Start Deutsch 1 ve 2ye Yönelik SSS

Konusu 'Yurtdışı Paylaşım Almanya' forumundadır ve EU1 tarafından 16 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

  16 Mayıs 2008
  Konu Sahibi : EU1
 1. EU1

  EU1 Guest

  Sınava ne zaman ve nerede girebilirim? ​  SD1 (A1 Seviyesi) ya da SD2 (A2 Seviyesi) sınavlarına Almanya’da ve yurtdışındaki Goethe-Institut’larda veya yurtdışındaki lisans verilmiş sınav partnerleri bünyesinde girebilirsiniz. Sınav tarihleri her defasında yurtiçindeki ve yurt dışındaki yerel sınav merkezleri tarafından tespit edildiğinden, bu konuda oralardan bilgi almanız gerekmektedir.


  Sınava girebilmek için kaç yaşında olmam gerekir?​  SD sınavına girebilmek için en az 16 yaşında olmak zorundasınız.


  Sınava hazırlık için kaç ders birimine (her biri 45 dakika) ihtiyacım var?  SD 1 sınavı için 85 – 170 ders birimi (her biri 45 dakikalık) ve SD 2 sınavı için 170 – 340 ders birimi (her biri 45 dakika) Almanca öğrenmiş olmak zorundasınız


  Sınav ücreti ne kadar? ​  Almanya’daki sınav ücretleri merkezi olarak tespit edilmiştir.
  Kurs öğrencileri: 50 €
  Dışarıdan katılanlar: 70 €
  Yurtdışında ücretler, ilgili sınav merkezi tarafından belirlenmektedir  Kaç puan aldığımda sınavı kazanmış olurum? ​  Sözlü sınava kabul edilebilmek için, yazılı sınavdan 75 üzerinden 45 puan almanız ön koşuldur. Genel sınavda 100 üzerinden asgari toplam 60 puan alabilmek için, sözlü sınavdan da 15 puan almanız gerekmektedir.


  Bu diploma ile Almanya’da yüksek öğrenim görebilir miyim?​


  A1/A2 seviye basamakları, kişinin üniversitelere kabulüne ilişkin sınavlara kadar uzanan sınav programının ancak başlangıç aşamasını oluşturmaktadır. Bunun için de daha yüksek bir dil seviyesine mutlaka ulaşmak zorundasınız

  Eğer sertifikamı kaybedersem ya da postada kaybolursa ne yapmalıyım?  Sınavdan aldığınız notu gösteren bir belge düzenletmek için, yerel sınav merkezine müracaat edin, ancak bunun için evrakların arşivlenmiş olması gereklidir. Maalesef sertifika suretleri tanzim edilememektedir.