spiralli gebelik

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve yanisu tarafından 23 Mart 2010 başlatılmıştır.

23 Mart 2010
    Konu Sahibi : yanisu
  1. yanisu

yanisu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    mrb arkadaslar bu siteye yeni uye oldum ve bi sorum olucak 10 aylik bi oglum var ve 8 ay once spiral taktirdim normalde adetim hep duzenlidir fakat 4 gun geciktim test yaptimnegatif cikti hamile olma ihtihalim cok mu yuksek bi bilgisi olan lutfen yazsin cok merak ediyorm...

2. 23 Mart 2010
  3. gyshnky

gyshnky Zeynep Beren hoşgeldin Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    canım spiral ile hamile kalınabiliyor.Benim arkadaşım doğumdan 7 ay sonra hamile kaldı spiralli halde. Fakat çokta yüksek ihtimaller değil bunlar.

4. 23 Mart 2010
  5. niltt

niltt N & G... 24.05.09 Üye

Beğenildi:
    68
    Ödül Puanları:
    153
    benim halam da spiralle hamile kalmıştı..ama ilk çocuktan sonra bende taktırıcam kısmetse,çok acıtıyor mu takılırken falan?

6. 23 Mart 2010
  7. Nagihan

Nagihan kızıma kavuştum şükür Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    benim teyzemin kızıda sipralle hamile kaldı 6sene sonra hamile olduğunu öğrenince sipraili çıkarttı ama bebeğe zarar vermiş 4 aylıkken bebeğini kaybetti bebek gelişmemiş içinde kanaması gelmiş yani çocuk ölmüş aldıktan sonra çocuk hiç dört aylık gibi değilmiş geişmemiş yani

8. 23 Mart 2010
  9. nur5555

nur5555 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    benim de eltim böyle hamile kaldı.sonra aldılar spirali.bir şey olmadı.ama adet düzensizliği bu spiralden de olabilir.negatifse bence yoktur.çünkü benim hamileliğim daha günüm geçmeden idrarda silik çizgi şeklinde çıktı.

10. 24 Mart 2010
  11. kizlarim

kizlarim kuzularinin annesi :0 Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    jinekolog operator dr mujde koyuncu'nun sitesinden alintidir:

Spiral kullanan kadınlarda %2-3 oranında spiral+ gebelik olabilir. Bu nedenle spiral ile korunan kadınlar yinede adet günlerini takip etmelidirler. Spiral ile gebelik olursa, spiral mutlaka çıkarılmalıdır. Hamile kaldığında spiral çıkarılmazsa anne hayatı için tehlikeli olacak düzeyde enfeksiyon olabilir. Su kesesi erken yırtılıp erken doğum kaçınılmaz olur. Hamileyken spiral çıkarıldığında gebelik %50 oranında normal bir şekilde devam edebilir. %50 oranında düşük olabilir. Eğer spiralin ipi yoksa, operasyonla spiral mutlaka çıkarılmalı, gebelik kürtaj ile sonlandırılmalıdır.

12. 24 Mart 2010
  13. yanisu

yanisu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    yok cnm takarken cok az aciyo ondan taktiktan sonrada 1 2 saat adet sancisi gibi hafif bi agri oluyo bende cok korkuyodum ama korkulucak bir sey yok

14. 24 Mart 2010
  15. yanisu

yanisu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    benim de eltim böyle hamile kaldı.sonra aldılar spirali.bir şey olmadı.ama adet düzensizliği bu spiralden de olabilir.negatifse bence yoktur.çünkü benim hamileliğim daha günüm geçmeden idrarda silik çizgi şeklinde çıktı.

cok sagol yazdigin icin benmde oyle olmustu oglumda silik cizgi vardi. iki test yaptim ikiside negatifti ins hamile degilimdir

16. 24 Mart 2010
  17. yanisu

yanisu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    soruma verdiginiz cevaplar cin hepinize tesekkur ederim kizlar