Spiralle hamile kalmak

Konusu 'Tüp Bebek Yöntemi ile Çocuk Sahibi Olmak.' forumundadır ve turkan2002 tarafından 29 Nisan 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    29 Nisan 2010
    Konu Sahibi : turkan2002
  1. turkan2002

turkan2002 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Merhaba ben 2 sene önce spiralle hamile kaldım.Ve adet kanamam devam etti.Oyüzden hamile kaldığımı anlamadım.Bir gece rahatsızlandım çok kanamam oldu.Hemen acile gittim.Meğerse ben hamileymişim ve düşük yapıyormuşum.Operasyonla aldılar tamamen.Bana dediler spiralin kaymış yada tam takılmamış diye.Tekrar spiral taktırdım.Geçen ay yine hamile kaldım hemde spiral varken yine.Bazı nedenlerden dolayı kürtaj oldum.Şimdi 10 gün oldu kürtaj olalı ve hala karnım ağrıyor acaba neden? Nekadar süre ilişkiye girmemeliyim?Doğum kontrol hapı kullanacağım kesin korurmu başka nasıl bir önlem almalıyım?Doğum kontrol haplarından kilo aldırmayanı hangisi acaba?Çok bunaldım inanın yardım ederseniz çok sevinirim.Teşekkürler

2. 30 Nisan 2010
  3. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba geçmiş olsun sıkıntılı şeyer yaşamışsınız. kürtaj sonrası kontrole doktorunuza mutlaka gitmelisiniz. hele de şikayetleriniz var ise. sizi muayene eden ve bilen bir hekim tarafından size önerilecek doğum kontrol hapı en doğrusu olacaktır. koruma etkinliği bir ay sonra başlayacaktır. cinsel birlikteliği de muayeneden sonra sorun yoksa yaşayabilirsiniz.

4. 4 Mayıs 2010
  5. gamzee33

gamzee33 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba hocam benimde sorunumla ilgilenirsiniz inşallah 3 yıldır spiralle korunuyorum son yedi sekiz aydır akıntım var defalarca doktora gittim fitiller ilaçlar kullandım bana mısın demedi çok çaresizim ilişkidede sorun oluyor aşırı derecede yumuşama var eşimde bu konudan şikayetçi

6. 4 Mayıs 2010
  7. gamzee33

gamzee33 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    birde doktorlar spiralin de akıntı yapacağını söylüyor bu ne kadar dogru

8. 5 Mayıs 2010
  9. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    selam eğer şikayetleriniz ilaçlara rağmen geçmiyor ise spiralinizi çektirin derim belli bir süre sonra tekrar taktırabilirsiniz ama enfeksiyon kaynağı olarak orada durmasın.

10. 5 Mayıs 2010
  11. gamzee33

gamzee33 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    teşekkürler doktor hanım birşey daha soracam çıkartıp tekrar takarsam aynı sorunla karşılaşırmıyım birde ben sağlık ocağında taktım onla alakası olabilirmi

12. 6 Mayıs 2010
  13. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    tekrar spiral taktırdığınızda benzer sorunlar yaşamamk için hormonlu spiraller de tercih edilebilir ya da aynı şekilde tekrar taktırıp durumunuzu takip edebilirsiniz.

14. 20 Mayıs 2010
  15. turkan2002

turkan2002 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Çok teşekkür ederim doktor hanım...Bilgilendirmeniz dahilinde doktora gittim kontrol oldum.Sorun yokmuş.Tekrar teşekkür ederim...

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.