spiral ile gebelik

Konusu 'Doğum sonrası Annelerin Sorunları' forumundadır ve bircana tarafından 25 Şubat 2010 başlatılmıştır.

25 Şubat 2010
    Konu Sahibi : bircana
  1. bircana

bircana Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    slm kızlar ben başımdan geçen bir olayı anlatmak istiyorum. 12mart 2009 da doğum yaptım ve 6 ay sonra regli olunca ilk işim gidip spiral taktırmak oldu. kendimi garantiye aldığımı sanıyordum adetim geçikti... emziriyorumdur yada strestendir diye düşündüm ama birde b-hcg baktırdımki şok oldum gebeyim şu an 7 haftalık oldu. spirali çıkarttılar hemen. kızımıda emziriyordum etraftan çok tepki aldım emzirme falan diye... ama dr asordum emzir zaten sütün kesilecek dedi. inşallah kızım en kısa zamanda emmeyi bırakır. okdarçıkmazdayımki. birde kızım yanımda yatmaya alıştı nasıl ayıracağımı hiç bilmiyorum önerileri olan varsa benimle benimle paylaşabilir mi kızlar.1000de bir görülen birşey ama benim başıma geldi şans işte. inşallah sağlıklı bir şekilde doğururum

2. 26 Şubat 2010
  3. candy2009

candy2009 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    ileride bu sıkıntıların geçicek ve iki tane ikiz gibi arkadaşın olcak böle düşün ne güzel

4. 26 Şubat 2010
  5. sanyeli

sanyeli Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    bende hemen hamile kalmistim..simdi oglum 16 kizim 15 yasinda...o zamanlar cok tuhaf olmustum ..büyütürkende cok zorluklar cekmistim aralarinda 11 ay var sadece ..ama iyiki varlar...su an 35 yasindayim ve kocaman iki tane cocuklarim var....

6. 26 Şubat 2010
  7. silver5

silver5 CANIMA CAN KATANLAR... Üye

Beğenildi:
    175
    Ödül Puanları:
    163
    ben de spiral ile hamile kalanlardanım canım.bebeğimden 2 yıl sonra hamile kaldım spiral yerinden kaymış çok moralim bozulmuştu.
    sıkma canını ikisi birden büyürler.büyüdüklerinde sen rahat edersin....

8. 26 Şubat 2010
  9. candy2009

candy2009 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    evet arka arkaya çocuk çok zor ama meyvesini ilerde alırsın üzülme

10. 26 Şubat 2010
  11. Sezen

Sezen O, Artık Anne:)) Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    spirali doktorunamı taktırdın yoksa sağlık kuruluşlarındaki ebeleremi
    birde taktırdıktan sonra kar kere regl oldun yani hemen ertesi aymı hamile akldın bende spiral taktırmayı düşüyorum ama doktoruma taktırtmak istiyorum ebelere pek güvenemiyorum :bbo:

12. 26 Şubat 2010
  13. bircana

bircana Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    cnm spirali ana çocuk sağlığında taktırdım 4 ay adet gördüm sonra hamile kaldım gebe kaldığımı öğrenmeden 2 hafta öncede kontrole gitmiştim yerinde demişlerdi

14. 26 Şubat 2010
  15. bircana

bircana Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ama ana çocuk sağlığında ebe yoktu uzman dr takmıştı pekde alakası yok cnm işte olunca oluyor allahın hikmeti

16. 26 Şubat 2010
  17. Sezen

Sezen O, Artık Anne:)) Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    allah allah yaa nasıl olur ama ben yinede ebelere güvenmiyorum taktırırsam doktoruma taktırıcam oda 130 liraymış azda değil yani +50 mua.

ama kötü düşünme canım yaa ne olursa olsun dünyaya geleceği varmışş şimdi zor gibi geliyo ama ikisi birden büyür 2 sene sıkıntı çekersin

bak benim kayınvaldem adet görmüyomuş doktor söktürücü iğne vermiş sökülmemiş sonra doktor menepozdasın demiş korunma filan demiş menepozdayım diye korunmamış ama ertesi ay eşime hamile kalmış ne dersin şimdi

18. 26 Şubat 2010
  19. tazzie

tazzie Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım hayırlı olsun. ben de spiral kullanıyorum da ilgimi çekti yaşadığın. ne diyelim, hamişlik heyecanını unutmadan bi kere daha tadıcaksın. ne güzel! umarım etrafında yardımcı olacak birileri vardır. tek başına olunca biraz zor olabilir ilk zamanların. ablamın çocuklarının arasında 13 ay var. çok yakın oturduğumuzdan biz hep beraberdik. 2si de erkek, biraz gürültülü bi ev oluyoduk sırnaşık şey inşallah çoook güzel bir hamilelik geçirirsin.