Şubat Doğum yapanlar Karşılaştığınız Sorunlar Rahatsızlıklarınız Bilgi Paylaşımı !!!

Konusu 'Şubat Anneleri' forumundadır ve MaxBinay tarafından 13 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

13 Mayıs 2008
    Konu Sahibi : MaxBinay
  1. MaxBinay

MaxBinay Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Arkadaşlar bence forumumuzun bu bölümünde karşılaştığımız herşeyle bir bilgi paylaşımı yapalım ;
    Mesela ben geçen hafta griptim.3 gün emzirirken maske taktım. Her saat başı elimi yüzümü sabunladım. Sadece Minoset kullandım ama migrenim olduğu için .Başka birşey kullanmadım fakat ne yaptıysam oğlumada geçti.İki gün burnu aktı çok şükür hiç atesi çıkmadı.Fakat burun akıntısı çok azda olsa var! ne yapmalıyım?

(GİBİ; pişikler,tv,mama,emzirme düzeni gibi konuları burda paylaşalım....)

Ahme Eren :09:02:2008
    Yusuf:09:08:2002

2. 14 Mayıs 2008
  3. SERNANAZ

SERNANAZ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Ah Canim Benim.o Sütünden Geçiyor Senin Ne Yapsan Faydasiz.dikkat Etmemiz Gerek Biz Anneler.bizim şimdilik Sorunumuz Yok Uykusuzluğumuz Dişinda Oda Gaz Sancisindan Kaynaklaniyor çaresiz :)şimdi Nasil Bebişin Annesi?

4. 15 Mayıs 2008
  5. MaxBinay

MaxBinay Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Geniz akıntımız var biraz çok şükür geçti sanırım ateşi bile çıkmadı maşallah. Bu da anne sütü mucizesi diyorum. İlk oğlumu emziremedim. Ama ikinci oğlumdaki yaşadığım Rahatlığı yaşamadım. Melek bebişim emiyor,uyuyor,gülüyor,dert anlatıyor annesine kendi diliyle,müzik dinliyor,dans edenleri seyretmeyi çok seviyor,Herkoşulda her boş vakitte uyuyor..AY MAŞALLAH NAZAR DEĞDİRİCEM BU GİDİŞLE :)

6. 30 Mayıs 2008
  7. meral26

meral26 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canim ne mutlu sana bebegini emziriyorusn. ben 1 haftadir emzirmiyorum sütün kalmadi cünkü. doktor burun damlasi verir gidersen. bu arada benim oglumda 9 subatta dogdu.ismide EREN-TALHA

8. 30 Mayıs 2008
  9. defnecik

defnecik Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    meralcim sütün bitmez bence daha sen emzirmeye devam et istersen, o emmikçe gelir diye düşünüyorum.

10. 30 Mayıs 2008
  11. defnecik

defnecik Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ya kızlar benim kızım 3,5 aylık.emzik için okadar uğraştım almadı.şimdide parmağını emiyor.nyapmalıyım?lütfen yardım edin.

12. 30 Mayıs 2008
  13. xsxekercim

xsxekercim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar moralim çok bozuk.oğlum her ay kontrolünde kilo alımı ve uzaması normal gidiyordu. yalnız bu ay 600gr almış ve sadece 2 cm uzamış.3 haftadır çalışmaya başladım,düzenli beslenemiyorum,ev iş bebek derken pek dinlenemiyorum.acaba bende mamaya başlasammı,ama 6 ay emzirmek istiyordum.doktorumuz önümüzdeki ayda böyle olursa mamaya başlarız dedi.bebeğimi tam doyuramadığım için vicdan azabı çekyorum.senağlamasenağlamasenağlama

14. 31 Mayıs 2008
  15. talu

talu bal böceği :) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım geçmis olsun ,bence uzulme sen ıyı oldukca bebeklerın saglıklı ve mutlu olurlar ,3,5 ay sabredıp vermıssın ne mutlu sana ,sutu oldugu halde vermeyenler var deforme olmamak ıcın,bence ek gıdaya gecerken bır bebek besleme uzmanına danıs ,bebişlerinle mutluluklar

16. 31 Mayıs 2008
  17. talu

talu bal böceği :) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım 600 gram az degıl normal sınırların ıcınde her ay 1 kılo alıcak dıye bırsey yok senın sutun yetıyordur,ama bebeklerımız artık hareketlendıler,etrafla daha cok ılgılenıyorlar,benım kızımda oyle sureklı memedeydı cunkı encok ılgısını o cekıyordu rahatlatıyordu,sımdı sadece acıkınca emıyor sureklı etrafı ızlıyor cok hareketlı elı ayagı 1 sanıye durmuyor ,daha az uyuyor gecen ay 950 gram almıstı bu ay 600 gram almıs,ve cok saglıklı,bence mamayı hıc dusunme:1hug:

18. 31 Mayıs 2008
  19. pamukcuk

pamukcuk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    benim oglumda elini çok emiyor elini emmesini bırakmak daha güç oldugu için bende emzik verdim aslında karşıyım ama mecbur kaldım sana tavsiyem kullandığın vitamine batırıp verirsen alır tadı değişik gelir belki emer