiyordum,hem zaten genel anestezi ile tamamen uyutulmak beni daha fazla korkutuyordu.bebek açısından da epıdural daha saglıklı bebek daha az anestezi almış oluyor,ustelık dogum sonrası ılk ıkısaat o en derın acıları hıssetmıyorsun,emın ellerde olduktan sonra kesınlıkle tavsıye ederım,iyi ki bu şekilde dogum yapmışım.bebegımın ilk alamalarını duydum,onu hemen yanagıma deydırdıler,miiiiiiiiiiiiiiiiissssssssss gıbıydı.o anı yaşamaya deger.ALLAH dr.umdan ve anestezıyı yapan beyden razı olsun.canım saglıklı ve guzel dogumlar dılıyorum.

6. 5 Nisan 2008
  7. gxuxzelresim

gxuxzelresim mutluyum çünkü anneyim:) Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    çok teşekkür ederim..yaşayan kişillerden olumlu şeyler duymak insanı rahatlatıyor. umarım önümüzdeki 5 haftada kendimi tamamen hazırlamış olurum. yavaş yavaş aklıma yatmaya başladı zaten :)

8. 5 Nisan 2008
  9. DAYCA

DAYCA Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    76
    Ben ilk dogumumda epidural tutmadigi icin spinal oldum ve iyi ki de oyle olmus diyorum. Bir kez spinalin ignesi cok daha ince. O taraftan ilk 12 saat kadar morfin aliyorsun, dogumdan sonra tabii, ardindan sadece vermidon ve hic de agri cekmedim yemin ederim. Bir kez arkadaslar spinalii genelle karistiriyor olabilirler. Spinalde de ayik ve kendindesin, bebegini gorup o ani yasiyorsun, ayrica bebegin anestezi filan almiyor, epidural ne zaman yapiliyorsa spinalde o zaman yapiliyor. Benim de ikinci dogumuma 5 ay kaldi ve bugun anestezistimle gorustum. Hic epidurale bulasmadan direkt spinal yapacagiz. Basarilar, iyi dogumlar diliyorum sana...Sakin korkma!

10. 6 Nisan 2008
  11. megilara

megilara onelife,onesoul,onelove.. ÜZGÜN Pro Üye

Beğenildi:
    24
    Ödül Puanları:
    148
    epidural ve spinal aynı die biliorum ben

12. 6 Nisan 2008
  13. murgiz

murgiz kuşum ardam Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    farklı megilaracım epidural omirilk etrafına spşnal omşirilik içine yapılıyo iğne

14. 7 Nisan 2008
  15. silvermoon

silvermoon Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Ben de spinal ile sezeryan yaptırdım.Çok memnunum.Hiç bi şikayetim olmadı.İğnenin yapıldığını bile hissetmedim diyebilirim.Epiduralde spinalde aynı mantığa dayanıyor.Belden aşağın uyuşturuluyor.Farkı epiduralde beline katater takılı kalıyor.ameliyattan sonra 4-5 saat ordan ağrı kesici verilmeye devam ediyor.Spinalde tek iğne işlem tamam.
    Bende ilk hamile kaldığıda epidural istemiştim.Doğuma yakın hastane değiştirdik ve spinal oldum.Dediğim gibi çok ta memnun kaldım.
    Darısı senin başına.Allah hayırlısıyla sıkıntı çekmeden bebeğine kavuştursun inş.

16. 7 Nisan 2008
  17. grafiti

grafiti Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    canım bende spinal doğum yaptım.gerçekten tavsiye ederim.ameliyata girmeden öneki gece uyuyamamıştım.doğum zamanı geldiğinde yaklarımın titremesini hiç unutmuyorum.ama hiç bişey korktuğum gibi olmadı.hatta bebeği çıkarmışlar haberim yok ben daha kesicekler diye bekliyorum okadar rahat oluyor.sonrasıda öle cok hafif bi agrın oluyor ama o kadar kötü değil.tavsiye ederim en güzel doğum sekli bence.hayırlısıyla doğurur bebeğini kavusursun inşallah

18. 8 Nisan 2008
  19. mehtap86

mehtap86 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    canım bende spınal oldum 25gunluk bı oglum var ıyıkıde olmusum cok memnun kaldım aslında normal dogum ıstıyodum bebegım tehlıkeye gırdıgı ıcın sezeryana alındım ve yemek yedıgım ıcın narkoz alamadım ama ıyıkı boyle olmus bebegımın cıktıgı anı gordum onu kokladım optum sadece amelıyat baslayana kadar cok zorlandım heyecandan olucem sandım ıgnede pek acıtmadı ılk andakı o buyuk agrıları hıssetmıyosun uyusma gecınce ayaga kalktım eve gelınce eskı halım gıbıydım hıc yatmadım rahat emzırdım bebegıme ben baktım sadece bel agrısı oluyo bıde bıraz bas agrısı belım hala agrıyo gecmedı ama tavsıye ederım