Spiral

Konusu 'Aile Planlaması' forumundadır ve elif_love tarafından 20 Temmuz 2008 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    20 Temmuz 2008
    Konu Sahibi : elif_love
  1. elif_love

elif_love Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    kızlar ben 3 aylık iğne kullanıyorum ama adetim kesildi.spiral taktırmaya da korkuyorum acaba taktıran vrmı,regl olunabiliyor değil mi?ya da bu 3 aylık iğnelerin bir zararı olurmu acaba?karar veremedim ne yapmalıyım

2. 21 Temmuz 2008
  3. EU1

EU1 Guest

canım neden igne kullanıyorsun ki bence igne kullanma spiral taktıran arkadaşalrım var bende henüz taktırmadım dr uma danışıp öyle karar verecegim bakalım

4. 21 Temmuz 2008
  5. xkimyagerx

xkimyagerx Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
  6. 22 Temmuz 2008
  7. Sheker

Sheker Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Canım doğumumdan 2 ay sonra spiral taktırdım çokta rahatım hiçbir yan etkisini görmedim sadece regl dönemlerinde bacaklarına kramp giriyor o kadar adet düzensizliği falan kesinlikle olmadı hatta takan dr demiştiki regl günün 9 a çıkabilir ama olmadı hala aynı 5 gün sürüyor taktır kurtul bence iğne yemekten eger içinde taktırma korkusu varsa yani acı hissi falan bende çok korkuyordum korktugum gibi olmadı hissetmedim desem yeridir. a.s.

8. 22 Temmuz 2008
  9. EU1

EU1 Guest

canım nasıl takılıyor acaba:uhm:

10. 26 Temmuz 2008
  11. butterfly2020

butterfly2020 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    sudemcim nerde takdırdın sipraili özel hastanede mi yoksa devlettemi?

12. 28 Temmuz 2008
  13. SEVCAN_84

SEVCAN_84 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    108
    canım ben doktora başvurdum iğne istediğimi söyledim doktor bana 3 aylık iğnenin kan pıhtılaşması yaptığı için damar tıkanması yapma olasışlığı çok yüksek dedi ve spirali önerdi bende korkarak taktırdım ama büyük rahatlık başlarda ağrı yapıyor ama adetin düzenli oluyor ve daha uzun süreli koruma sağlıyor.

14. 28 Temmuz 2008
  15. Efla

Efla bize bağışla Allahım Pro Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    108
    evlenmeden önce dr a gitmiştim. iğnelerin sonradan hamile kalmayı zorlaştırdığını söylemişti. ileri yaşlardaki bayanlar, başka çocuk düşünmeyenler için ideal demişti. ama bana tavsiye etmemişti.
    spirallin de doğum olmadan takılırsa ağrı vereceğini söylemişti.

spiral taktıran arkadaşım var(çocuğu var). ilk ay regl dönemi çok sancılı geçmiş, onun dışında bir şikayeti yok. gayet memnun. regl döneminde takılıyormuş.

spiralle hamile kalan başka bir tanıdığım da var(çok düşük bir ihtimal, ama imkansız değil.)

16. 1 Ağustos 2008
  17. n*ı*g*h*t

n*ı*g*h*t Guest

spiralı taktıralı 1 hafta oldu 2 kere lekelenme bu bir haftanın 5 günüde sancı yaşadım çok zor takıldı rahim ağzını açtılar bende akıntı olmazdı takıldığı günden beri var sizce gidişat nasıl kontrole 5 hafta var beklesemmi yoksa çıkartsammı?benneyaptımkibenneyaptımkibenneyaptımki

18. 3 Ağustos 2008
  19. EU3

EU3 Guest

ben ilk doğumdan sonra spral taktırmayı düşünüyordum ama ama oradaki doktor yara olduğu için iğne önerdi memnun kalırsan devam et yan etkisini görürsen spiral takarız dedi iğne bana rahat geldi hiçbir yan etkisinide görmedim fakat zamanla acayip bir iştah başladı ve ben 2-3 sene içinde 6-7 kilo aldım bu iğne kullananlarda oluyormuş şimdi 2.çocuğuma hamileyim spiral düşünüyorum ama korkuyorumda tabiki onunda yan etkilerini gören varmış:CüvCüv:

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.