Spor Yapmak Gebeliğe Engelmi?

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve rukiyeilayda tarafından 29 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

29 Mayıs 2008
    Konu Sahibi : rukiyeilayda
  1. rukiyeilayda

rukiyeilayda Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaşlar kafam karıştı ben çocuk düşünmeden önce evde hergün spor yapıyordum yani mekik falan çekiyordumsonra çocuğ karar verdik ben spora devam ettim hamile kalmadım ve spora ara verdim bu arada 1seneyi geçti ve ben doktora gittim ilk ay çatlatma iğnesi vurundumolmadı ikinci ay gitmemde doktor birşeyimiz olmadığını biraz daha kendimizin denememiz gerektiğini sledi
    üzerinden 2ay geçti hala bişey olmadı ama ben çok kilo aldım vermek istiyorum bunu içinde spor yapmam lazım acaba hamile kalmama engel olurmu

2. 29 Mayıs 2008
  3. iLayda

iLayda su perisi Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canım ben de özellikle son zamanlarda çok yürüyüş yapıyorum. 4-5 kilo fazlam var. ben de senin gibi acaba gebe kalmayı engelliyormudur diye düşündüm. yani kendimi çok yorduğum için olumsuz etki yapmasın falan diye doktora sormuştum. doktor da tam tersi yürüyüş ve spor gebe kalmayı olumlu etkiler demişti. fazla kilolar gebe kalmayı olumsuz etkiliyor. hormonal yapıyı bozuyor. doktoruna danışarak hormon testleri yaptırabilirsin. özellikle trioid hormonundaki bozukluk kilo almaya veya çok kilo vermeye sebep olabiliyor. tabi kilo önemli ama öyle şok diyetlerle falan çok hızlı kilo vermek iyi değil.

4. 29 Mayıs 2008
  5. betxuxl19

betxuxl19 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    ARKADAŞIM BİŞEY SORCAM BEN KÜRTAJ OLMUŞTUM İKİ AY OLDU VE HAMİLELİKTE ALDIĞINM DÖRT KİLOYU SPORLA VERDİM HEM YÜRÜYÜŞ HEMDE BÖLGESEL HAREKETLER ÇOCUK DÜŞÜNMEYE BAŞLADIĞIMDA HAREKET YAPAMAM DEĞİL Mİ YOKSA ENGEL OLMAZ MI AMA BU HAREKETLER BEBEĞİN DÜŞMESİNE NEDEN OLABİLİR DEĞİL Mİ EN İYİSİ O ZAMAN YÜRÜYÜŞ YAPMAK MI TEMPOLU YÜRÜMEK DE ZARARLI OLABİLİR Mİ ÇOK TEŞEKKÜRLER BİLGİSİ OLANLAR YANITLARSA TEŞEKKÜRLER SİZLER BEBEK DÜŞÜNMEYE BAŞLADIĞINIZ DA NELERE DİKKAT EDİYORSUNUZ?:1hug:

6. 29 Mayıs 2008
  7. cilekk

cilekk Kücük adamIna asIk.. Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    146
    sert olmadiktan sonra spor yapmanin hicbiraz zarari yokmus..
    banada doktorum söyledi,daha hafif aletlerle calisabilirsin dedi..

8. 29 Mayıs 2008
  9. iLayda

iLayda su perisi Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canım çocuk düşünmeye başladığında da spor yaparsın ama hamile olduğundan şüphelenirsen veya hamile kalırsan çok zorlayıcı ve yorucu sporlar yapmamak gerekli. düşük riski oluşmasın diye. ama günde yarım saat veya 1 saatlik yürüyüşler çok faydalı. kilolu ya da zayıf olalım vücut sağlığı için önemli. hamilelikte de yürüyüş öneriliyor zaten. doğumu kolaylaştırıyormuş.

10. 30 Mayıs 2008
  11. TeMMuz20

TeMMuz20 Guest

kızlar ben tenise başladım haftada 2 gün 1-2 saatten tenis oynuyoruz acaba tenisin ters atkisi olabilirmiki bilgisi olan varmı?

12. 30 Mayıs 2008
  13. betxuxl19

betxuxl19 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    sonuçta ordan oraya zıplıyorsun ben de ip atlamak istiyordum ama hop hop olur mu bilmem ki...........:icecream: