star tv de çıkan sezaryan haberi

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve gxuxlxuxm12 tarafından 5 Haziran 2008 başlatılmıştır.

5 Haziran 2008
    Konu Sahibi : gxuxlxuxm12
  1. gxuxlxuxm12

gxuxlxuxm12 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar ben hamile değilim. dün akşam star tv de çıkan bir habere göre sezeryan sırasında bebeğin şakağına neşter yarası oluşmuş. ve bebeğin kolu kırılmış fakat bu durumlardan bebeğine ailesine haber verilmemiş. Aile eve geldiğinde bebeğin kolunun kırık olduğunu fark etmiş şu an mahkemeliklermiş. Benim merak ettiğim hepimiz özel hastanelrden yana kullanırız sanırım tercihimizi doğımumuzu gerçekleşrimek için(tabi hamile kalınca). Fakat özel hastaneler normal gelişen bir doğum olduğunda dahi sadece daha fazla para talep edebilmek için sezaryane çevirirlermi? yani bize daha sonra bebeğe kordan dolanmış onun için aldık dese ne diyebiliriz ki bilmiyoruz çünkü? bunu merka ediyorum özel hastanede normal doğum yapan varmı ki acep?

2. 5 Haziran 2008
  3. ceko

ceko Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    canım unuttun bi nokta var artık sezeryanı dr.dan önce bizler tercih ediyoruz yine karar mekanizması biziz.bi de artık 3.5 kilodan ağır bebkler bebeğin ters olması gibi durumlardada dr.lar riske girmiyorlar.bence haklılarda sonuçta artık hamilelikler doğumlar hiçbiri eskisi gibi değil.

4. 5 Haziran 2008
  5. rhodora

rhodora Noldu Hiçbişey Üye

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    108
    ağladım izlerken haberi, ben özel bi hastaneye gidiyorum, benden önce 5 arkadaşım da oraya gitti hepsi normal doğum yaptı, ben korkuyorum sezeryan mı olsa dedikçe olur olur normal yaparsın dio dr, sezeryana karşı 4.5 kilo bi bebeği normal doğurttu geçenlerde, yani hastaneyle değil drla alakalı bi durum sezeryana dönülmesi, napcam ben zorla normal doğurtcak benide galiba

6. 5 Haziran 2008
  7. MORBONCUK

MORBONCUK ECRİN&SELİN Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Valla Arkadaşlar Ben özelde Doğum Yaptim Normal Doğum Yapacağim Diye Gittim Açilma Olmadi Dr. Suni Sanci Verdi 5 Cm Aildi Ama Be Sunu Sanciya Daynamadim Dr. Um Bana Normal Doğum Yapabilirsin Dedi Ama Ben Son Anda O Suni Sancinin Verdiği Aciyla O Pisikolojiyle Sezeryan Istiyorum Dedim
    Iyikide Istemisim Allahim Rahat Bir Sezeryan Olmami Nasip Etti Eve Gelincede 3 4 Gün Içinde Eski Halime Geldim Gittimğim Dr. Her Hastasini Dormal Olsun Diue Diretiyo Ama Bz Hastalar Ertik Tercih Ediyoruz Yani Artik Dr. Değil

8. 5 Haziran 2008
  9. Eyylxuxl

Eyylxuxl önce rütbeni bilicen Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    108
    malesef aynı olay arkadaşımın başına da geldi
    özel hastandede sezeryan oldu ve bebeğin başını neşterle kesmişler
    ardından hemen dikiş atmışlar
    dikiş izi anneye görünmesin diyede şapka giydirmişler arkadaşım görünce şok olmuş tabi
    neyse bi problem yok çok şükğr şimdi

10. 5 Haziran 2008
  11. Charm

Charm Whats up ? Pro Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    198
    evet ben haberı ızlemedım ama annemden duydum bu sabah, cok sınırlendım ya Allah korusun benım basıma gelseydı o doktoru benım elımden kımse alamazdı.. bu nasıl insanlıktır! çoğu böyle doktorun cinayetleri sessiz kalıyor ve bızden habersız mezarlıklarda yatıyor ustu kapaklı.. anlamıyorum durduk yere hem sezeryan oluyor kadın hem bebegını sakatlıyorlar hemde alnına nester ızı atıyor.. bu doktorları kımse kusura bakmasın ama kursuna dızıceksın... para dan baska brısey gormez olmus gozlerı..Allah yardım etsın bu canılerın magdurlarına..

Son düzenleme: 5 Haziran 2008
  12. 5 Haziran 2008
  13. PassioneLore

PassioneLore herkes haddini bilecek ! Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    herkes uzerınde tasıdıgı meslekı sıfattan once ınsandır. senağlama
    herkes bu sekılde dusunurse bır sorun olmaz dıye dusunuyorum
    ıste bu tur haberler yuzunden hem doktorum hem de dogum ekıbım benım ıcın cok cok onemlı
    annem bu pımpırıklılıkle kafayı sıyıracaksın dıyor bana ama al ıste haberı sımdı de rahatla nasıl olacaksa kafamçokkarıştı

14. 5 Haziran 2008
  15. misskokulumm

misskokulumm Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    41
    Ödül Puanları:
    148
    arkadaşlar bu şakildeki talihsiz olaylar olabiliyo normal doğum da da olabiliyo benim arkadaşımın tanıştığı bi arkadaşının gözünde bi problem olduğuu fark etmiş sorunca gözünün protez olduğunu ve doğum sırasında doktorun parmağını gözüne soktuğunu sölemiş
    Rabbim hepimizin bebeklerini korusun ve bu tür şeyleri pek düşünmeyin bence hastanenein değil doktorun tavrı önemli

16. 5 Haziran 2008
  17. Efla

Efla bize bağışla Allahım Pro Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    108
    hastane ile alakalı değildir bu durum. tamamen dr un dikkatsizliği.

18. 5 Haziran 2008
  19. EmirkanVeEymenin Annesi

EmirkanVeEymenin Annesi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    108
    Bende izledim o haberi çokta tatlı bi bebekti maşallah ama korktum valla zaten sezeryan olmak istemiyordum şimdi hiç istemiyorum allah hayırlısını versin hepimize..............