şubat anneleri ek gıdaya geçen var mı?

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve defnecik tarafından 16 Haziran 2008 başlatılmıştır.

16 Haziran 2008
    Konu Sahibi : defnecik
  1. defnecik

defnecik Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Şubat anneleri ek gıdalara başladınız mı? 4 ayı doldurduk biz.azar azar şeftali suyu veriyorum.mama olarakta aptamil 2 ye başladım.siz neler yapıyorsunuz? ne ile besliyorsunuz bebişleri?kolay gelsin herkese.

2. 16 Haziran 2008
  3. baranxixnannesi

baranxixnannesi cantanem baranım benım Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    defnecim bebişlerınıze ılk ek gıda tahıllar verılıyor aklında olsun seftalı suyuna bisküvi ınanılmaz vıtamınlı

4. 18 Haziran 2008
  5. naselaslan

naselaslan Guest

benimde bebeğim 4 ayını doldurdu.elma,şeftali suyu verdim.50 cc kadar.iki gündür de patates ve havuçtan yapılmış çorba verdim.şükür reddetmedi.mamadan yoğurt yaptım onuda vereceğim.hepinize kolay gelsin arkadaşlar...a.sa.sa.s

6. 26 Haziran 2008
  7. defnecik

defnecik Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    naselaslan mamadan yoğurdu nasıl yaptın.ben bir türlü kıvamını tutturamadım.yardımcı olursan sevinirim.

8. 27 Haziran 2008
  9. aysima81

aysima81 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    KIZLAR BEN KIZIMI SAGLIK SORUNLARIM YUZUNDENN FAZLA EMZIREMEDIM BIDE
    UZWERINE KIZIM BIBERON MAMALARINI HEP KUSUNCA KILO ALAMADI BENDE BIR AYDIR EK GIDALARA BASLADIM BENIM KIZIMDA SUBATIN 11 DE DOGDU

SABAHLARI UC TANE CICI BEBEYI BIBERON SUTUYLE EZIYORUM ICINE BIRAZ PEKMEZ KOYUYORUM

BAZEN PIRINC UNU YAPIYORUM SUYLA SONRADAN KASIKLA BIBERON MAMASI EKLIYORUM ICINE BIRAZ PEYAZ PEYNIR BIRAZ YUMURTA SARISI EKLIYORUM

ARKASINDAN ARMUT EZMESI YANA SEFTALI YADA MUZ EZIP BIRAZ SULANDIRIP VERIYORUM

OGLENLERI HAVUCU PATATESI
    BIRAZ KABAGI BIR DOMOTESI BUHARDA HASLIYORUM

HAVUC PATATES SABIT OLARAK HER GUN MEVSIM SEVZELERINDEN BIRINI EKLEYIP BUHARDA HASLAYIP EZP VERIYORUM
    ARKASINAN ARA OGUN BIR KASIK YOGURT

AKSAMLARIDA ICERSE ICMIYO AMA BIBERON MAMASI
    BOYLELIKLE MASALLAH BIR AYDA IKI KILO ALDI

SUKUR RABBIME KUSMASIDA BIRz azaldi

10. 27 Haziran 2008
  11. tebessum77

tebessum77 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    148
    ben de başladım ek gıdalar ama benim bebeğim çok iştahsız. bir kaşık yerse 3 kaşık tükürüyor. elma suyu verdim 2 kez yedi sonraki sefer yemedi. yoğurdu günlük sütten yaptım sevmedi dr. sütaş bbay mix verebilirsin dedi onuda yemedi. meyve püresi yada suyu karıştır dedi onuda yemedi. sebze çorbasını denedim 50cc yedi sütlü pirinçli muhallebi debedim belac ınkini yemedi milıpanınkini yedi.ama savaşarak yiyoruz. offf

12. 27 Haziran 2008
  13. aysima81

aysima81 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    benim kizimda onceleri seninki giydi zaman aliyo canim alismalari bir ikigun ara ver tekrar basla ama sakin yilma sonunda biz galip cikicaz

14. 28 Haziran 2008
  15. zuzu08

zuzu08 yakışıklı erkegim Üye

Beğenildi:
    306
    Ödül Puanları:
    163
    mrb bende oğluşumu12 şubatta doğdudoğduğundan beri mamayala besliyorum sütüm geliyodu ama yine mama istiyodu çünkü doğduğun da meme uçlarım çok acıyodu bende mamayı daha çok sulandırarak veriyodum bu sefer hoşuna gitmedi inanmıcaksınız ama şimdi beni emmeye başladı artık sadece arada mama yapıyorum

16. 28 Haziran 2008
  17. zeliha42

zeliha42 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar siz emzirmiyor musunuz
    niye ek gıdaya başladınız.
    doktorların hiçbiri altı aydan önce ek gıda önermiyor.Benim oğlum 18 şubat doğumlu ve ben daha ek gıdaya başlamadım.Kilo alımı da gayet iyi maşallah.

18. 28 Haziran 2008
  19. zuzu08

zuzu08 yakışıklı erkegim Üye

Beğenildi:
    306
    Ödül Puanları:
    163
    aynen sana katılıyorum arkadaşım ama ilk zamanlar mamaya alıştırmasaydım keşke ama olsun memeyi bırakanlarda varmış benimki allahıma çok şükür bırakmadı mamadan çokk memeyi emmeye başladı :nazar::nazar::nazar:2 inci çocuğumda sürekli emziricem inşallah beş sene sonra düşünüyoruz eşimle allah herkese versin inşallah aratmadan