Spor yap, 'çatlama'!

Konusu 'Egzersizler' forumundadır ve Gulpare tarafından 22 Ekim 2007 başlatılmıştır.

22 Ekim 2007
    Konu Sahibi : Gulpare
  1. Gulpare

Gulpare Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    En az selülit kadar görüntüyü bozan kalça çatlakları tenis ve voleybol gibi sportif aktivitelerle önlenebilir.

KEMİKLER DE GÜÇLENİYOR

ARAŞTIRMALAR, koşu, tenis gibi spor aktivitelerinde bulunmanın kalçalarda oluşan çatlakları önlediğini gösterdi. Aynı araştırmaya göre merdiven çıkmak bile ilerki yaşlarda oluşabilecek kemik erimesini yavaşlatabiliyor. Cambridge Üniversitesi bünyesindeki Halk Sağlığı Enstitüsü 5 bin erkek ve kadını inceledi. Sonuçlar, erkekler tarafından yapılan sportif faaliyetlerin çatlak oluşumunu kadınlara göre daha hızlı etkilediğini gösterdi. Buna göre spor yapan erkeklerde kalça çatlaklarının oluşma riski yüzde 33 azalırken kadınlarda bu oran yüzde 12 olarak gerçekleşti. Ayrıca, basketbol, voleybol ve hokey gibi oyunlar kadınların kemik yoğunluğunu koruyor.

2. 22 Ekim 2007
  3. selayy

selayy Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bebeğim senelerdir voleybol oynuyrum hmde lisanslı. ama çatlakları engelleyemedm.valla spor falan dinlemio vücut kilo alıp verdikçe çatlaklar oluyo. iş temposu ,okul , spor falan bi yere kadar formunu koruyo. ama bırakmaya gelmio anında gösterio kendini.

4. 27 Ekim 2007
  5. filiz1976

filiz1976 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    mrb Gülpare ve Seray; bence , spor olmasa bile insan hayatında aktif yaşam ve değişen hayat tarzı çok önemli.Ben evlenmeden önce 50 kilo idim .Şimdi biraz aldım.Hayatım rahat çok olmasa bile normal bi yaşantım var.Eskiden su içsem yarıyo derlerdi ben de inanmazdım.AMA su içmesem bile kilo alıyosun.Haliyle çatlaklar da oluyo.:KK46::sm_cool: