Sterilizatör gerekli mi? yardimlarinizi rica ediyorum..

Konusu 'Doğuma Hazırlık' forumundadır ve daphneIsLife tarafından 10 Haziran 2009 başlatılmıştır.

10 Haziran 2009
    Konu Sahibi : daphneIsLife
  1. daphneIsLife

daphneIsLife ..hem uzak hem yakın.. Pro Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    kızlar sterilizatör almayı düşünüyorum ama tereddütlerim var. ne dersiniz? çok gereklimi? her kullanımdan sonra biberonu kaynatmak zor oluyor mu? off ya çok kararsız kaldım. bir arkadaşım Weewell marka almış memnun oldugunu soyledi, bilemiyorum kii:umursamaz:

2. 10 Haziran 2009
  3. Chitlenbik

Chitlenbik Aktif Üye Pro Üye

Beğenildi:
    41
    Ödül Puanları:
    88
    Ben bebeğin şişesini her kullanımdan sonra kaynatmıyorum. Bebeğinde mikroba ihtiyacı var diye düşünüyorum. Haftada 1 kez kaynatıyorum. Onun içinde 1 tencere yetiyor :ecrin_bebek: ama hevesin varsa al. Ben ne heves ettiysem bebeğim için aldım. Sonradan keşke almasaydım dediğim oldu ama olsun sositososito

4. 14 Haziran 2009
  5. shrylz

shrylz Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    609
    Ödül Puanları:
    113
    canım doğum yaptın mı bilmiyorum. eğer yapmadıysan belki de sütün yeterli olacak biberon vermen gerekmeyecek sterilizatör boşuna olmaz mı o zaman? ek gıdaya geçince de bağzı bebekler almıyor biberonu zaten o zamana kadar direnci artmış olur her kullanımdan sonra steril etmen gerekmez. yine de almayı düşünürsen ben arzum marka aldım hiç memnun kalmadım. avent kullanan arkadaşlar çok menun olduklarını söylüyorlar yerimseniben

6. 14 Haziran 2009
  7. xkimyagerx

xkimyagerx Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    canım arzumdan neden memnun değilsin? ben 9 aydır kullanıyorum çok da memnunum,yakında buharlı pişirici olarak da kullanmayı düşünüyorum.

Eğer bebeğinizi mama ile besleyecekseniz sterilazatör gerekli çünkü kaynattıktan sonra sudaki kireç biberona ve aksesuarlarına yapışıyor,kireci temizlemek için yeniden yıkamak gerekiyor,yeniden yıkadıktan sonra da kaynatmanın hiç bir anlamı kalmıyor çünkü şebeke sularından bir çok hastalık bulaşabiliyor. Yukarıda bir arkadaş bebeklerin mikroplara da ihtiyacı olduğunu söylemiş ama şebeke sularında sadece mikroplar yok bulaşıcı bir çok hastalık,sudan bulaşan bir çok virüs var.

8. 15 Haziran 2009
  9. shrylz

shrylz Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    609
    Ödül Puanları:
    113
    arzumdan memnun olmamamın sebebi sterilizasyon işleminin çok uzun sürmesi... nerdeyse yarım saate yakın sürüyor. avent marka kullanan arkadaşlar bu süreyi 9 dk. tamamladığını yazmışlar. arzumun açma kapama düğmesi çok hassas yanlışlıkla dokunsam hemen çalışmaya başlıyor. parçaları çok fazla mutfakta dağınıklık yapıyor. memnun olanlar olabilir tabii ama ben sevmedim canım...

10. 15 Haziran 2009
  11. daphneIsLife

daphneIsLife ..hem uzak hem yakın.. Pro Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaşlar çok mantıklı şeyler yazmışsınız.

1- bebegimin ilk 6 ay biberon kullanacagı ne malum? ki inşallah kullanmasın, emzireyim. bu durumda steril makinası şart degil.

2- ilk 6 ay bebeğim biberon kullanmasa bile mamaya geçince kullanmaya başlayacak. biberon istemeyen bebek de çok az sanırım ya da alıştırmakla ilgili bilemiyorum. bu durumda kaynatırsam kireçler biberona yapışabilir.

eğer alırsam sadece biberon için değil, emzik-pompa biberonu vs. de sterilize edilebilirim. almazsam da illa ki şart değil ama daha sağlıklı. bu durumda maddi durumu musait olanlar 80-100 tl gibi bir rakama steril makinası alabilirler. ben bu şekilde düşünerek almaya karar verdim, umarım dogru bir seçimdir.

herkese bebişleriyle sağlıklı günler hanımlar opuyorumnanaktan

12. 5 Haziran 2011
  13. fbmy8785

fbmy8785 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    63
    arkadaşlar merhabaa..

eşim yurtdışına görev için gittiğinde bebek için birsürü eşya almış.bitaneside Philips AVENT Mikrodalga Buhar Sterilizatörü....ama bizim malesef mikrodalga fırınımız yok

şimdi bunun için mikrodalgafırın almakta çok mantılı olmıcak..bende internet üzerinden satmaya karar verdim..türkiye fiyatından oldukça ucuza almış ve bende almış olduğu fiyata satıcam...ben nette biraz araştırdım..türkiyede 90-100 lira civarında...bizde 60 liraya satıcaz..o fiyata almış çünkü..sahibinden.com a koymayı düşünüyorum..ilgilenen arkadaşlar olursa ilan linkini yayınlarım bakabilirsiniz..ürünü philipsin sitesndende inceleyebilirsiniz..

bu philipsin sitesi..bendeki üründe bu ürünün aynısı:
    SCF271/20 Philips AVENT Mikrodalga Buharlı Sterilizatör SCF271/20 - Philips Support