Spor yaparak migren tedavisi olan?

Konusu 'Nöroloji - Beyin ve Sinir Hastalıkları' forumundadır ve hemsirehanim tarafından 12 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

12 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : hemsirehanim
  1. hemsirehanim

hemsirehanim Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar merhaba

Ben bebekliğimden beri migren çeken biriyim.Çocukluğumda ağrıdan kafamı sert yerlere felan vururmuşum.Halende yoğun ağrılarım var.

Soracağım şu.Benim gittiğim nörolog fizik tedavi,spor baş ağrısına çok yararlıdır dedi.Spor yapman dengeli beslenmen olumlu etkiler dedi.Sizlerden bunu deneyipte ağrılarıma çok iyi geldi artık çok nadir oluyor diyen var mı?

2. 12 Ağustos 2010
  3. poldi

poldi Bir umut var mı? Üye

Beğenildi:
    683
    Ödül Puanları:
    148
    Benim migren sorunum yok fakat düzenli spor yapıyorum. Sporun ruh sağlığına iyi geldiği beyinde serotonin salgıladığı gerçek. Migrende psikolojiyle alakalı sıkıntıya, üzüntüye pek gelmez. Sanırım bundan demiş doktorunuz..

4. 12 Ağustos 2010
  5. Melan2010

Melan2010 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    916
    Ödül Puanları:
    238
    canım mrh ben de 25 yıldır migren ağrısı çekiyorum,en son aşamadayım bir çok tedaviler gördüm ,neler neler sonunda vucudum ağrı kesiciye bağımlılık kazandı,hiç bir şey fayda etmiyor,hayatımdan bezdirdi kusmalar v.s ama yurt dışında bir doktorumun deyimine göre son çare yüz gerdirmek,sinirler kesildiği için ağrı olmuyormuş,yinede önerilerinizi bekliyorum denemeye devam....:çok üzgünüm:

6. 12 Ağustos 2010
  7. hiray

hiray Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86

geçmiş olsun
    bende ergenlikten beri çekiyorum migreni

doktorların verdiği ilaçlaar pek etkili olmuyo
    gittiğim hiç bir doktorda egzersiz ve düzenli beslenmedn bahsetmedi

ama ben kendi deneyimlerimle söyliyeyim
    rejimde olduğum zamanlar hiç başağrısı çekmiyorum
    yemek yemeyi çok seviyorum hamurişi ağırlıklı beslendiğimde migren atakları daha şiddetli oluyo
    bir dönem 2-3 ay kadar rejim yapıp egzersiz yaptım ve hiç başağrısı çekmedim
    plates özellikle çok faydalı

8. 15 Ağustos 2010
  9. hemsirehanim

hemsirehanim Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yüze botoks yapmak ,gerdirmek,sinirlerin kesilmesi vs şeyleri duymuştum ama tabi uygulayanı görmedim.eğer yaptırırsan bizle deneyimlerini paylaş olurmu cnm? yerimseniben

platesi duymuştum vücuttaki kasları çalıştırdığından gevşiyormuş felan..okul dönemi inşallah başlıcam diyetime ben yazın evde yapamıyorum sıkıntıdan yemek yiyorum ama okul dönemi daha düzenli gidio öğünlerim..

allah hepimizin yardımcısı olsun ya..

10. 10 Eylül 2010
  11. murun84

murun84 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    tam 10 yıl migrenle savaşmış biri olarak söylüyorum ki kesinlikle AKUPUNKTUR tek çözüm bu rahatsızlıkta tedavi görüp iyileştiğim doktorumla ilgili iletişim bilgisi isteyen arkadaşlara özelden yardımcı olabilirim...