şu hamişe bi yardım lütfennnn

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve ertesigxuxn tarafından 28 Temmuz 2008 başlatılmıştır.

28 Temmuz 2008
    Konu Sahibi : ertesigxuxn
  1. ertesigxuxn

ertesigxuxn doğa'nın annesi Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar benim bir sorunum var doktorumun pek iyi olduğundan emin değilim benden önce gidenler çok memnun ama ben 12 haftalık hamileyim ve doktorum bana hiç kalp sesini dinlettirmedi tahlil felan yapmadı sadece ultrasondan bakıyor ve sağlıklı diyor çok tereddütte kaldım hangi ayda hangi testler yapılıyor beni aydınlatırmısınız___???:uhm:

2. 28 Temmuz 2008
  3. serçecik

serçecik Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    canım kalp sesını sen duymuyormusun doktor ultrasonda bakarken..pekı enden sormadın bunca zaman..ve su haftalarda ikili test yaptırman gerek...bence doktorun yeterınce acık degılse ve sorularına cevap vermıyorsa degıstır hemen doktorunu..benım doktorum her ayrıntıyı anlatıyor sagolsun..

4. 28 Temmuz 2008
  5. Kancicegim

Kancicegim Aysima´nin Annesi:) Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    106
    oohohooo ben 17.haftaya girdim bana da hic dinletmedi dr um ama ultrasonda kalbinin attigi görünüyor ...ben de bu yuzden üstelemedim....bebegin iyiyse sorun yok...

6. 28 Temmuz 2008
  7. minik_kelebek

minik_kelebek ilk hedef 70!!! Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    146
    aa olurmu canım öyle sey,12.haftaya kadar bebegın kalp sesını nası duymassın,hadı onu gectım hadı görüyor kalp attıgını ama sana testler yapması lazımdı,kanındakı degerlere göre sana vitamın falan vermesı gerekırdı.bence bıan önce doktorunu degıstır canım.yanı bazı kan testlerıyle annede herhangı bı sorun varmı dıye bakılıyor diye bılıyorum ilk aylarda.doktorunu degıstırmesende bı baska doktora görün derım ama yınede sen bılırsın.bebişini hayırlısıyla kucagına alıp seversın inşallah canım,

8. 28 Temmuz 2008
  9. MTS

MTS Minik meleğim hoşgeldin.. Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    Neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee sen hamile misinnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn

10. 28 Temmuz 2008
  11. ertesigxuxn

ertesigxuxn doğa'nın annesi Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar bana doktorum hiçbirşey söylemedi ne zaman ne yapılacağını kan ölçümü felan sağlık ocağında yapıldı kendi doktorum tahlilden felan söz etmedi kontrole 2 hafta önce gttim ve 4 hafta sonra tekrar bekliyor folik asidide yarıda bıraktım çünkü doktor kullansanda farketmez şuan faydası yok dedi sadece 4 ayda kan hapına başlıycaz dedi tahlile bakmadan buna nasıl karar verebiliyor

12. 28 Temmuz 2008
  13. MTS

MTS Minik meleğim hoşgeldin.. Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    Canımm ben de hamişimmmmmmmmmmm

14. 28 Temmuz 2008
  15. minik_kelebek

minik_kelebek ilk hedef 70!!! Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    146
    canım sen bıran önce bırak şu doktorunu.bune böyle ya,cocuk doguracaksın sen oyuncak bebek degıl.bu ne ılgısızlık böyle:eek:klava:.canım yokmu cevrende baska doktor.daha fazla zaman gecmeden ıyıcene bı baktır kendıne.sonra ah vah para etmez.folıc asit zaten ılk 3 aya kadar kullanılıyo ondan sonra vıtamın verılıyo.yanı kan tahlılı yapmıyo kafaya göre takılıyo.arkadasım acılen kendıne bı doktor bul ve aklına takılan tüm soruları sor.bebegın iyidir mutlaka ama senini doktor tarafından iyice bilgilendırılmen lazım bence

16. 28 Temmuz 2008
  17. eylul166

eylul166 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    833
    Ödül Puanları:
    238
    canım dr una ya açıkça sor yada değiştir..8. haftalarda sana testler yapılmalıydı..tiroid , şeker , fsh filan içeren testler..ayrıca 11- 14 haftalar arası ense kalınlığı ölçümü ve ikili test var..bunların yapılması gerekiyor...memnun değilsen değiştir bence..böyle gitmez

18. 28 Temmuz 2008
  19. Charm

Charm Whats up ? Pro Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    198
    canım bunu doktoruna sormalısın..
    baslarda daha cok cok yenıyken doktorum bana kalp atıslarını dınletmemıstı ama gostermıstı ultrasondan..
    sonradan cok dınledım tabı ama hafta olarak hatırlamıyorum..
    ayrıca en cok tahlıl vs hamılelıgın basında yapılmıstı bana.. kan ıdrar vs..
    bunları doktoruna sormalısın bosu bosuna kafana takma sor rahatla..