spinal sezeryan olan yardım lütfen

Konusu 'Doğuma Hazırlık' forumundadır ve Nilay tarafından 4 Nisan 2010 başlatılmıştır.

4 Nisan 2010
    Konu Sahibi : Nilay
  1. Nilay

Nilay OĞLUM YUSUF EMİR Pro Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    merhaba
    allahın izniyle 3 hafta sonra doğumum var spınal anestızı ile sezeryan olacağım
    size sorum şu acaba çok kanam aoluyomu ve kaç gün sürüyo
    ayrıca hasta pedine gerek varmı yoksa kadın pedi gerekli oluyomu
    bana beline kadar kan çıkıyo güzel lohusa pijamanı giyme diyen bile var
    bu konuda fikir verirsenız çok sevinirim
    şimdiden teşekkürlerrr

2. 4 Nisan 2010
  3. firstday

firstday Canlarım ve ben Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    ben de epidurali merak ediyorum canım..

4. 4 Nisan 2010
  5. irem4006

irem4006 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    148
    canım sana tavsiyem epidural olman
    spinal bi kez igne seklinde yapılıyor ameliyat ve sonrası bikacsaat agrı duymuyosun
    ama sonra başlıyor
    epiduralde devamlı takılı ,agrı kesicinide devamlı ordan veriyorlar
    ALLAHA şükür ben hiç agrı cekmedim
    hasta bezi gerekiyor bi yakınında varsa alabilirsen iyi olur
    ama olmayanlar için hastanede oluyor sanırım bi sor
    ,belime kadar cıkan bi kanamam olmadıi
    tabi bu bünyedenbünyeye degişir

6. 5 Nisan 2010
  7. Nilay

Nilay OĞLUM YUSUF EMİR Pro Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    hımm ben spinalide aynen epidurel gibi sanıyodum
    teşekkür ederim

8. 5 Nisan 2010
  9. sier

sier Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    spinalle epidurelin farkını merak ediyordum bende ama şimdi sayenizde anladım saolun.spinalin daha kısa süreli etkisi olan ve bi kez iğne vurulan bi yöntem, epidurel ise belde takılı kalıyor doğum sonrasıda ara ara ordan ağrı kesiciler verilebilen bir yöntem..doğru anlamışım dimi..

10. 7 Nisan 2010
  11. benmeltem

benmeltem kardelen Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    kızlar ben anlamadım 2 sezeryan dogum yaptım ayrı hastanelerde bırınde belımden igne vurdular dr la sohbet ederek dogum yaptım dıgerınde tum bayılttılar 1 saat snr fılan ayılmıstım zaten adetlerım az oldugu için mi bilmem kanamamda fazla olmadı snrasında agrımda fazla olmadı bol su ıçıp bol bol yürüdüm hatta dogumdan 5 saat snr kaçgun oldu dıyenler vardı bol su sezeryanın en ıyı ılacı bu arada 37 hafta 3 gunlugum öncesı ve sonrasıyla5 tane daha dogurabılırım hıç zorlanmadım öyle korkuttukları kadar yok

12. 7 Nisan 2010
  13. denizbaris

denizbaris Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Doğru anlamışsın tatlım....Epiduralde iğneyi yapıp bir katatter takıyorlar (aynı serum takılması gibi kolda katater kalır prdan serum değişir ya onun gibi, tabii katatter çok daha ince....
    Epidural anestezide uyuşma yarım saat içinde başlıyor ve gerektikçe anestezik ilaç verilerek uyuşukluk istenildiği kadar devam ettiriliyor ama 3 saatten fazlası pek önerilmiyor...... Spinal anestezide anında 3 sn. içinde uyuşma oluyor ve 1-2 saat kadar devam ediyor....
    Spinalin epidurale göre tek bi dexavantajı başağrısı riskinin çok daha yüksek olması...
    Omurilikteki spinal kanala iğneyle direkt girilip ilaç verildiği için bu başağrısını tetikliyormuş.. Epiduralde, spinalin içine girilmediği dış zara ilaç verildiği için başağrısı riski daha az....
    Ama başağrısı dediğim felaket bi ağrı, teyzem mayısta doğum yaptı 1 ay boyunca başağrısı çekti.. ne sezeryan ağrısı, ne dkiş ağrısı ne baka bişey..Hiçbirinin farkında değildi.. Sezeryanın 2. gününde ayağa kalktı, ama başağrısından başını duvarara vuracaktı neredeyse, ve tek ilacı neskafe.... neskafe içtiği sürece ağrı azalıyor, yarım saatsonra tekrar aynı şiddetle başlıyor...
    eee emzirirken de bebeğe kafein yüklemesi olmasın diye fazla içmek istemedi....

İşte böyle canım....
    Hoş bu risk 100de 3 falanmış, ama teyzeme denk geldi işte, o yüzden ben epidural tercih edicem....

14. 28 Nisan 2010
  15. 064264

064264 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    orta boy hasta bezi kullandım ben 2 tane yetti sonra orkid gece pedi ile devam ettim çok kanama oluyor

16. 28 Nisan 2010
  17. Esrs

Esrs Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    çok güzel anlatmışsın çok teşekkürler bende kararsızım spinal mi? epidural mi? yoksa genel anestezimi diye benimde çok yakın arkadaşım spinal oldu ve teyzenin başına geldiği gibi baş ağrısından gözü hiç bir şey görmedi.

18. 30 Nisan 2010
  19. weyden

weyden Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    geçen hafta spinal anesteziyle doğum yaptım.başta çok tedirgindim ama 1 saatte bitti ve çok kolay oldu.ameliyatta doktorlarımla sohbet ettik kızımı gösterdiler hemen sonrada odaya çıkarıldım.anestezinin etkisi geçince dikişlerim ağrıdı ama ağrı kesici iğne yaptılar ve rahat bir gün geçirdim.kanamam ilk gün akşama kadar oldu sonraki günler çok olmadı ama hasta bezi yanında olsun derim çok işe yarıyor.
    doğumdan hemen sonra pijama yada gecelik giyilmiyor zaten.hemşireler gelip kanamanı kontrol ediyor temizliyor bacaklarını falan sonra kıyafetlerini giyip yürütülüyorsun.zaten o arada da kanama azalıyor ne istersen giyebilirsin yani.ama gecelik al derim pijama dikişlerden dolayı sıkıntı verebilir. ben gecelik giymiştim önü düğmeli olmasına dikkat et emzirirken işe yarıyor.
    inşallah biran önce bebeğini kucağına alırsın...opuyorumnanaktan