su gelmesi nedeniyle erken dogum

Konusu 'Premature Bebekler ve Paylaşımlarınız.' forumundadır ve Ececim tarafından 25 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

25 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : Ececim
  1. Ececim

Ececim kızım canım benim Üye

Beğenildi:
    168
    Ödül Puanları:
    313
    kızlar dun az az su geldi ve tahlil sonucu bebegimin suyuymus dr yat dedi cok korkuyorum bu durumu yasayan var mı dogum nr zaman gerceklesti daha cok kucuk bebegim

2. 25 Ağustos 2009
  3. Elis

Elis Guest

olabilir bu tur durumlar,erken dogum yapacaksin demekki,telaslanma,

bi sancida kurtulmani dilerimyerimseniben

4. 25 Ağustos 2009
  5. YAXGXMURCN

YAXGXMURCN ALLAHIM KUZUM SANA EMANET Pro Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
  6. 25 Ağustos 2009
  7. YAXGXMURCN

YAXGXMURCN ALLAHIM KUZUM SANA EMANET Pro Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    bizlere moral olsun cnm böyle duyunca mutlu oluyorum inşallah bizde sağlıkla alırız cnaımm

8. 25 Ağustos 2009
  9. burcudemir

burcudemir Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    telaşlanma canım. inşallah bebeğin biraz daha sabreder de vaktinde gelir kucağına.

10. 25 Ağustos 2009
  11. xsxen

xsxen Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canım telaşlanma hemen,yat dinlen bol bol...fazla hareket etme. ama erken doğum riskin var tabi bu durumda, aynı durum benim başımdan geçti, kasım ayında doğum yaptım bende, bebeğim 34 haftalık doğdu, suyumun erken gelmesi sonucu...bebeğim 1 hafta küvözde kaldı ama çok şükür şimdi kocaman oldu maşallah...o zaman demiştiki doktorum 28 haftalık doğanlar bile yaşıyo , 32. haftadan itibaren doğan bebeklerde genellikle hiç problem olmuyor ve hemen anneye teslim ediyoruzdoğum sonrası dedi...ama benimkisi hiç beklenmeyen bi durum olduğundan ciğer geliştirici iğne filan yapılmamıştı,bu nedenle doğum sonrası bebeğim biraz solunum güçlüğü çekmişti o nedenle küvöze koydular...doktorun daha iyi bilir tabi ama ciğer geliştirici iğne konusunu bi konuş derim...başka bir arkadaşın bir kaşık kadar azar azar gelmişti suyu yine erken, ona ciğer geliştirici iğne yaptılar bi süre sonra suyu tam geldi ve bebiş erken doğdu hiç bir sorun olmadan bebeğini aldı ertresi gün kucağına....
    çok yazdım ama bi arkadaşımın kinide 28. haftadan 32. haftaya kadar beklettiler suyu azar azar geldiği halde, su takviyesi yapmışlar serum şeklinde...32. haftada sezeryanla aldılar, şimdi 5 yaşında bahsettiğim bebek...
    aynı şeyleri yaşadım canım biliyorum duygularını ama sakin ol ve dinlen , doktor kontrolünüde ihmal etme sakın....bu şekilde olupta normal vaktinde doğum yapanlarda var ama sen hazırlıklı ol tabi canım...allah yardımcın olsun...sevgiler

12. 25 Ağustos 2009
  13. xsxen

xsxen Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    bi de doğum ne zaman gerçekleşti demişsin...ben öğretmenim ,henüz doğum iznine bile ayrılmamıştım, herşey normaldi bende o gün okuluma gittim çalıştım eve galip yattım kalktığımda hafif bir ıslaklık hissedip doğrulup oturmamla birlikte tüm suyum aniden geldi benim hemen doktorumu arayıp hastaneye gittim ve akşam 7.30 da sezeryanla doğdu bebeğim...

arkadaşımın ki ise 6.5 aylıkken ilk suyu birkaç yemek kaşığı kadar gelmiş, doktoru hemen yatış verdi, 36. haftaya kadar hiç kalkmadan yattı,her işini eşi yaptı sadece tuvalet ihtiyacı ve yemek için kalkmasına izin verdi doktoru ve ciğer gelitirici iğne yaptılar erken doğum ihtimaline karşı...
    36. haftada tüm suyu geldi ve sezeryanla doğdu bebiş...

14. 25 Ağustos 2009
  15. Ececim

Ececim kızım canım benim Üye

Beğenildi:
    168
    Ödül Puanları:
    313
    canım cok sagol daha 31 deyiz 34 olsaydı yatıyorum cok korkuyorum Allahım yardım etsin insallah

16. 2 Eylül 2009
  17. bende bu durumu yaşadım ve 7 aylık 1,800 gr bir prematüre bebek annesiyim üzülme yat yat uyu dinlen sadece lavaboya kalk evi barkı salla gitsin ama allah korusun erken doğarsada inan yaşıtlarından farkı olmuyor sadece şimarık oluyorlar okadar :)

18. 2 Eylül 2009
  19. nxixnxixm

nxixnxixm nınım ve ata'm herşeyim Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    benimde 33 haftamda evde yanlızken (eşim nöbetçiydi allahtan ameliyatta değimiş) gece 4 gibi suyum geldi hemde durmaksızın.. eşim gelip aldı hastaneye gittik , dr arkadaşımız baktı usg le alete bağladı suyum çok az kalmış. 13 saat alete bağlı kaldım belki uzatırız diye (iğnede yapımıştı) bebeğimin kalp ritimleri yavaşlayınca hemen apar topar aldılar sezeryana..1630 gram bir prematüre oğlum oldu, dünde kırkımızı çıkardık.. canım doğurdunmu bilmiyorum ama korkma ve üzülme diyorum sana...dikkat et kendine..