Stresten Adet Olamayan Var Mı???

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve ozgekrd tarafından 23 Aralık 2008 başlatılmıştır.

23 Aralık 2008
    Konu Sahibi : ozgekrd
  1. ozgekrd

ozgekrd evrimdışı Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    148
    merhaba kızlar;
    benim bugüne kadar hiç adet gecikmesi şikayetim olmadı...Ancak stres nedeniyle yani dr un söylediği bu 29 ekimden bu yana adet olabilmiş değilim.
    4 kere hamilelik testi yaptırdım.Alttan muayene oldum ne bir kese var nede iltihap kafayı yemek üzereyim..Bu durum beni daha da stresli yapıyordelikafaduldendelikafaduldendelikafadulden
    benimle aynı sorunu yaşayan yada tavsiyede bulunabilecek olan varmı aranızda:içelim::içelim:

2. 23 Aralık 2008
  3. nesrin111

nesrin111 hayat boş boş boş Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    bende 6 ekimde adet olmuştum sonra 10 aralıkta oldum..benimde strestendi sanırım..doktora gitmemiştim..daha öncede böyle bişi yaşamamıştım..olmuyorum diye de çok streslenmiştim..merak etme canım olursun..kekik suyu içebilirsin..birde civanperçemi adet söktürürmüş..

4. 23 Aralık 2008
  5. ozgekrd

ozgekrd evrimdışı Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    148
    teşekkürler canım civanperçemi sürekli içiyorum şu durum nedeniyle ancak bir faydasını göremedim ne yazık ki:KK43:(

6. 24 Aralık 2008
  7. Relaxx

Relaxx Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    88
    bendede adet düzensizliği var ama son zamanlarda biraz daha düzenli oluyordum 3-4 gün gecikmeli veya 1-2 gün erken oluyordu reglim..ama bu ay benimde düzenim bozuldu 14 kasımda olmuştum en son..10 gün geçti karnım şiş.. şişkinlik mi kilo mu hamilemiyim bilmiyorum delirmek üzereyim test yapmayada korkuyorum küçük bir oğlum var çünkü:KK43:( kara üzüm çekirdeği yiyorum ondan olabilirmi sizce

8. 24 Aralık 2008
  9. ozgekrd

ozgekrd evrimdışı Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    148
    RELAX canım bence sen en kısa zamanda test yap başka türlü için rahat etmez

10. 27 Aralık 2011
  11. ivrin

ivrin Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    Gerçi konunun tarihi biraz geçmiş ama ben de stresten adet olamıyorum, yani doktor en sonunda ona karar verdi :) Tam kan testi yapıp hemoglobin oranıma baktı ve hormon testi yaptı her şey normal. Ultrasondan baktırdım 2 ayrı doktora her şey normal ama yok 6 aydır tık yok. Tarlusal verdi kullandım yarın son hapımı alcam ama hala tık yok. Adet olamayınca insan iyice stresleniyo da, bi tuhaf anlamadım :KK43:

12. 4 Haziran 2016
  13. Carolinea

Carolinea Üye Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    13
    Merhaba konunun üzerinden uzun Zaman geçmiş ama arama yaparken rastladım. Sonra adetleriniz düzeldi mi acaba? Ben aynı durumdayım da.

14. 5 Haziran 2016
  15. osimdievli

osimdievli Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    1

16. 5 Haziran 2016
  17. osimdievli

osimdievli Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba canım bende stresten dolayı 34 günlük bir adet gecikmesi yaşadım bu zamana kadar bütün adetlerimi düzenli oluyordum son zamanlarda özel sebeplerden dolayı baya bi stres yaşadım 2 kere test yaptım negatif çıktı karın ağrısı çekiyordum devamlı internetten araştırdım adet söktürmesi için bitkisel tedavi yollarını ve birini yaptım hemen söktü tarifi veriyorum cnm.
    Kekik Çayı: içeceğiniz bardakla çaydanlığa 1 bardak su koyun su kaynasın içerisine bir yemek kaşığı kurutulmuş kekiği içine atın biraz kaynasın ocaktan alın ve çaydanlığın ağzını kapatın. 10-15 dakika demlensin. Demlendikten sonra içeceğiniz bardağa dökün isteğe bağlı 1 tatlı kaşığı süzme bal veya şeker atabilirsiniz bu kekik çayını 5 gün sabah öğlen akşam için adetinizi söküp düzenleyecektir benim adetimi 2. Bardakta söktü darısı başına cnm

Misk-i amber bunu beğendi.
  18. 7 Haziran 2016
  19. Meydeydey

Meydeydey Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    41
    Merhaba nemde bundan tam 3 ay önce adet gecikmesi yaşadım. 2 Aay adet olmadım. 1 sene çok sıkıntılı bir süreç geçirmiştim tam sıkıntılarım sona erdi bu kez adet gecikmesi yaşadım. Vücudum stres birikmesini rahatlamamdan dolayı bu şekilde attı sanırım. Yani olabilir böyle durumlar kafanı takma öncelikle bunu belirtmek istedim. Ben çareyi soğan küründe buldum. 2 hafta aç karnına sabah ve akşam kaynamış 1 su b. suyun içerisine 1 adet yemeklik soğanı 4 e bölüp 5 dakika kaynattım ve ılık şekilde içtim. Ne çok sıcak ne de soğuk olacak. Ve çok şükür adet günüm günü gününe oldu sonraki aylar. Bence dene. Soğan suyunun tadı okadar da kötü değil. İnşallah derdine deva olur.