Stresten, heyacandan, sıkıntıdan kaynaklanan mide bulantısı

Konusu 'Psikoloji - Ruh Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve a_ysem02 tarafından 3 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

3 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : a_ysem02
  1. a_ysem02

a_ysem02 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar benım sorunum bir seye üzüldüğüm sıkıntı ettiğim an mıde agrılatı baslaması ve bulantı olmasıı ardından istifra etmek. rahatlayınca gecıyor normele dönüyorum. tamamen psikolojik bişey aynı sorunu düğün günü yaşatım diye cok korkıyorum benım gibi olanınız varmı düğün günü ilaç falan mı kıllanmamm gerekır sizce

2. 4 Mayıs 2010
  3. Determined2201

Determined2201 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım bendede aynı sorun var daha bugün izizn aldım bunun için düğünümde yakşlaşıyor ne yapacağımı bilemiyorum doktora g,ittim ilaç verdi bakalım ayrıca ben hafif takıntı hastasıyımda bir araya geldi hepsi...

4. 4 Mayıs 2010
  5. didi_

didi_ İki deli kedim... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Bende de var bu rahatsızlık. Heyecanlandığım zamanlarda hemen mide bulantısı ardından istifra tutamıyorum kendimi. :1no2: Ne yapmamız gerekiyor? mafoldumben

6. 4 Mayıs 2010
  7. tuba88

tuba88 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bende bulantı var,çok şükür kusma yok..birde baş ağrısı oluyo.bilmiyorumkismile

8. 5 Mayıs 2010
  9. miraggio

miraggio kızım benim... Üye

Beğenildi:
    73
    Ödül Puanları:
    153
    Bekarken ben de yaşamıştım bu sorunu. Bende de nişanlanmama yakın bir dönemde ortaya çıkmıştı. Sizi çok iyi anlıyorum. Ben bunun için psikiyatriste gitmiştim. Çok düşük dozlu bir antidepresan yazmıştı. Yaklaşık 6 ay sonra çok şükür iyileştim.

10. 5 Mayıs 2010
  11. ay_82

ay_82 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    148
    bende de var canım..........ya dayanılmaz bi ağrı olur şişer midem...yada bulanır ki bazen istifra bile ediyorum ....yapacak bişey yok tamamen sinirsel benimki çekiyorum işte en fazla sade soda içerim bak o iyi geliyo bulantıya ..

12. 5 Mayıs 2010
  13. a_ysem02

a_ysem02 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    kızlar benım normalde bişim yook gibi ama işte nişanlımla kavga edelım üzülim hemen yaşıorum bu sorunu taki düzelınceye kadar aramız heyacandan düğün günüde olırsa diye korkuyom mılletın içinde süreklı kusacak gıbı elımı agzıma gotürmek istemıom ne yapamlıyım düğün günü ilaç falan alan varmı bunun için faydasını goren varsa yazsınn

14. 6 Mayıs 2010
  15. poldi

poldi Bir umut var mı? Üye

Beğenildi:
    683
    Ödül Puanları:
    148
    Canınız bir şeye sıkıldığında, üzüldüğünüzde fizyolojik olarak ilk etki eden organların başında mide gelir. Psikolojik rahatsızlığı olan kişilerin özellikle mide rahatsızlıkları yaşadığı bir gerçektir. Sizin durumunuza gelince nışanlılık evresinde tatsızlıklar, huzursuzluklar midenizde bu sorunu göstermeye başlamış. Canınız sıkıldığında mideniz bulandığı anda mümkün mertebe kusmamaya özen gösterin, eğerki elimde değil diyorsanız, yani bir şekilde midemi ve kendimi rahatlatamıyorum diyorsanız mutlaka psikologa gidin. Çünkü daha çok ilerleyebilir ve kusma sizde bir obsesyon yada fobi şekline dönüşebilir.

16. 11 Mayıs 2010
  17. ececimx

ececimx SEVİLİYORUMM Üye

Beğenildi:
    57
    Ödül Puanları:
    113
    aynı dert bendede var bi heycanlanıyım üzüliyim hemen kusarım isterse migdem bomboş olsun yinede bögürme gereksinimi duyarım çok zor bi durum :S hemde çok zor

18. 1 Haziran 2010
  19. pandora89

pandora89 (: :) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    aynı şey bende de var...bi şeye üzülünce stres yapınca direk midem bulanıyor midem ağrıyor dayanılmaz şekilde ama ...doktora gittim piskolojik birşy yapılmaz dedi... bnde stres yapmamaya çalışıorum artık :)