Şu sinir stres meselesi..

Konusu 'Ekim Anneleri' forumundadır ve seldus tarafından 12 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

12 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : seldus
  1. seldus

seldus ♥ ♥ küçük paşam ♥ ♥ Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaşlar size bişey danışmak istiyorum.ben normalde cok sabırlı herşeye kolay sinirlenmeyen..bazı şeyleri es geçen bana kötü bişey yapılsa da sesimi cıkarmayan bir insanımdır ki ,hatta bana etrafımdakiler yüzsüz bile derler:)))) ama 4-5 aydır kafayı yiyecem kendime hakim olamıyorum sinirden deliriyorum en ufak seye bile patlıyorum..bazen öle ki bebeğime bile bagırdığım oluyor:KK43:(((( oysaki onun tek suçu sıcaktan uyuyamaması:KK43:(((herşey herkes gözüme batıyor..etrafımdaki insanlara tahammül edemiyorum..eşimin daha önceden yaptığı fakat umursamadığım en ufak şeylerden bile olay cıkartır oldum evde..acaba deliriyormuyum ben!!!!!! siz de de böle gerginilk var mı?? ve ben dogumdan bu yana hasta olmadım onun da etkisi varmıdır sizce..derler ya menepozlu karılar gibi diye heeh işte ben tam öle oldum!!!!napsam ne etsem de düzelsem!!!

2. 13 Ağustos 2010
  3. hdilekh

hdilekh ((: Ömer Tuna'm :)) Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    hiç sorma canım aynı durum bendede var. bana benim iyiliğim için bile bişe söleseler batıo. psikolog şart oldu sanırım :KK70:

4. 13 Ağustos 2010
  5. zellda

zellda ben ona resmen asigim!! Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Birincisi ic etkenler seldusum yani aile olduk gercektende bu minikler aramiza katilinca, hayatimizda aldigimiz en buyuk sorumluluk cocuklarimizi kucagimiza aldiktan sonra basladi otomatik olarak hemde, birdenbire. Belki hamileyken o duygusallikla annelige haziriz zannettik ama is gercege donusunce aslinda cok zormus cocuk buyutmek, annelik zamanla ogreniliyormus hicbir zaman hazir degilmisiz . Onlara karsi bizim sorumlulugumuz hic bitmeyecek, onlar evlense bile hala kucuk bebeklerimiz olarak kalacaklari icin aslinda zamanla insani yoracak bir sorumluluk bu ve biz daha yolun basindayiz :)
    Eskiden yani bir bebegim olmadan once bu isin bu kadar sorumluluk ve ozveri gerektirecegini bilirdim ama ustesinden gelebilirim ne varki diye dusunurdum, ama o is oyle degilmis gercektende,birseyler verirken sendende alip goturuyor ister istemez, bu durumda da psikoloji biraz etkileniyor bana gore.
    Ikincisi dis etkenler , mesela hastalanmaman seni streslendirebilir.

benim de psikolojim eh iste , bozuldu bozulacak, mesela sanki benden baska kimse kizima bakamayacak ben olmasam yaninda hep agliyacak,hicbirsey yemeyecek diye dusunup hic disari kendim esimle basbasa cikamiyorum,bak iste bu normal mi :)

ceylin yuzunden cok hizli yemek yemeye alistim,disarida yemege ciktigimizda gorgusuzler gibi hizli yiyorum acliktan olmusum :)) ama sanki ceylin uyanacakmis da benim yemegim yarim kalacakmis gibi dusunuyorum :))

gecen gun misafirlikte dondurma ikram ettiler ,esim yemedi ben de israr ettim tadina bak cok guzel diye ,o da tamam dedi, resmen kasigi esimin agzina tikistirdim disini kiriyordum , sonrada kasikla bi guzel agzini sildim sence bu normal mi :)) , ben bir kisiye odaklanmisim o da ceylin :)))

haydi hep beraber psikologa :))

6. 13 Ağustos 2010
  7. real_queen

real_queen Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    evet böyle tuhaf davranışlar olabiliyor. ben de çalıştığım için emreme %90 annem onun işi olduğu zaman da k.validem bakıyor. 6 ay geçti işe başlayalı hala alışamadım. resmen annemi kıskanıyorum, emre en çok beni sevsin istiyorum, başkasının kucağına gidince acayip kıskanıyorum. sürekli kendimi suçlu hissediyorum onunla yeteri kadar vakit geçiremiyorum diye bu da beni çok sinirli bir insan yapıyor:KK43: ((( offff kötüyüm ben kötüyüm....:bbo:

8. 13 Ağustos 2010
  9. stellamaris

stellamaris ARMAĞAN'ın annesi... Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    108
    Bende bu günlerde çok tahammülsüzüm. Sıcaklardan sanırım birazda. Oğlum ağladıkça veya yemeğini yemek istemedikçe o an çıldıracak gibi oluyorum sinirden. Üstelik hastalandımda ama ben hala menopozlu gibiyim:))))
    Bende keşke çalışsaymışım diyorum. O zaman daha kaliteli zaman geçirirdik diyorum. İşte herkes elinde olmayanı istiyor. Ama bence insan kendinede biraz zaman ayırmalı. Bende o yok malesef. Gün içinde sürekli yalnızız. Çoğu zaman banyo yapma imkanım olmuyor:KK43:(( Ve daha neler neler....
    Ben oğlanı anneme bırakıp dışarı çıkardım eminim ama annemler benden uzakta. En azından daha tahammüllü olur annecim. Torunu olunca ne yaparsa yapsın annem çok sakin yaklaşıyor.
    Psikolog şart :))))
    Geçen gece eşime. Üstünü ört annecim diyorum:))))) Kafayı yiyorum sanırım:)))))

10. 13 Ağustos 2010
  11. yasemin1984

yasemin1984 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    aynı sorun bede de var en ufak şeylere sınırleniyorum sene sonu işi bırakıcam yoksa bu strsle boşanıcaz oğlumu kendim büyütmek istiyorum iş yeri desen ayrı bi terane offf çıldırmak üzereyim napsam bilemiyorummm

12. 13 Ağustos 2010
  13. real_queen

real_queen Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bizim de geçen ay emre anneannesi ile yazlığa gitti, ben de 1 akşam evde kalıyorum 1 akşam yazlığa gidiyorum sabah dönüyorum. (git gel 250 km izmirden...) perişanız yani otobüs şöförüne döndüm sürekli yollardayım.. neyse izmirde kaldığım akşam uyandım emre yok!! yatağına bakıyorum yanımıza bakıyorum yok yok yopk çıldırıcam.. bütün odaları dolaştım sonra kendime geldimmheee yazlıkta yavrum dedim ama perişan oldum yaaaa benim de kafa gidik .(((

14. 13 Ağustos 2010
  15. Bulcuk

Bulcuk Minik prensim kollarımda Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    desenize yanlız değilim :)))
    sürekli miraçlayım bu sıcaklarda camdan bakmak bile bana lüks oldu
    yemek deseniz yemiyorum bile bile
    miraç uyurken uyuyım diyorum ama yastığa kafamı koyar koymaz mızıklıo artık gece bile aman sen uyu yeterki deyip sabahlıyorum
    oğlumu kızdıran üzen biri olduğunda resmen deliriyorum kendime hakim olamayıp dövücem bi gün :))
    evde gezerken kendimi ninni söylerken buluyorum :))
    psikolog şart :)))

16. 13 Ağustos 2010
  17. nurefsann

nurefsann Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    maelesef bende eşimle sorunlar yaşıyorum .kızımız olduktan sonra ona karşı yeteri kadar ilgi göstermeyişi bütün gün bilgisayarın karşısında çalışması sonrasında alacaklarını alamayıp maddi ihtiyaçlarımızı karşılayamaması beni ondan soguttu..
    şu anda boşanma kafamın içinde bir köşede yer etti ama hollandada dilim ve işim yok .hollandada ögretmenlik yapmayı kendime hedef belirledim ..eger ki eşimle sorunlarımız devam ederse ciddi kararlar almayı düşünüyorum.hayırlısı olsun..

18. 13 Ağustos 2010
  19. seldus

seldus ♥ ♥ küçük paşam ♥ ♥ Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    demek ki bi çogumuzda var aynı pronlem:KK43:((( zellda canım ayneennn anlattıklarının hepsini birebir ben de yapıyorum inan.. nurafsan canım allah hakkında hayırlısını versin insallah en kısa zaman da düzelir herşey...
    ben dün gece sahura kadar uzun uzun düşündüm ve piskologa gitmeye karar verdim arkadaşlar..hatta ikna edebşlirsem eşimi de götürecem
    iideilim çünkü bu kadar sinir akla zarar!!!!! vucudumun uğuştugunu hissediyorum..komsum dün iftara davet etti gel yalnız kalma diye ben de yok saol dedim kadın ısrar etti ayyy kadını kapıverdim yoook gelmicem ısrar edip durma diye:KK43:((( neden bu kadar cabuk sinşrleniyorum yaa sinirlendiğime sinirleniyorum bak şimdi de!!!!!