Straples gelinlik sevmeyen sadece ben miyim koca Türkiye'de?

Konusu 'Gelinlik Modelleri' forumundadır ve minenes tarafından 28 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

28 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : minenes
  1. minenes

minenes Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    63
    Ödül Puanları:
    153
    Merhaba herkese,

Amacım kimsenin gelinlik tercihine dil uzatmak değil, kimse alınmasın lütfen.

Ancak straples gelinliğin bu kadar moda olmasını ve gelinlerin %99'unun hatta tesettürlü gelinlerin bile straples + bolero modelini seçmesini gerçekten anlayamıyorum.

Bence gelinliklerin kollarında, omuzlarında dantel olunca o gelinlik çok daha kaliteli, zarif, şık duruyor.

Bunları olan gelinliklere muhalefet yapmak için söylemiyorum, bahsettiğim gelinlik modelleri var ve neden hiçbir vitrinde, hiçbir düğünde bunları görmüyoruz diye merak ediyorum.

Mesela Asi dizisinde Asi'nin giydiği gelinlik ne kadar güzel, zarifti...

Ayrıca birçok yerde gelmiş geçmiş en güzel gelinlik olarak nitelendirilen, Monaco kraliyet ailesine gelin giderken Hollywood starı Grace Kelly'nin gelinliği...

ONLARCA STRAPLES ALTERNATıFı, ASKILI, KOLSUZ, YARIM KOLLU VE UZUN KOLLU, BEŞıNCı SAYFADAN ıTıBAREN...

Artık farklı modelleri düşünmenin vakti gelmedi mi?

Ekli Dosyalar:

Son düzenleme: 27 Ağustos 2011
  2. 28 Mayıs 2010
  3. you_know

you_know Ne bu neşe ? Pro Üye

Beğenildi:
    89
    Ödül Puanları:
    203
    e herkes zevkine göre giyinir begendigi modele göre
    ben illa straplez olacak demedim ama begendigim model straplez oldu straplezde sacınıda acık bırakabliosun takılarında dikkat cekio daha avantajlı gibi

4. 28 Mayıs 2010
  5. nix

nix birgül<3beliz Üye

Beğenildi:
    1.755
    Ödül Puanları:
    238

ben de bu modeldeki gibi yaka-kol kısmını çok beğeniyorum..bnmde straples değildi ama eşim karışmasa straples olacaktı ..

6. 28 Mayıs 2010
  7. you_know

you_know Ne bu neşe ? Pro Üye

Beğenildi:
    89
    Ödül Puanları:
    203
    bunu daha öncede görmustum cok hos bu model

8. 28 Mayıs 2010
  9. nem

nem 20&#9829;06&#9829;2010 Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    yakışanı giyme taraftarıyımmmm..
    kimine bu model asil durur kimini çok kapatır bogar...

10. 28 Mayıs 2010
  11. Masalimgercekoldu

Masalimgercekoldu Kızım, en büyük şansım Üye

Beğenildi:
    6.256
    Ödül Puanları:
    238
    Genel bir moda akımının olduğu konusunda katılıyorum.Nasıl ki bu sezon 46 bedenler bile dar kotlar, taytlar ve ayakları kocaman , bilekleri 2 elle bile ölçülemeyecek olanlar şu çok meşhur ayı ayağı botlarından giymekte ısrar ettiyseler, straplez gelinlikte de ısrar çok. Evet tercih işi, beğeni işi ama biraz da aynaya bakmak lazım. Kollar patlıcan olmuş, göğüsler 105 olmuş, beli kalın olmuş birisinin daracık straplezle tüm büyüyü bozup, kolları löpürdetip, ilgiyi bele , karna ve taşan göğüslere yönelttiğini düşünüyorum.Seçim zor iş, fikir almak herkesin hakkı ama "şu gelinlik mi, bu gelinlik mi?" tartışmaları da gereksiz.Göğsünüz kaç beden, sıkı mı, sarkık mı, beliniz ne durumda, karnınız var mı, kollar ince mi yoksa tuz dökerken löp löp sallanıyor mu, koltukaltınız kara mı, boyunuz nasıl, kas durumunuz ne alemde, cilt tipi, göz rengi nasıl'lara giden bir bütünlük lazım.X kişisinin giydiği şahene gelinlik Y kişisini şarlatana çevirebilirken, beğenilmeyen bir model aynı kişi de şahane durabiliyor.En azından tüm kesimler bir kez giyilmeli, resimler çekilmeli sonra fikir verebilecek zevki ve bakış açıcı geniş bir kaç kişiyle paylaşılmalı.Herşeye rağmen inadım inatsa, tamam o zaman kollar patlıcan :))

12. 28 Mayıs 2010
  13. minenes

minenes Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    63
    Ödül Puanları:
    153
    Evet dediğiniz gibi kesim olarak hiç yakışmayanlar dahi straples giyiyor nedense.

Arkadaşlar, kendimizi biraz akımların dışına çekip winstonlight arkadaşımızın belirttiği meseleleri de göz önüne almak lazım...

14. 28 Mayıs 2010
  15. esqer

esqer ⏳☝ Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    supersın yaa :):lepi:

16. 28 Mayıs 2010
  17. minenes

minenes Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    63
    Ödül Puanları:
    153
    Aşk-ı Memmuda Nihal "ben gelinlikte dekolte sevmiyorum, benimki danteliyle kalitesini belli etsin" kabilinden bir şey dedi, straples denerken, gözlerim yaşardı :KK70: Allah'ım sonunda benle aynı şeyi düşünen birinin sesi duyuldu dedim :dance: Bakalım dediği gibi bir şey giyecek mi. gerçi onu gelinlikle görecek miyiz orası da ayrı...

18. 28 Mayıs 2010
  19. esqer

esqer ⏳☝ Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    onu straplezle alakalı olarak soledigini dusunmuorum dekolteden dolayı solemiştr bence..straplez gelınlıklern hepsi dekoltesli deilkki... benmkide satraplez olcak ama dekolte istemedm yani bende sewmıorum dekolte gelınlıkte hos swesemde giyemm zaten :) arkasıda ipli onuda dekolte istemedm yani astar olcak içinde..herkse nasıl yakısıosa onu giysn bence kendi modasını kendi yaratsın:lepi: