spiral fiyatlarııııııı....

Konusu 'Doğum sonrası Annelerin Sorunları' forumundadır ve mhrmh tarafından 8 Aralık 2009 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    8 Aralık 2009
    Konu Sahibi : mhrmh
  1. mhrmh

mhrmh her canlı bir mucizeee Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar belki bu konu da çok sıktı sizleri ama benim de bu konuda bi sorum var..medical parkda 365 e taktırıcam cuma günü,sizce fiyat normal mi??? sağlık ocaklarında ücretsiz takılıyormuş ama midemi bulandırıo oralar,hiç hijyenik gelmio bana:KK43:((

2. 8 Aralık 2009
  3. zeynebimsilam

zeynebimsilam Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    anaaaammm 365tl mi dedin :bbo: turkiyedeki fiyatini bilmiyorum aslinda ama bana çok pahali geldi,burda bile 100 euro yani dusun . ama ozelde yaptiracaksan o islemi onu bilemem.. ya bide bunlarin hormonlu ve hormonsuz olanlari var , hangisini dusunuyorsun sen? eger ozel hormonlusu ise pahalidir.. ama oda zaman içerisinde adetten kesilmeye sebek oluyor, içerdigi hormon sayesinde. bazi bunyelere bu sey hiç iyi gelmiyorr , bence taktirmadan once çoook iyi dusun . memnun kalmayip onca paradan sonra hemde sagligindan olup çikartmak zorunda kalma... sevgiler..

4. 8 Aralık 2009
  5. mhrmh

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    yaa hormonlu mu hormonsuz mu bilmiyorum ama 2.çesit biri 175 tl diğeri ise 360...doktorum tabiki pahalı olanı tavsiye etti,fiyatı duyunca ben de şok oldum ama başka çare de yok sanırımkafamçokkarıştı

6. 8 Aralık 2009
  7. MUTLUYUM1111

MUTLUYUM1111 uğurum büyüyorrrrrrrrrr Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    Canım Çok pahalı baŞka hastanelere sor

8. 8 Aralık 2009
  9. mhrmh

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    offff yaaa..benimki de bile bile lades demek olacak...bana da pahalı geldi...

10. 8 Aralık 2009
  11. ABERK

ABERK Canım zuzum Üye

Beğenildi:
    57
    Ödül Puanları:
    108
    Daha önce jinekolog sekreteliği yaptım arkadaşlar iki çeşit demesi biri ithal biri yerli tabiki ithal olanıdır pahalısı.Hormonlu olanı herkese takmazlar aşırı kanaması olan hastalara,aşırı adet olanlara falan takarlar.Ayrıca spiral adet kanaması günlerini uzatabilir,düzensiz adet yapabilir,ipi olduğu için sürekli iltihap riski olabilir,%100 korumaz.Ama bunlar olmayabilir de doktorunuz ile detaylı görüşüp spiral ile ilgili geniş bilgi alın riskleri de sizlere anlatmalarını isteyin.Özel hastanelerde bu işler para kazandırsın diye çok pahalı olur düşünün özel sağlık sigortaları bile karşılamaz çünkü;lükse geçiyormuş aynen estetik gibi ayrıca 6 ayda bir kontrole muhakkak gidin kayma riski olabiliyor dikkat

12. 8 Aralık 2009
  13. pnrhlt

pnrhlt DEFNE'm Güzel Meleğim Üye

Beğenildi:
    204
    Ödül Puanları:
    153
    Ben 3 Ekim'de taktırdım özel hastanede. 345.-TL verdim. Sağlık ocaklarında takılanlar bildiğim kadarı ile plastik gibi bişeymiş. Hormonlu olan 725 dedi doktorum ama benim reglim çok uzun sürmediği için normalini taktık a.s.

14. 8 Aralık 2009
  15. anka_misali

anka_misali Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    4.497
    Ödül Puanları:
    238
    valla çok tehlikeli bence spiral... 365 liraya spiral takana kadar 300 liraya implant taktır... o daha güvenli ve sağlıklı...

16. 8 Aralık 2009
  17. mhrmh

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    verdiğinz bilgiler için çok teşekkür ederim,başka türlü de nasıl korunucaz bilmiyorum,,,en iisi bu gibi gelio bana...diğerleri daha riskli sanki...şu sıralar ikinci bir hamileliği daha kaldıramam:KK43:(

18. 8 Aralık 2009
  19. ABERK

ABERK Canım zuzum Üye

Beğenildi:
    57
    Ödül Puanları:
    108
    Haklısın ikinci mi dur hele kalsın.Valla implant demiş bir arkadaş ama oda hormonları bozuyor ilk çıktığı zaman kadınlar hücum etti 1 sene sonra çıkartmak için sıraya girdiler.En iyi yöntem hormon bozukluğun,migrenin veya önemli hastalık yoksa hap,sonra eş korunması derler.Uzun yıllar spiral kullananlar var memnun kalanlarda var.Kişiden kişiye değişir ama ben taktıramam şahsen.Arkadaşlarım arasında aylık,3 aylık iğne vurdurunlar var ama onlarda 10 günde bir adet oluyoruz diyorlar.Ya bu yöntemler hormonlar ile ilgili zaten spiral plastik uçludur ucunda bakır gibi tel sarılıdır bu tellerin salgıladığı şey neyse o koruyor buna alerjisi olan bile var bakıra yani

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.