Su istemek...

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve Desibel tarafından 3 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

3 Mayıs 2008
    Konu Sahibi : Desibel
  1. Desibel

Desibel Okeyin dörtlüsü... Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    a.s Bir eve misafirliğe gittiğimizde çok yakınımız olmadıktan sonra su dışında hiç bir şey isteyemeyiz. Peki ama dışarıda herhangi bir yerde para verip alabildiğimiz suyu, ev ziyaretlerinde nasıl isteyebiliyoruz hiç düşündünüz mü??? Kaldı ki evlerde de su ücretle satın alınıyor...:uhm:

2. 3 Mayıs 2008
  3. shiftcan

shiftcan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    549
    Ödül Puanları:
    113
    adı üstünde misafirliğe gidiyosun arkadaşım. öyleyse kimse kimseye yemeğe falan gitmesin onlarda parayla alınıyor. ya da herkes yediği içtiği şeyin parasını ödesin birine misafirliğe gidince. ya da ben konuyu tamamen yanlış anladım

4. 3 Mayıs 2008
  5. Desibel

Desibel Okeyin dörtlüsü... Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    Benim kastım ücretle ilgili değil.:KK43:( Tabiiki elimizden geleni yaparız ya da bize yapılır. Su dışında herhangi başka birşey, Örn; bir cola, bir çay verir misin diyemeyiz de bir bardak su içebilir miyim deriz. Ben bunu merak etmiştim

6. 3 Mayıs 2008
  7. shiftcan

shiftcan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    549
    Ödül Puanları:
    113
    sanırım suyun mutlaka her evde bulunduğunu bilmemiz bu kadar rahat istememize sebep oluyor. sonuçta her evde cola bulunmayabilir ama susuz ev olmaz bu yüzden sanırım:)

8. 3 Mayıs 2008
  9. gonca2206

gonca2206 v for melinda Üye

Beğenildi:
    164
    Ödül Puanları:
    153
    su temel içecek olmadan yaşayamayacagımız birşey bu yüzden rahat rahat isteniyor
    bence

10. 3 Mayıs 2008
  11. hxuxrrem 2000

hxuxrrem 2000 SEN BU SEVGİYİ HAKETMEDİN Pro Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    146
    biz türk milleti ne kadarda misafir perveriz dimi... evde olmasada yaratırız....
    ama sanırım sadece ikram edileni kabul eder ve fazlasının ayıp kaçacağını düşünürüz .. ama suya gelince iş değişir nedense.....

12. 3 Mayıs 2008
  13. *Ayyıldız*

*Ayyıldız* Guest

Su istemek deyince bir şey hatırlıyorum veee çocukluğumdan beri unutmuyorum bu nedenle..:çok üzgünüm: Çocukken arkadaşlarla beraber oynardık suayınca topluca birine gidip içtiğimiz olurdu..Bazen bizim evde bazen başkalarında..Kalabalıktık baya da..Bir gün yine bir arkadaşın evine gittik su içmeye..Maksat oyundan kopmayalım beraber hareket edelim..:1closedeyes: Arkadaşın annesi sürahiyle herkese su verdi..Rahat 10 kişi vardık..Bana ve kardeşime gelince siz de gidin evinizden için demişti:çok üzgünüm: ve kapıyı öylece kapattı... Annemle arkadaştılar oysa..Hala gelip gider..Ben hala bu olayı unutamam..1 bardak suyu çok gördü kadın.Arkadaşlarımın arasında ağlayacak gibi olmuştum...:çok üzgünüm:
    Neyseeee niye yazdım sanki bilmiyorum..Ama şuna eminim çocuk diye hor görmeyeceksin..Bazı şeyler hiç unutulmuyor...

14. 3 Mayıs 2008
  15. canavar

canavar Yılmak yok. Yola devam... Pro Üye

Beğenildi:
    109
    Ödül Puanları:
    353
    su bir ihtiyaçtır... ama cola, meyva suyu v.s. şeyler ihtiyaç değildir. olmadanda yaşanabilinir.
    hayır paralı bir şey diye su isteyemedim ve tuvaletin geldi oda paralı sonuçta bu durumda ne yapacağıztatlicadiarzu

16. 3 Mayıs 2008
  17. Aksi

Aksi mebbus garisi yekdane Pro Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    cok basit,parasini öder yaparsin yada kalkar gider evinde yaparsintatlicadiarzu

zaten misafirlikdeysek niye bi bardak su istemeyelim ki,dökmek icin degil icmek icin isticez.
    eger vermeyecekse misafir kabul etmesin:icecream:

18. 4 Mayıs 2008
  19. Lotus

Lotus kimse olmadı senin gibi.. Pro Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    yani başka ne denebilir ki ayrıca çay da isterim kola da bişey istemeyeceğim eve hiç gitmem ben:dilcikar: