StriVectin-SD Çatlak Kremi

Konusu 'Çatlaklar; nedenleri ve çözümleri' forumundadır ve mecbur tarafından 20 Aralık 2007 başlatılmıştır.

  20 Aralık 2007
  Konu Sahibi : mecbur
 1. mecbur

  mecbur Guest

  En iyi krem Oscarı StriVectin-SD nin...

  Beter then botox (Botoks tan daha iyi) sloganıyla birkaç yıl önce piyasaya çıkan StriVectin-SD, kozmetik dünyasını karıştırdı. StriVectin satışlarında patlama yaşanırken diğer kozmetik şirketlerinin yeni ürünlerini sunması ile birlikte global hacmi 9.9 milyar doları bulan kırışıklık kremi piyasasında kıyasıya bir rekabet başladı. Ancak yüz kremi oscar’ını StriVectin-SD kazandı.
  Çatlak giderici olarak üretilen kremin kırışıklıkları da önlemesinin keşfi bir aptal şansı olarak nitelendirilmişti. Aptal şansı ile başlayan Strivectin –SD nin liderliği işe yaradığının tescillenmesi ile sürüyor.

  Kozmetik deyince akla gelen ilk ülke Fransa oluyor. Tüketimin ve üretimin yoğun olduğu Fransa’da 2005 yılında kırışık giderici kremlerin ticari başarısı inkar edilemez. Fransız tüketiciler özellikle kadınlar telefonla sipariş hariç olmak üzere yaklaşık 30 milyon kozmetik ürünü satın aldılar.
  Kozmetik dünyasının kalbinin attığı Fransa’da her gün yüzlerce mucizevi krem piyasaya sürülüyor. Kendilerine en iyi seçeneklerin ve her türlü en lüks imkanın sunulduğu Fransız kadınları ürün seçerken biraz burnu büyük davranıyorlar, yeniliklere pek sıcak bakmıyorlar. Fransa’da güzellik ürünleri piyasasında yer edinmek oldukça zor, hele Amerika’dan gelen bir marka olmak daha da zor. Çünkü Fransız kadınları Amerikan ürünleri hakkında çok daha önyargılı ve şüpheciler.

  60 million de Consommateurs ın seçimi neden krem oscarı olarak tanımlanır?
  Bu genellemeyi birkaç yıl önce Beter then botox (botokstan daha iyi) sloganı ile sunulan StriVectin-SD yıktı geçti. Tüketici haklarının çok dikkatli uygulandığı Fransa da 60 Million de Consommateurs (Fransız tüketici dergisi) eylül ayında yüz kremleri üzerinde yapılan bir araştırma yayınladı. Bu dergi dünyada, hiçbir reklam geliri endişesi taşımayan ve beğenmediği ürünlerin değil haberlerini, astronomik rakamlar önerilse de reklamlarını dahi yayınlamayan bir dergi olarak ün yapmıştır. Fransa’nın önde gelen bu tüketici organizasyonu, dünyaca ünlü 12 markayı ele aldı ve 264 Fransız kadın ile testler yaptı. Bu testlerin sonucunda StriVectin-SD en iyi yüz kremi ve en etkili anti – wrinkle kremi seçildi. Yaşları 30 – 70 arasında olan bu 264 kadın, ünlü formülasyonların üstünde Strivectini seçtiler.

  Hangi değerler araştırıldı?
  Kırışıklık giderici kremler nemlendirici, koruyucu, dolgunlaştırıcı, güneşten koruyucu ve vazgeçilmez temel maddelerden oluşuyorlardı: A vitamini, retinol, retinaldehyde, meyve asitleri ve antioksidanlar. Seçilen kremlerin özellikleri kırışıklık giderici, yaşlanmayı önleyici ve kırışıklıkları düzeltici olmaları idi.
  Deneyde göz önünde bulundurulan ana başlıklar ise şunlar; kremlerin kırışıklıklar üzerindeki gücü, kozmetik uygunluğu, nemlendirme, sıkılaşma ve cilt rengini canlandırma yetileri, cilt üzerinde yaratabileceği rahatsızlıklar, ürün üzerinde bulunan açıklamalar.

  Araştırmada kullanılan metot neydi?
  Deneye, yaşları 30 ila 70 arasında değişen 264 kadın katıldı. Deneklerin her biri 22 kullanıcıdan oluşan 12 homojen gruba ayrıldı. Her gruptaki denek laboratuar uzmanlarının denetiminde 28 gün boyunca kullanım şekillerine uyarak kremleri kullandılar.

  Değerlendirme sonucu
  Değerlendirme sonuçlarında StriVectin-SD’nin kırışıklıklar üzerindeki etkisi mükemmel olarak tanımlandı, cilt üzerinde sıkılaşma ve nemlendirme sağladığı vurgulandı. Kozmetik uygunluğu açısından yağlı ve hafif yapışkan dokusunun bulunduğu, renginin daha iyi olabileceği ancak kokusunun beğenildiği belirtildi. Kutu üzeri açıklamaları ve ambalajı iyi bulundu fakat kırışıklık üzerindeki etkisinin daha net vurgulanması gerektiği öne sürüldü.

  Fransız kadınları 11 Fransız ürünü arasından Amerikalı kremi seçti
  Strivectin’in üreticisi Klein Becker’in esprili sözcüsü Gina Gay, bu seçim karşısında; Gafil avlandık. Genelde Amerikalıların her şeyden haberi olduğu sanılır ama bu kez test aşaması bizim bilgimiz dışında gerçekleşti. Ancak görüyoruz ki bu testler tıpkı Amerika’da tüketici raporlarının yargıladığı ürünler gibi tarafsız bir görüşle yapılmış... Herkesin bildiği bir gerçek var ki Fransız kadınları en çok Fransız ürünlerini sever. Buna rağmen Fransız bayanlar, bizim Strivectin’imizi 11’i Fransa’da üretilen, ünlü Fransız ürünleri arasından seçti. Bu da işin bizi çok heyecanlandıran yönü. diyerek heyecanını anlattı.

  Dermo – kozmetik ürünler kozmetik ürünlerine karşı başarı kazandı
  Bu başarı aynı zamanda dermo-kozmetik ürünlerinin kozmetik ürünlerine karşı kazandığı bir başarı. StriVectin-SD piyasaya çıktığı ilk yıl tek kalem ürünle kozmetik devlerine kafa tuttu. Öyle ki dünya devi bir kozmetik markasının 160 kalem saç, makyaj, cilt ürünlerinin toplamından daha fazla satarak bir rekora imza attı; Sephora mağazalarının %15’lik cirosunu tek başına yaptı. Artık dünyanın farklı ülkelerindeki yaklaşık 18 milyon kadın, acı çekmeden gergin bir cilde sahip olmak için StriVectin-SD kullanıyor. Ürün, cildi sıkılaştırıcı, esneklik sağlayıcı ve nem içeriğini artırıcı etkileriyle dikkat çekiyor. Dünya yüzünde yaklaşık 18 milyon kadın da bu ürün sayesinde gençleştiklerini söylüyor.


  Dünya starları neden onu kullanıyor
  Krem aslında hamilelik ya da hızlı kilo alıp vermekten dolayı oluşan çatlaklar, kalça ve omuz altında sarkan kol bölgesi için tasarlanmış. Daha sonra tesadüfen kırışıklıklara iyi geldiği ortaya çıkınca tüm dünya kadınlarının kırışıklıkları için bir efsane haline gelmiş. Dünyada neredeyse bu ürünü kullanmayan 40 ını aşmış ünlü kalmamış durumda. Üstelik krem erkekler arasında da popüler.
  Madonna hem hamileliği sonrasında vücudunda oluşan çatlakları gidermek hem de yüzündeki kırışıklıklar için Strivectin den yardım almış. Charlize Theron da bu ürünün daimi kullanıcılarından.
  Kalçasına taktırdığı silikonların, çatlak yapması üzerine StriVectin-SD ile tanışan Jennifer Lopez, ürünün yüzdeki kırışıkları yok ettiğini öğrenince kremi yüzünde de kullanmaya başlamış. Türk sosyetesini sorarsanız onlar bu kremi çoktan keşfetmiş durumdalar.
  1.1 milyar YTL’lik cirosu olan StriVectin, dünyaca ünlü dergi Times`da `Botoks`tan daha iyi` olduğu iddiasıyla geniş yer aldı.

  Neden bu kadar önemli
  Amerika da Salt Lake City de bulunan Klein-Becker şirketi tarafından üretilen StriVectin-SD nin liderliğinin neden bu kadar önemli olduğunu sorarsanız sanırız şu açıklama yeterli olacaktır; Ciltteki yaşlanmayı yavaşlattığı öne sürülen ürünlerin satışında 2000 yılından bu yana dünya çapında yüzde 71 lik bir büyüme yaşandı. 2003 yılında sadece 2 milyon Amerikalı kırışıklıklara karşı yüzüne botoks enjeksiyonu yaptırdı, 1.6 milyon kişi ise kimyasal peelingler ile yüzlerindeki kırışıklıkları açıp, lekelerden kurtulmaya çalıştı.
  Mimiklerinizi dondurmadan, cildinizi taze tutmanın en bilimsel ve doğal yolu
  StriVectin-SD, aynı çatı altında 250’den fazla markayı ve 12 bin ürünü bir arada bulunduran dünyanın en ünlü dev kozmetik mağaza zinciri Sephora’ da en çok satılan cilt bakım ürünü rekorunu da elinde bulunduruyor. Üstelik Sephora’nın amiral gemisi sayılan efsanevi Champs-Elysees’de. Öyle ki ondan önce de kırışıklıklara savaş açan kremler olsa da StriVectin-SD’den ilk olarak piyasaya çıktığında 60 milyon dolarlık bir ciroya ulaştı. Normalde bu bir kremin piyasaya çıktığı ilk yılda ortalama elde ettiği cironun neredeyse iki katı.

  Yepyeni bir kavram; Derma onarıcı
  StriVectin-SD, hem kırışıklıklara, hem yaşlılık lekelerine, hem de çatlaklara iyi gelen bir krem. Altı aylık düzenli kullanımda kırışıkların yüzde 70 inin bazı vakalarda ise yüzde 90 ının iyileştiğinin tespit edildiği söyleniyor. Hiçbir yan etkisi olmayan kremin cildi hassaslaştırmadığı, tahriş etmediği ya da su kaybına sebebiyet vermediği iddia ediliyor. 18 yaşından büyük herkesin ve her cinsiyetten insanın rahatlıkla kullanabileceği söylenen kremin erkeklerin de özellikle traş sonrasında yüzlerini çok rahatlattığı belirtiliyor. Araştırmacı doktor Lou Rinaldi, Cildinizin neresinde sorununuz varsa sürün ve etkisini görün! Sorunun ne olduğu farketmiyor. Bu kremi derma onarıcı olarak tabir etmek en doğrusu! Ameliyat izini ya da kaza izlerini dahi iyileştirdiği biliniyor, diyor. Türkiye de eczanelerde satılan kremin fiyatı ise 295 YTL.

  En önemli sonuç
  Deneye bağlı olarak söylenebilecek en iyi haber kremlerin yaşlanmaya karşı etkili olduğunun da ispatlanmış olması. Krem seçerken önemli olan kremlerin işe yaradığını ancak hepsinin cilt tiplerine göre aynı etkiyi göstermediğini aklınızda bulundurmanız.

  Ayrıcaaa: Fransa’da 1969 yılında güzellik mağazası zinciri olarak kurulan Sephora, 1997’de lüks tüketim malları devi Louis Vuitton tarafından satın alındı. Sephora’nın 14 ülkede 515 mağazası bulunuyor. Sephora’nın Paris, Londra, New York gibi ünlü metropolleri süsleyen mağazalarının yanı sıra Çin, Kanada, Rusya gibi ülkelerde de mağazaları var. Hemen hemen her ay dünyanın bir noktasında mağaza açan Sephora’nın en ünlü mağazası ise Paris te Champs Elyseesde bulunan 1500 metrekarelik şubesi. Müşterilere uzmanların danışmanlık verdiği mağazada, eşlerini bekleyen erkekler için rahat koltukların yer aldığı bekleme salonları bile bulunuyor.
  Strivectin SD içinde yer alan maddeler amino asitlerle cilt hücrelerini daha fazla kollejen üretmesi için harekete geçiriyor, bu protein sayesinde ise cilt dolgunlaşıp, canlı bir görüntü kazanıyor. Kullanmaya başladıktan iki hafta sonra çatlakların renginde düzelme görülüyor. 4-6 hafta arasında ise, sadece renklerinde değil, uzunluklarında ve derinliklerinde de değişim gözleniyor. Çünkü kremin uygulandığı bölgede kolajen üretimi artıyor, böylece cilt kalınlaşıyor, yani çatlakların görünümü düzeliyor. Kullanırken cildinizin temiz ve kuru olması gerekiyor. Yüzünüzü temizleyici ve tonikle temizledikten sonra çok az miktarda sürüyorsunuz. Çatlaklar için günde üç kez, kırışıklıklar için de günde iki kez uygulamak gerekli.
  Krem 4 ila 6 haftalık kullanımı sonucu kırışıklıklarda dikkate değer bir azalma yarattığını ve 2 hafta içinde cilt renginde değişme gözlemlendiğini de dile getiriliyor.

  10 gün ya da 10 yıldır var olan tüm çatlaklar için kullanılabiliyor.
  StriVectin-SD ile ilgili deneyim ve sonuçlar değişkendir. Klinik araştırmalarda StriVectin-SD kullanan deneklerin % 93 ünde çatlaklarda iyileşme görülmüştür.
  Araştırmayı yapanların diğer aldığı sonuçlar şu şekildedir:
  • Çatlakların uzunluğundaki düşüş
  • Çatlakların derinliğindeki azalma
  • Yüzeydeki ipeksiliğin artışı
  • Ciltteki kalınlaşma
  • Ciltteki sıkılığın artması
  • Kolojen yapının artması
  • Cilt renginin düzelmesi

  Kırışıklıklar için 6 aylik kullanıma yeterlidir.
  Çatlaklar için 4-6 hafta kullanıma yeterlidir.
   
 2. 11 Ocak 2008
  Konu Sahibi : mecbur
 3. blackkk_pearl

  blackkk_pearl Aktif Üye Üye

  Katılım:
  4 Ocak 2008
  Mesajlar:
  47
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  76
  1 bucuk ay kullandim...evet belki biraz gorunumde azalma oldu ama hic tatmin edici olmadi...kullanmayi biraktiginizdada geri dondu..madecasol ve acnylesse karisimi simdiye kadar denedigim en guzel sey
   
 4. 12 Ocak 2008
  Konu Sahibi : mecbur
 5. tansa

  tansa Aktif Üye Üye

  Katılım:
  24 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  30
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  76
  madecassol ve acnelyse karışımı kremi ne kadar sıklıkla ve nasıl uyguladın
  gerçektende çatlaklarına iyi geldimi?bir şey daha sormak istiyorum ;senin çatlakların kaç senelik vede derin mi?lütfen bana hemen cevap yazarsan memnnun olucam teşekkür ederim :enbuyukkk::enbuyukkk:
   
 6. 13 Ocak 2008
  Konu Sahibi : mecbur
 7. bistrogirl

  bistrogirl Aktif Üye Üye

  Katılım:
  14 Kasım 2007
  Mesajlar:
  290
  Beğenildi:
  2
  Ödül Puanları:
  86
  benim basen bölgemde çok dikkat edilirse görülen bir kaç ince çatlağım var. madecasol va acnylesse karışımını ilk kez duydum. çatlakların ve sonuçlar hakkında bilgi verirsen sevinirim...
   
 8. 23 Mart 2009
  Konu Sahibi : mecbur
 9. erguvan12345

  erguvan12345 Aktif Üye Üye

  Katılım:
  22 Ekim 2007
  Mesajlar:
  87
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  76
  StriVectin-SD yi kullanan kimse yok mu CADIARZU .Ucuzda degil ki işe yaramıyorsa almayalım:1no2:
   
 10. 20 Haziran 2009
  Konu Sahibi : mecbur
 11. nurcannn

  nurcannn Aktif Üye Üye

  Katılım:
  16 Haziran 2009
  Mesajlar:
  63
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  76
  evet ya lütfen kullanan yok mu cok etkilendim ben yazılanlardan.kullananlar yazsın lütfen.
   
 12. 23 Haziran 2009
  Konu Sahibi : mecbur
 13. zullall

  zullall Aktif Üye Üye

  Katılım:
  11 Aralık 2007
  Mesajlar:
  382
  Beğenildi:
  457
  Ödül Puanları:
  93
  yeni gördüm bu başlığı, hala merak eden varsa cevap vermek istedim.
  çünkü ben de bu kremi kullanmadan önce pek çok foruma yazıp cevap aradım ama fiyatı öyle herkesin kullanıp yorum yapacağı kadar uygun değil malesef.

  kullanmaya başladığım ilk hafta inanılmaz bir düzelme oldu. dedim ki, kesin bitirir 4 -6 hafta arasında.
  kullandığım dönemde cildin pürüzlü görüntüsü inanılmaz düzeldi. benim çatlakları sedefli renkte olmadığı için o konuda birşey diyemiyorum ama görüntüsü oldukça düzeldi. hatta ilk gün fotoğrafını çekmiştim aradaki farkı anlayabilmek için. eşime ilk gün gösterdim, sonra 3. hafta. hergün baktığım için algıda bir yanlışlık olmasın diye. eşim kesin düzelir böyleyse demişti.

  kremi kullanmaya bırakınca eski haline geri geldi.

  kimseye alın yada almayın diyemem. benim cildimde eski haline geldi. belki sizde aynı etkiyi göstermez. fiyatı pahalı bir krem.

  buzlu sistemle tedaviyi düşünüyorum ben.
   
 14. 15 Temmuz 2009
  Konu Sahibi : mecbur
 15. Fairytalee

  Fairytalee Aktif Üye Üye

  Katılım:
  13 Temmuz 2009
  Mesajlar:
  79
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  76
  StriVectin-SD gerçekten güzel bi krem ,yazdıkları şeyler hemen hemen doğru aynı sonuçları alıyosun,ama malesef tamamen geçirmiyo.zaten öyle bi şey de demiyolar dedikleri gibi boylarında kısalma ve incelme oluyo ordaki deriyi çok güzel toparlıyo ipek gibi oluyo ,sıkılaştırıyo ben 2 kutu kullandım çokda memnundum ama işte fiyatı çok fazla .sonuç olarak ben özellikle başlangıç aşamasındaki çatlakları kesinlikle iyileştirir diye düşünüyorum benimkiler 10 yıllık olmasına rağmen o kadar etki ettiyse yenilerde çok daha fazla işe yarar bence.ha bide çok düzenli kullanılmalı mutlaka günde 3 defa yoksa etkisi tam alınmıyo.bide bazı arkadaşlar bırakınca eskisi gibi oldu demişler benim 1 yıl geçmesine rağmen geriye dönüş olmadı hala memnunum fiyatı bu kadar yüksek olmasa devam ederdim kesin.
   
 16. 29 Ağustos 2009
  Konu Sahibi : mecbur
 17. Ege

  Ege izmir delisi Üye

  Katılım:
  15 Ağustos 2009
  Mesajlar:
  167
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  106
  kullanan arkadaşlar yorumlarınızı alsak? ben bonie kullanmaya başladım 2. günüm eğer etkili olursa yazarım buraya.. ama bu krem bambaşka netteki araştırmalarıma bakılırsa baya etkili bir krem StriVectin-SD..
   
 18. 30 Ağustos 2009
  Konu Sahibi : mecbur
 19. nurcannn

  nurcannn Aktif Üye Üye

  Katılım:
  16 Haziran 2009
  Mesajlar:
  63
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  76
  kizlar lutfen tekrar birseyler yazin lutfen:KK43: