SS ile ilgili

Konusu 'YGS (Yüksek öğretime geçiş sınavı) / LYS' forumundadır ve EU2 tarafından 11 Ağustos 2008 başlatılmıştır.

11 Ağustos 2008
    Konu Sahibi : EU2
  1. EU2

EU2 Guest

slm arkadaşlar ben öss ile ilgili soru sormak istiyorum şimdi bu sınav 2 bölüme ayrıldıya bunlar birbirinden bağımsızmı mesela sadece 2. bölüm yapılsa ve barajı geçsen 4 yıllık bir yere yerleşiyormusun? yoksa 1. bölümden de barajı geçmen gerekiyormu:bbo:

2. 11 Ağustos 2008
  3. acxix_hatxixralar

acxix_hatxixralar 19.09.2014 Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Şu sistemi böyle karmakarışık yaptılar ve yapmaya da devam ediyorlar ya ne diyim artık :1no2:
    Güzelim sen şu anda lisede okuyosun heralde..Tam bilmiyorum mezun olduğum için fisfisfis
    Bi lise 2 de bide lise 4 te giriliyor. Lise 2 deki 1. bölüm soruları yani önlisans için.. Lise 4 teki 2. bölüm soruları o da lisans için.. Birbirinden bağımsız olacağını sanmıyorum.. Çünkü 1. bölüm puanı 2. bölümü de büyük ölçüde etkiliyormuş. Ne kadar doğru bilemiyorum benim bildiklerim böyle...

4. 11 Ağustos 2008
  5. coyness

coyness depresif kişilik Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    şimdi canım benım
    ister önlisans ister lisans isterse de açıköğretim olsun hepsi için ilk bölümü yapman lazım
    yani turkce mat1 fen1 sosyal1 120 soruyu yapmak ve birinci barajı geçmek zorundasın

eger lısans programı istiyorsan ek olarak alanın neyse 2.kısmı cevaplandırıyorsun
    sayısalsan mat2 ve fen2,
    ea isen mat2 ve edebiyat,
    söz isen edebıyat ve sos2 yapıyorsun
    say2, ea2 veya söz2 puanı etkiliyor barajı geçersen lisansları tercıh edebiliyorsun

yani lisans için 1.ve 2. barajı da geçmen gerekiyor

Son düzenleme: 11 Ağustos 2008
  6. 11 Ağustos 2008
  7. EU2

EU2 Guest

ben mezunum, bu yıl aöf yazdım seneyede girsem sadece 2.bölüm sorularını yapsam diye düşünüyordum ama 1.bölümde yapmam gerekiyor evet haklısın 1.bölüm 2. bölüm puanını da etkiliyor bi an o gelmemişti aklıma

8. 14 Ağustos 2008
  9. _nazenin_

_nazenin_ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    evet 1. bölüm yapmak zorundasın..ama 2. bölümü yapmak zorunda değilsin..bu durumda da sadece 1. bölüm puanınla tercih yapabilirsin..

10. 14 Ağustos 2008
  11. masal perisi

masal perisi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    2 yıllık fakülte tercih edecekler sadece 1.bölümü yapacaklar.
    4 yıllık tercih yapacaklar her ikiside 1, ve 2. bölümüde.

12. 14 Ağustos 2008
  13. Winston

Winston EGE & ECE Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    yarın açıklanıyo sonuçlar hadi bakalım hakkımızda hayırlısı bende tercih yaptım bakalımm ne olacak

14. 20 Ağustos 2008
  15. EU1

EU1 Guest

yaa lise 2 lise 4 fln nerden çıkarıosunuz bunları :):):):) şimdi cnm şööle herkes 1.bölümü yapmak zorunda!eer meslek lisesiysn sadece 1.bölümü yapıosun diilsen birinci bölümü yapıosun snra ikinci bölümü yapıosunbirinci bölümden aldıın puanın bi kısmı ikinci bölüme eklenio 4 yıllık üniv.leri tercih etmen için 2 bölümüde yapmak zorundasın :KK43:istisani bölümler hariç )