spiral hakkında yardım

Konusu 'Doğum sonrası Annelerin Sorunları' forumundadır ve nur_84 tarafından 17 Eylül 2009 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    17 Eylül 2009
    Konu Sahibi : nur_84
  1. nur_84

nur_84 meleğim geldi Pro Üye

Beğenildi:
    1.028
    Ödül Puanları:
    163
    Arkadaşlar
    yarın spiral taktıracam
    sizce doğru bi korunma yöntemimi birde taktıran arkadaşlar takılırken ve takıldıktan sonra ağrı yapıyor mu?:uhm:uhm:

2. 17 Eylül 2009
  3. LEYLA10

LEYLA10 Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    merhaba canım
    ben neredeyse her yöntemi denedim
    valla en rahatı spiral
    10 senelik taktırdım
    çok rahatım
    takılırken azıcık acıyor
    ama anlık yani
    doğumun yanında hiç geliyor insana
    biraz kanamam arttı hepsi bu çok rahat hiç düşünme ve bekleme hemen taktır

4. 17 Eylül 2009
  5. nur_84

nur_84 meleğim geldi Pro Üye

Beğenildi:
    1.028
    Ödül Puanları:
    163
    çok teşekkürler canım bende 3 ay önce doğum yaptım ve çok korkuyorum çünkü bi 6-7 sene bebek istemiyorum

6. 17 Eylül 2009
  7. LEYLA10

LEYLA10 Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    tam zamanıdır kanaman varsa hiç kaçırma
    sende benim gibi çok memnun kalırsın inşallah

8. 17 Eylül 2009
  9. pisicik_26

pisicik_26 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    bende niyetlenmiştim tam taktırmaya karar vermişken bazı insanlardan spiralin kaydığını nunun sonucu halime kaldığını adet düzensizliklerini ve adet günü değilken olan kanamaları duyunca vazgeçtim..
    umarım sen sorun yaşamazsın..

10. 19 Eylül 2009
  11. BeyazBulut

BeyazBulut sihirli değneğim var benim :) Pro Üye

Beğenildi:
    464
    Ödül Puanları:
    203
    ben taktırdıktan 1 ay sonra çıkarttırdım hem ağrı yaptı hemde akıntı hiç bitmedi
    üstelik kaymış kayma riski var ve siz ona güvenerek korunmasız ilişkiye giriyorsunuz

12. 22 Eylül 2009
  13. bircana

bircana Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bende taktırdım takılırken çok hafif bir ağrı oluyor ama karşılığında on sene rahat ediyorsunuz. ayrıcı bu kayma olayı demişsiniz kişiden kişiden kişiye spirale uygunluk değişir tabiki dr 1 ay sonra kontrole çağırıyorki herhangi bir sorun varmı yerindemi diye. daha sonrada yıllık kontollere gitmek gerekiyo.
    ama şunu belirteyim spiral yüzde yüz korumuyor. yüzde 98 koruyuculuğu var. yani yüz kişiden 2 si spiralle hamile kalıyor. ama risk almadan da olmuyor. ben çok rahatım ve tavsiye ederim

14. 10 Ocak 2010
  15. cigmex

cigmex çok tatlı bir kış bu Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar.ben cuma günü taktırdım.takılırken çok acıyo.bağırmamdan dışardaki kadınlar korktu kaçtı.ben normal doğum yaptım.genede onun acısı taktırıken çok fazla.takıldığı gün ağrım ve kanamam oldu.3 gündür hiç bişeyim yok.sadece içimde yabancı bir cisim olduğunu düşünmek beni rahatsız ediyor.psikolojiktir muhakkak geçer diye düşünüyorum.kayarmı,düşermi,çıkarmı,hamile kalırmıyım gibi korkularım var.tecrübesiz olduğum içindir belki.zamanla alışırım.1 ay sonra kontrolüm var inşallah böyle sancı çekmem bir daha.bilerek gidin diye anlattım.sizi korkutmak için değil.bana annem söylememişti bu kadar acıcanı.taktıracaklar hazırlıklı gitsin nelerle karşılaşacanızı bilin.

16. 12 Ocak 2010
  17. cottonheart

cottonheart Zeynebin annesi Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    108
    bende 42 günlükken taktırdım hiç acımadı yeni doğum yapmıştım zaten kanamam vardı ondan sonrada 53.üncü güne kadar sürdü kanamam arada yine az az leke şeklinde kanamalar oldu ama o benim doğumumla alakalı sanırım çok zor olmuştu birde üsütne eşim düşmediği için kürtaj olmuştum birde rahimde yırtık vardı ona rağmen taktırdım 1 ay sonrada kontrole gittim herşey normaldi kimisinin bünyesi hemen kabül etmiyor ama 1 ay sonra kontrole git ozaman dr sana söyler ne durumda çok rahat tavsiye edrim o zınk diye kaymıyor zaten kontrolde belli olur sana oturdumu oturmadımı kayanların çoğu kontrollere gitmediğini söylüyor

18. 13 Ocak 2010
  19. ceylan07

ceylan07 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    ben doğum yapalı 2.5 ay oldu adet olmadım doktorum adet olmadanda takabiliriz dedi am korkuyorum yarın taktırsammı karar veremedim. nur _84 sen taktırdın mı acıma oluyor mu aydınlatırsan sevinirim

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.