ssk ve tüp bebek

Konusu 'Tekrar Konular' forumundadır ve adaylaarda tarafından 14 Ağustos 2007 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    14 Ağustos 2007
    Konu Sahibi : adaylaarda
  1. adaylaarda

adaylaarda iyi düşün:iyi olsun :)) Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Rapor alabilmek 3 ayı buluyor

Sevdican GÜNEŞ / SAĞLIK SERVİSİ

Sağlık Bakanlığı, haziran ayında SSK hastalarının da Emekli Sandığı ve Bağ-Kur'lular gibi tüp bebek uygulamasından yararlanabileceğini açıklayınca, aileler tüp bebek kuyruğuna girdi. Çalışma Bakanlığı'nın kriterlerine uyan hastaların eğitim ve araştırma ile üniversite hastanelerinden rapor getirmeleri şart. Ancak raporun alınması 2-3 ayı buluyor. Ücret ödemeden tüp bebek sahibi olmak isteyen ailelerin bu raporu aldıktan sonra uygulamayı eğitim ve araştırma hastanesi veya devlete ait üniversitelerde yaptırması gerek.

TÜRKİYE'DE 2 MİLYON KISIR ÇİFT VAR
    Bir miktar paraları olan ancak tüp bebek için yeterli maddi imkâna sahip olmayanlar ise bu raporla özel merkezlere başvurmaları mümkün oluyor. Özel üniversitelerin hiç sevk almadan gidebiliyorlar. Türkiye'de kayıtlara göre tam 2 milyon kısır çift bulunuyor. Bunların çoğunun sosyal güvencesi olduğundan hepsinin yeni düzenlemeden faydalanması bekleniyor.

olması gerekenler

* Kadın 40 yaşından gün almamış olmalı.

* Kadının yaşı 38 ve üzerinde ise ya da tüpleri tıkalıysa tıbbi kriter aranmadan tüp bebek işlemine geçilebilir.

* Kadında kısırlık varsa 3 kez aşılama yapılmalı.

* Çiftler en az 3 yıllık evli olmalı.

* Erkeklerde hareketli sperm sayısı 5 milyonun altında bulunmalı.

sabah gazetisnden alıntıdır

2. 17 Ağustos 2007
  3. XOXzgxuxrCe

XOXzgxuxrCe Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    iyi biz yaptıramayız demekki.sigorta işe yaramaz.ama teşekkürler öğrendiğim iyi oldu.başka yöntemleri deniycez artık.hamile kalmak için garantiydi bir köşede tuttuğum.ama artık güvenmeyeyim.

4. 17 Ağustos 2007
  5. EU1

EU1 Guest

Ben başvurdum arkadaşlar.Gittiğim poliklinikten aldığım raporla 30 temmuzda ege üniversitesine başvurdum bu sabah yani 17 ağustosta tüp bebek raporumu aldım öle 2-3 ay sürmüyo ümidinizi yitirmeyin.Tabi bu süreçte bana ve eşime desteklerini esirgemeyen dr.larım KAAN BOZKURT VE ERDAL AKTANA tşk ederim şimdiki süreç kendimi hazırlamak.

6. 13 Temmuz 2009
  7. HeartLess

HeartLess HUZUR MELEĞİMSİN SEN.. Pro Üye

Beğenildi:
    29
    Ödül Puanları:
    198
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.