Su kesesi enfeksiyondan dolayı boşalan var mı?

Konusu 'Duyuru : Maalesef bebeğimi kaybettim : (' forumundadır ve dilay8 tarafından 14 Nisan 2009 başlatılmıştır.

14 Nisan 2009
    Konu Sahibi : dilay8
  1. dilay8

dilay8 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    Kasım ayında 4,5 aylık hamileyken su kesem boşaldı.Bebeğimi kaybettim. Araştırmalar yapıldı bunun 2 nedeni olabileceğini söylediler enfeksiyon yada rahim yetmezliği ama bunu gittiğim doktor anlayamadı ,ben düşük yaptıktan sonra başka doktorlardan öğrendim. Üstelik gittiğim üniversite hastanesinde bir prof.du. Her şey yolunda gidiyor normal diyordu. Bir gece aniden kasıklarımda ağrı ile su kesesi düştü.Bu ikinci gebeliğimdi. İlki de kanama ile düşmüştü. Şimdi kontrol altındayım ,yaza yeniden gebeliği düşünüyorum. Enfeksiyon (pıd tüm karın içine yayılmıştı)geçirdikten sonra gebe kalmada sorun yaşandığını öğrendim gerçekten sorun yaşanıyor mu bu enfeksiyon rahim ve çevre organlara zarar vermiş midir? bunu doktorlar şuan için bilemiyor bu durumu yaşayan arkadaşlardan yardım istiyorum. yeniden aynı şeyleri yaşamak istemiyorum. bu durumu yaşayıp sorunsuz hamile kalan var mı?

2. 14 Nisan 2009
  3. ecrinbulut

ecrinbulut Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Merhaba canım bende 2007 yılının Mayıs ayında 4,5 aylık bir düşük yaptım.Benim ilk başlarda da kanamam vardı plesanta aşağıda demişti doktorum bunun için bir kaç defa hastaneye yatmıştım.Sonra herşey normal giderken bir gün birden suyum geldi ve sonuç senin gibi 4,5 aylık bebeğimi önce suni sancı vererek doğum yaptırdılar daha sonra kürtaj yaptılar.Sonrası psikolojik olarak çok daha zordu.Doktorum banada düşükten sonra pek çok test yaptı enfeksiyon olabilir dedi ama yaptırdığım testlerin hepsi temiz çıktı.Moralini bozmak gibi olmasın ama bir kaç aydır bizde deniyoruz ama sonuç yok.Bende senin gibi çok çaresizim.Allah sabırla isteyen herkeze verir inşallah tatlım.

4. 14 Nisan 2009
  5. serdi

serdi Guest

arkadaşlar geçmiş olsun ne olur canınızı sıkmayın... umudunuzu yitirmeyin çevremizde duyuyoruz neler oluyo ama genede insanlar anne olabiliyorlar bende ilk bebeğimi düşürmüştüm şimdi gene hamişim tabi hiçbişeyin garantisiyok... Allahtan ümitkesilmez .... Umarım tekrar hamiş kalırsınız ve sağlıklıca bebeklerinize kavuşursunuz...

6. 14 Nisan 2009
  7. dilay8

dilay8 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    Canım cevap yazdığın için çok teşekkür ederim. 2007 yılındaki düşükten sonra hiç hamile kalamadın mı?

8. 14 Nisan 2009
  9. ecrinbulut

ecrinbulut Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Amin inşallah...Teşekkür ederim canım bende benim gibi olanlar var mı acaba diye araştırmak için girmiştim bu siteye ama buradakilerin birbirine olan desteğini görünce bende üye oldum yani daha çok yeniyim.Dualarınızı eksik etmeyin.Biz ve bizim gibi olanların buna çok ihtiyacı var.

10. 14 Nisan 2009
  11. ecrinbulut

ecrinbulut Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Hayır canım çünkü ben çok fazla etkilenmiştim ve çok uzunca bir süre toparlanamadım yani ara o kadar fazla değil son bir kaç aydır yine çokk ama çokkk fazla çocuk istediğimin farkına vardım ve denemeye başladık

12. 14 Nisan 2009
  13. ecrinbulut

ecrinbulut Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Ben bir şey soracaktım sana uygulanan testlerin neler olduğunu biliyormusun acaba

14. 14 Nisan 2009
  15. dilay8

dilay8 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    şimdi bende doktora 24 nisanda gideceğim o bana uygun olan zamanı söyleyecek çocuk için rahimin durumuna göre doktorum gebe kalmada sorun yaşanabildiğini söyledi bu geçirilen enfeksiyonla beraber o yüzden sordum.

16. 14 Nisan 2009
  17. dilay8

dilay8 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    bende bütün testlere bakıldı düşük sonrasını soruyorsun sanırım. pıhtılaşmaya, antı- kardıolipin ıgm,ıgG, lupus antıkoagülanı, rahim filmi, genetik(kromzom sayısına) ama hiç bir neden bulunamadı.sen hangilerini yaptırdın.

18. 14 Nisan 2009
  19. ecrinbulut

ecrinbulut Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Evet canım onları sordum benimde rahim filmi hepsine bakıldı.Umarım 24 nisanda güzel haberler alırsın ve beklemek zorunda kalmazsın.