Şu kasılmalara bir açıklık getirir misiniz?

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve Dike tarafından 18 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

18 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : Dike
  1. Dike

Dike Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba anneler, ben yan gruptanım,hamilelerden:) bu doğum kasılması, sancısı nasıl bir şey en iyi siz doğum yapanlar tarif edersiniz, bizlere bir yardımcı olsanız da kafa karışıklığımız geçse:sm_confused: ben 33 haftalık hamileyim. bebek bir tarafa bir organını dayamış gibi şişiyor karnım o zaman bebek hareketi sanırım,ayırt ediliyor. ama bebek hareketi olmadan karnımın bir tarafı geriliyor,sertleşiyor bu mudur kasılma? hani sayısını süresini takip etmeliyiz ya, bilmediğim şeyi nasıl takip edeyim di mi? öptüm.

_lady_bug_ bunu beğendi.
  2. 19 Ağustos 2009
  3. esraaydin

esraaydin Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canım bende doğuma hazırlık başlığında bu konuyu sordum bende çok merak ediyorum ama pek cvp alamadım henüz.. bende 37+2 deyim

4. 19 Ağustos 2009
  5. sherry456

sherry456 Guest

yalancı sancılarda karnınız tamamen sertleşiyor bazen ağrılı bazen ağrısız ama doğum sancısı çok daha farklı oluyor.doğum sancısında hem belinize hem kasıklarınıza adet sancısı gibi ağrılar giriyor, ben bayağı terliyordum sancı geldiğinde.birde istemsiz bi ıkınma hissi oluyor.sancılar 5 dk da bir gelmeye başlayınca hastaneye gelin diyor dr lar.allah kolaylık versin sizlere de.

6. 19 Ağustos 2009
  7. Dike

Dike Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    86
    sherry456 sana teşekkür ederim b,ir tek sen cevap vermişsin. o kadar da merak edeni var aslında bu konunun, daha çok fikir veren olur diye umuyorum. o zaman ağrısız kasılmalarım başlamış benim, ama günde 5-6kez kısa süreli yani korkacağım bir şey yok:) Esraaydin sen benden öndesin senin sancılar başlayınca bu konuya yaşadıklarını anlatırsan sevinirim:) Allah yardımcımız olsun. Hayırlı ramazanlar şimdiden.

8. 20 Ağustos 2009
  9. esraaydin

esraaydin Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    merak etme hayatım yazarım ne yaşarsam ama şuan öyle ciddiye alınacak bir ağrım sancım yok yada ben anlamıyorum nst ye salı günü girecem inş.sende normal doğum düşünüyosun herhalde Allah bir avazda urtarsın hepimizi.... sherry bende teşekkür ederim insan merak ediyo ne yaşayacağını muhakkak herkesinki farklı olur ama en azından bir ön bilgiye sahip oluyoruz bu şekilde canlarım ikinizede hayırlı ramazanlar....

10. 20 Ağustos 2009
  11. Pipkin

Pipkin Aktif Üye Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Selamlar,
    Hiçbir kasılmayı önemsiz deyip geçmeyin. Doğum sancısı illa ki ağrılı olacak diye bir kaide yok... Kendi doğumumu kısaca anlatayım: ben 35+5'te doğum yaptım... Benim hiç ama hiç ağrım olmadı. Sadece kasılma, yani sertleşme oluyordu, onların sayısı, süresi ve sıklığını takip edin... Benim doktorum 10dk'da bir ve 2 saat süreyle kasılman oluyorsa beni ara demişti... Öğlen 12 gibi aradım doktorumu, ılık bi duş al gel bakalım dedi, sanki alışverişe gider gibi gittim hastaneye saat öğlen 2-3 civarıydı, baktı doğum başlamış açılman 1 cm dedi, 1 saat sonra açılmam 5cm idi ve bende hala hiç ama hiç ağrı yoktu... Açılma 5 cm olunca epidural anestezi yapıldı, bundan 1 saat sonra doğum gerçekleşmişti... Allaha şükür bebeğim de, ben de sağlıkla atlattık...
    Ağrım yok diye önemsememezlik etmeyin, mutlaka doktorunuzu bilgilendirin... Bendeki kasılmayı dilim döndüğünce tarif etmeye çalışayım, unutmayın herkeste farklı olabilir... Kesinlikle bebek hareketinden farklı, kaskatı oluyor karnınız ve o an bebek hareket etmiyor, rahminizin kasılması işte... (Pek anlatamadım farkındayım :KK43: )
    Allah hepinize ağrısız, dertsiz, sağlıklı doğumlar nasip etsin...

12. 20 Ağustos 2009
  13. Dike

Dike Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    86
    Zarag teşekkür ederim,bakbir şey daha öğrenmiş oldum.kasılmayı takip etmek gerçekten önemli demek,ben ağrılar başlayınca dikkat edecektim muhtemelen kasılmalara. iyi oldu kendi örneğini vermen.Allah analı babalı, mutlu büyütürinşallah çocuklarımızı.

14. 21 Ağustos 2009
  15. Kancicegim

Kancicegim Aysima´nin Annesi:) Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    106
    daha cok adet sancisina benzeyen,belden baslayip sirta dogru giden ve belli araliklarla ilerleyen bir sancin olursa dogum sancisi demektir..ama kisiden kisiye degisir benim belim cok agrimisti ..

Nisanyildiz bunu beğendi.
  16. 21 Ağustos 2009
  17. Revolucion

Revolucion artık iki aşkım var :P Pro Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    bende 33. üncü haftanın içinde olup merak edenlerdenim ama süreklide sancı çekenlerdenim.belle karın benim deil zaten artık uyuşuk uyuşuk geziniyom.hissetmiyorum bile.ve korkuyorum ya suyum gelmeden açılma başlarsa ya işarette gelmezse nasıl ayırt etcem ben bunuuuuuuuuuu :KK43:((

18. 21 Ağustos 2009
  19. esther

esther let the game begin... ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    ben de erken doğum tehlikesi nedeniyle sürekli kontrol altındaydım. kasılmalarım çok erken başladı çünkü. kasılma olduğunda karnım kaskatı kesiliyordu ve sertlik oluyordu bebek bir yere toplanmış gibi. ama kıpırdama yoktu. dışarıdan bakınca belli oluyordu. ve nefesim kesiliyordu. derin nefes alma ihtiyacı hissediyordum. sık sık gidip nstye bağlandım. bazen 10 dakikada bir kasılma oluyordu ve ilaç kullandım bu yüzden. 38+6 da sezeryanla doğum yaptım.