Start Deutsch 1 Sınav Başvurusu için Telefonla Randevu Sistemi

Konusu 'Yurtdışı Paylaşım Almanya' forumundadır ve EU1 tarafından 16 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

  16 Mayıs 2008
  Konu Sahibi : EU1
 1. EU1

  EU1 Guest

  "Start Deutsch 1" sınav başvurusu için telefonla randevu sistemi
  Goethe-Institut İstanbul ve Goethe-Institut Ankara "Start Deutsch 1" sınav başvurusunda telefonla randevu sistemi ile çalışmaya başlamışlardır. Bu sınava katılacak olanlar, başvurularını sadece telefon randevusu ile yapabileceklerdir.
  Bu sistemle, katılımcılar sadece randevu aldıkları gün ve saatte Goethe-Institut'a gelip sınava katılacaklar ve sınav başvuruları için sırada beklemek zorunda kalmayacaklardır. Bu hizmet, İstanbul ve Ankara'daki Goethe-Institut'ların yetki alanına giren illerde ikâmet eden tüm katılımcılar için geçerlidir. Goethe-Institut İstanbul ve Goethe Institut Ankara adına bu randevuları IKS şirketi (Innovative Key Solutions) vermektedir. Başvuru sahipleri 0212 / 340 49 43 numaralı telefonu arayarak randevu alabilir ve sınava katılım şartları hakkında bilgi edinebilirler.

  Randevu ücreti:
  Bilgi ve rezervasyon hizmetinin ücreti randevu başına 21 YTL’dir.

  Bu ücreti iki şekilde ödeyebilirsiniz:
  1. Bankadaki hesaba ödeme: Danışma ücretini Türkiye İş Bankası’nın herhangi bir şubesine yatırabilirsiniz. Hesap numarasıyla ilgili bilgileri IKS'nin yukarıdaki telefon numarasından öğrenebilirsiniz. Ödemeyi gerçekleştirdiğinizde, üzerinde 16 rakamlı bir PIN kodunun bulunduğu bir makbuz tarafınıza verilecektir. Randevu almak için telefonla aradığınızda bu PIN koduna ihtiyacınız olacaktır. Her PIN kodu bir sonraki günden itibaren sadece bir telefon ve bir randevu için geçerli olacaktır.
  2. Kredi kartı ile ödeme: Mastercard veya Visa kredi kartınız varsa, doğrudan randevu almak için randevu ve bilgi servisini arayabilirsiniz. Bu durumda IKS şirketinin görevlileri randevu vermeden önce 21,- YTL'nin hesabınızdan çekilmesi için gerekli işlemleri başlatırlar. Ücretin hesabınızdan tahsil edilmesiyle randevu almaya ve sınav ile ilgili tüm şartlar hakkında bilgi edinmeye hak kazanırsınız.

  IKS'nin çalışma saatleri:
  Pazartesi – Cuma günleri saat 08.00 - 18.00 arası (resmi tatil günleri hariç)

  ÖNEMLİ: Telefonla randevu alırken kimlik bilgileri kayıt edilecektir. Bu nedenle katılımcıların telefon görüşmesi esnasında kimliklerini hazır bulundurmaları gerekmektedir.

  Randevunun geçerlilik süresi:
  Randevu alındıktan sonra bir hafta (5 iş günü) içerisinde sınav ücretinin yatırılması, sınava girecek kişinin adı, soyadı, T.C. kimlik numarası ve sınav tarihinin mutlaka belirtilmesi gerekmektedir. Sınav ücretinin, zamanında yatırılmaması halinde randevu iptal edilir.
  Ayarlanan randevuların değiştirilmesi mümkün değildir.
  Her bir katılımcı için ayrı bir randevu gerekmektedir.

  Sınav katılımcıları, sınav ile ilgili tüm şartları yerine getirdiklerinde ve gerekli belgelerin tümü ibraz edildiğinde sınava kabul edileceklerdir. IKS firmasının verdiği ayrıntılı bilgilere rağmen sınav şartlarını yerine getiremeyen veya tamamlanmamış belgelerle gelen sınav katılımcıları, randevuları olmasına rağmen sınava katılamazlar ve ücrete tabi yeni bir randevu almak zorundadırlar. Randevu alırken yanlış bilgi veren kişiler sınava katılamazlar.

  Sınav sonuçları:
  Sınav sonuçlarıyla ilgili olarak telefonda herhangi bir bilgi verilmesi mümkün değildir. Bu nedenle, sınav günü, sınav merkezine geldiğinizde, kurye hizmeti veren UPS yetkililerine adresinizi vermeniz gerekmektedir. Kurye ücreti olan 10-15 YTL'yi ödemeniz gerektiğinden mutlaka yanınızda bozuk para bulundurunuz. Sınav sonuçları beş iş günü içinde adresinize gönderilecektir.

  Bu sistem çerçevesinde telefonla randevu alma zorunluluğu vardır ve istisnalar mümkün değildir!