Spora bağlı çatlaklar

Konusu 'Soru-Cevap Bölümü' forumundadır ve Catharsis tarafından 28 Nisan 2009 başlatılmıştır.

28 Nisan 2009
    Konu Sahibi : Catharsis
  1. Catharsis

Catharsis Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    4.947
    Ödül Puanları:
    163
    kızlar uzun zamandır spor yapıyorum. ortalama günde 2 saat kadar... ve haliyle kilo da verdim. her zaman biraz çatlaklarım vardı. hani şu beyaz olanlardan ama yeni yeni çatlaklar edindim. karın ve bacak bölgesinde... ama bunlar daha cok varise benziyor yani beyaz değil daha çok morumsular.... anlayamadım ne oldğunu ya da neden olduğunu...bir fikri olan ya da böyle bir sorunla karşılasan var mı?:uhm:

2. 14 Mayıs 2009
  3. Yeshill_Yansima

Yeshill_Yansima Hoşgeldin minik kızım:) Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    kilo aldığın zaman kasla deri arasında yağ birikir ve deri gerilir.zayıfladıkça yağlar gider ve geriye gerilip sönmüş deri kalır (tıpkı balon misali şişirince gergin sönünce pörsük gibi) ve bu deriler kas dokusudan ayrıldığı için çatlaklar görülür. muhtemelen kilo verince çatlaklar görüldü. önceki çatlaklarda daha önce kilo alıp verince ortaya çıkmış olanlardır.

4. 18 Mayıs 2009
  5. Catharsis

Catharsis Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    4.947
    Ödül Puanları:
    163
    çözümü var mıdır?

6. 31 Ağustos 2012
  7. sh3r0

sh3r0 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    malesef canım bu tarz çatlakların çözümü malesef ki kozmetik ürünler haricinde çözümü yok bu yüzden hızlı kilo vermeler pek sağlıklı olmuyor