Spiralin iplerini nasl kontrol ediyorsunuz??ACL!

Konusu 'Aile Planlaması' forumundadır ve bilge85 tarafından 1 Kasım 2009 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    1 Kasım 2009
    Konu Sahibi : bilge85
  1. bilge85

bilge85 RABBİ HEBLİ MİNESSALİHİYN Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    selam hanımlar...spiral kullanan tecrübeli hanımlara bi sorum oacak:eek:spiralin iplerini nasıl kontrol ediyorsunuz ve de kayarsa ipleri kontrol ederek nasıl anlarsınız?kaydı mı ,kaycak mı diye kafayı yemek üzereyim,acil cevaplarsanız sevinirimmafoldumben:1no2::1no2:

2. 2 Kasım 2009
  3. eylulvebaris

eylulvebaris üç melek annesi ... Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    canım ya merak etme yeni taktırmışsın galiba acemisin hiç korkma ipleri falan eline gelmiyor batmıyor ben 5+3 yıldır kullanıyorum hiç bir şikayetim yok çok memnunum düşme falanda olmadı bende gayet rahatım varlığını hissetmiyorum bile sende alışırsın zamanla kafana takma sakın unut opuyorumnanaktan

4. 2 Kasım 2009
  5. bilge85

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    ama ipleri kontrol etmek lazımmış...yerinde mi değil mi diye?!

6. 2 Kasım 2009
  7. LOCA

LOCA Kaçıyorum Kovalama! Üye

Beğenildi:
    260
    Ödül Puanları:
    153
    kontrol etmek lazım çünkü regl olduğumuzda vajina genişlermiş bu yüzdende kayabilir.elinizi sokucaksınız vajinaya ip elinize geliyosa doğru yerde gelmiyosa kaymış demek diye biliyorum:kedi:ben böyle biliyorum.ama yinede hem spiral hemde prezervatifte ekstra korunulabilir.a.s

8. 2 Kasım 2009
  9. f.b.t.l

f.b.t.l rabbim hayırlısını ver Üye

Beğenildi:
    207
    Ödül Puanları:
    113
    bende taktırmıştım ama takıldığı ay düştü.bi daha asla taktırmam şahsen.şimdi hap kullanıyorum çok memnunum.aynen bende çok stres olmuştum yok kaydımı yok ipi doğru yerdemi hiç sevmedim ben yani

10. 2 Kasım 2009
  11. eylulvebaris

eylulvebaris üç melek annesi ... Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    bende hiç kayma falan olmadı çok memnunum

12. 2 Kasım 2009
  13. bilge85

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    evet kayma olması kötü,o ihtimale karşı ipleri kontrol etmek lazım zaten..tabi bu da tecrübeyle olcak artık,ama rahat bi yöntem...

14. 2 Kasım 2009
  15. sahra_55

sahra_55 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar bende 5 yıldır kullanıyorum fakat korttugum için iplerini bile hiç kontrol etmedim fakat elimede ip falan gelmedi hiç acaba bendeki kaymış olabilirmi adet dönemine yakınkende sol kasıgıma bi agrı oluyoki dayanılcak bişey deil acaba spiralden olmuş olabilirmi bana yardımcı olursanız sevinirim

16. 3 Kasım 2009
  17. Erence

Erence sensiz olamam...... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    kızlar ben taktıralıda 1 yıl oldu öyle elle kontrol edilirmi bilmiyorum ama illaki insan kayar diye korkuyo bence adet dönemlerinde rahim açıldığı için ağır kaldırma... kaymasının en büyük nedeni ben elle kontrol etmiyorum valla hem aferdesiniz ama adetli nasıl el içeri sokulurki :KK43:

sahracım bi ara bendede öyle şiddetli ağrılar oldu dr gittim ama bazı terslikler oldu muayene olamadım şimdi ağrılarım geçti çok şükür ama kayınca bacağa ağrı vuruyomuş Allahım kaymasından korusun hepimizi

18. 3 Kasım 2009
  19. dilshad

dilshad Guest

bacaga agri vurmasi kaymasindan degil.. simdi herkes telaslanir falan, yazayim dedim.. o spiralin olagan, yan etkisi.. benim de bacagimda kramp seklinde agrilar oluyor ve doktora kontrol ettiriyorum, milim kipirdamamis, yerinde duruyor.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.