Şu hijyen meselesi

Konusu 'Ekim Anneleri' forumundadır ve Elifim80 tarafından 17 Nisan 2010 başlatılmıştır.

17 Nisan 2010
    Konu Sahibi : Elifim80
  1. Elifim80

Elifim80 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Ekim Anneleri, ek gıdaya başladım bir haftadır. Ama her seferinde çorba, mama verdiğim kapları kaynatmıyorum. Siz sadece deterjanla yıkıyor musunuz yoksa ekstra bir şeyler de yapıyor musunuz?

2. 17 Nisan 2010
  3. solstice

solstice Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cnm bende normal deterjanla yıkıyorum ama en son üzerinden kaynamış ılıtılmış su döküyorum gene tabağından ve kaşığından yedirmeden önce

4. 17 Nisan 2010
  5. ELALI

ELALI biriciğim, canım kızım... Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    148
    ayyy bayılazaaammm her seferinde kap kaynarmı yahuukafamçokkarıştı
    bu kadar hijyeni doğru bulmuyorum, kendim nasıl kirlenenleri yıkayıp tekrar kullanıyosam kızıma kullandığım kaplarıda aynen o şekilde kullanıyorum...
    tabiki bu dediğim sadece çorba, mama v.s. verilen kase tarzı kaplar, biberon ve sulukları belirli periyotlarda kaynatıyorum...

6. 17 Nisan 2010
  7. hiliba

hiliba Guest

yok canım .normal deterjanla yıkıyorum.ve suyla duruluyorum

8. 17 Nisan 2010
  9. zeynebada

zeynebada Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    146
    valla doktor bana kızdı herşeyi kısıtlamayın bu çocugun bagışıklıgı nasıl olcak mikrobu tanımazsa dedi sadece yıkıyom duruluyom deterjanlaa

10. 17 Nisan 2010
  11. hiliba

hiliba Guest

yani musyasın dediğini katılıyorum.okadar üzerlerine düşmeyelim.ben ne biberonunu nede tabaklarını.kaşaıklarını kaynatıyorum.köydeki çocukları bakın taş gibiler ya maşallah.

12. 17 Nisan 2010
  13. zeynebada

zeynebada Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    146
    burda ikitane çingene bebek var varya zeynebe 10çekerler saglık konusunda okadar dikkat ediyoz yine hasta yine hasta oluyolar ne bulursa yiyolar herp görüyom çıplak ayakla karda annesi ekmek topluyodu hijyen nerde onlardaaa

14. 17 Nisan 2010
  15. hiliba

hiliba Guest

gerçektende öyle.karda kışta ayaklarında çorap yok.bakım yok.yinede taş gibiler.bizim çocuklarda narin oluyorlar hemen.

16. 17 Nisan 2010
  17. TaKinTi

TaKinTi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ben zeytinyaglı sabunla yıkıyorum deterjan kullanmıyorum kimyasal oldugu için kaynatmak hiç aklıma gelmemişti yaw ben cok mu özensizim yaa

18. 18 Nisan 2010
  19. stellamaris

stellamaris ARMAĞAN'ın annesi... Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    108
    ilk başlarda bende çok özeniyordum. yıkadıktan sonra bir kerede kaynar sudan geçiriyordum.
    Şimdilerde artık hergün kaynar sudan geçirmiyorum. Meyveleri ve sebzeleri önceleri iyi suyla yıkıyordum önceden. Artık çeşme suyuyla yıkıyorum ve arkasından peçeteyle iyice kuruluyorum ki üstünde çeşme suyu kalmasın diye.