Spiral taktıracaklar dikkat!...

Konusu 'Aile Planlaması' forumundadır ve ANNOŞ tarafından 24 Ocak 2008 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    24 Ocak 2008
    Konu Sahibi : ANNOŞ
  1. Arkadaşlar ben spiral taktırma konusunda sıkıntı yaşadm.Sebebine gelince evlendiğimden beri spiral kullanan biriyim.Bundan 2 sene önce kanama problemim olunca spiralin zamanı geçmiş diye çıkarttı dr.Ben de 2 3 ay sonra taktırırım diye bekledim.Doğum kontrol hapı kullanayım dedim baş ağrıları ve sinirlilik yapınca bıraktımSonra dr a gittim taktırmak için ama başka bir dr a.Kadın uğraştı uğraştı nasıl canımı acıttı antamam.Ben kan revan içinde çektiğim acılarla uğraşırken takamadığı spiralin parasını almaya kalktı.Tabi ki ödemedim kavgayla.Sorun ne dedim yapışık galiba rahiminiz dönmüş falan dedi.Ben de o zaman tedavisi neyse ya da tetkik neyse yaptırayım dedim yok yok bir sorun gözükmüyor dedi.Canım sıkıldı ve ben 1 sene dr a gidemedim korkudan.Dün neyse gittim başka dr a.Hiçbir sorun yok dedi ve kolayca taktı.Anlayacağınız doğru dr u bulun ve hakkınız koruyun biraz uzun oldu ama bunu sizinle paylaşmak istedim .Bu konudaki görüşlernizi bekliyorum...
  2. 24 Ocak 2008
  3. EKXIXNOKS

EKXIXNOKS »-(¯`v´¯)-»»-(¯`v´¯)-» Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    canım bende senin gibi sprail taktırmıştım çok memnun kaldım bence bu doktorundan doktoruna değişiyor sen demekki o ilk doktorun ters tarafına denk geldin gerginmiş ve bu gerginliği sanada yansıtmış bu şans bence bak ben temmuzda çıkartırdım ve 3 aylık iğne yaptırdım çok pişman oldum ve hala regli olamıyorum olsam hemen taktıracağım a.s
  4. 24 Ocak 2008
  5. deniz_gxuxnexsx

deniz_gxuxnexsx Hayat devam ediyor... Pro Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    38
    Özel Mesaj At
    Spiral taktırırken biraz rahat olmak gerekiyor, elinizde olmadan kendinizi kasarsanız doktorun işi çok zorlaşır.

Ama senin ki farklı bir olay galiba..Yani doktor becerememiş mi desem, demesem mi anlayamadım , kan revan işine dönmesini..CADIARZU
  6. 24 Ocak 2008
  7. kedicik81

kedicik81 işte yanlızlık ben buyum Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    oncelıkle gecmıs olsun bende istıyorum taktırmak fakat etraftan bıraz korkuttular kanama falan oluyo dıye bıde takarken cok acıyo dıyolar cesaret edemıyorum dogrusu
  8. 24 Ocak 2008
  9. Selenais

Selenais Kelepceliyim ben sana Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    Özel Mesaj At
    Spiral taktirmak icin ønceden bir dogum yapmaniz gerekmiyormu? tam olarak bunu anlayamadim evlendigimden beri spiral kullaniyorum demissin ya, ondan sordum, dogum yapmadan takmaz doktorlar, bu doktor sahtemidir nedir? ama egerki ønceden hamile kalmissan bi hamilelikten sonra takabilir.. ozamanda bayiltilir hasta.. benim bildigim bøyle olur, kuzenim yaptirmisti ordan biliyorum, ama turkiyede farklimi bu isler bilmiyorum simdi.. Ama bilgilendirdigin icin cok tesekkurler canim
  10. 24 Ocak 2008
  11. İlk doğumumu evliliğmin 1 senesi dolmadan yaptım.Doğumdan sonra taktı dr.2.çocuk için ara verdim tekrar taktım.Hiç böyle bir sorun yaşamamıştım ilk oldu o nedenle paylaşmak istedim.....
  12. 24 Ocak 2008
  13. yagmury

yagmury Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    Ben sezeryandan sonra hemen kırkım dolunca taktırdım.Sezeryandan hemen sonra takılmıyor normalde biraz zaman geçmesi gerekiyor adetin 4.günü takıyorlar rahim ağzı açık olduğundan kolayca takılıyormuş.Ben henüz adet olmadığımdan doktor önce rahim ağzını açtı çok acı çekmiştim ozaman hem üstten ultrasanla bakarak taktı hemde alttan ultrasonla kontrol etti.Şimdi rahatım endişede kalmıyorum.
  14. 8 Şubat 2008
  15. Ilgxixn

Ilgxixn Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    arkadaşlar sizi korkutmak istemem ama ben spiralle hamile kaldım çıkarttırdım ve bebegim saglıklı bi şekilde dogdu ,şimdi tekrar taktırdım ama çok rahatsızlık veriyo ,sizinde rahatsızkıklarınız varmı,lütfen yazarmısınız
  16. 2 Eylül 2008
  17. bxuxlbin

bxuxlbin Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    bende 1 hafta önce taktırdım bi problem yaşamadım.ama takılırken biraz acıyo.
  18. 2 Eylül 2008
  19. yanlxixzmelek

yanlxixzmelek gül Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    bende 6 yıl oldu taktıralı hiç problem yaşamadım şükür bana çok rahat geliyor diğer korunma yöntemlerinden memnunum taktırırken korkacak bişey yok sinek ısırması kadar kolay korkmayın rahat bir seksiçin en ideal yöntem tavsiye ederim