Şubatta ameliyat olacağım... Acil DR bilgisine ihtiyacım var!!!

Konusu 'Doktorlar, öneriler sorular' forumundadır ve tuuba10 tarafından 29 Aralık 2008 başlatılmıştır.

29 Aralık 2008
    Konu Sahibi : tuuba10
  1. tuuba10

tuuba10 Guest

merhaba herkese sengözlerimebaksanab.. subatta gogus buyutme amelıyatı olmayı dusunuyorum cok kararsız kaldım bıkac doktorla gorustum ama arastırdıkca yenı kısılerı buluyosun buda elememı etkılıyor.. nolur bu amelıyatı olan kısıler yazsın nerde oldu kıme oldu ne kadara oldu .. onerılere cokkkkkkkkk ıhtıyacım var sımdıdıen cok tesekkurler herkese :1rolleyes:

2. 4 Ocak 2009
  3. nesrin2

nesrin2 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba ben geçen salı ameliyat oldum.Neyi merak ediyosan sorabilirsin

4. 4 Ocak 2009
  5. tuuba10

tuuba10 Guest

oncelıkle ılgınız ıcın cok tesekkur ederım. ben 21 yasındaım ve okuorum somestrıda amelıyat olucam 1 hafta ıcınde toparlanırım dımı?
    bıde olçüyü dr bana bırak dedı ama hep bır korku oluoo acaba ıstedıgım gıbı olucakmı dıe? sızın de dr kendısımı amelıyat sırasında karar verdı? hangı marka protez kullanıldı ben mesela yuvarlak ıstıyorum uzaktan cokmu bellı oluoo barız sılıkon oldugu? nerden yerlestırılmesını tavsıye edıyorsunuz? son olarak ben ıst da oturuorum burda ıyı bılgınız bı dr varmı sız kıme oldunz? ne kadara oldunuz
    coook teskkur ederım zamanım az dıe soru bombardımanına tuttum mazur gorun

6. 4 Ocak 2009
  7. nesrin2

nesrin2 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    1 hafta içinde toparlanırsınız.3.günden sonra ağrılarınız geçiyor.Sadece kollarınızı çok zorlayacak hareketlerde ağrı olabiliyor ama zaten dr ameliyat sonrası ağrı kesici ve antibiyotik yazıyor ki çok rahat atlatırsınız.
    Ölçüyü kesinlikle dr.a bırakın derim.Ameliyat sırasında kendi bir kaç protez deneyip karar veriyor.Benimkinde ikisi arasında kararsız kalmış ama ben küçük istiyorum diye daha küçük olan cc yi kullanmış ki inanılmaz doğal duruyor.
    Bana mentor marka kullandı ki zaten dünyada en çok tercih edilendir.Benim için his kaybı ve doğallık öncelikti.Dolayısıyla göğüs altı kesisi yapıldı ve kas altına yerleştirildi.
    Ben de istanbulda oturuyorum ve dr.umu bulana kadar bir sürü drla görüşme yaptım.Sadece bu görüşmeler için yarım milyar harcadım.O kadar çok farklı sayıda ameliyat kombinasyonu var ki doğru olanı buluncaya kadar bir yıl geçti.Abd ve japonyadaki yöntmelerden fda onayına kadar her bir şeyi araştırdım vs vs.
    Ve nihayetinde doğru doktoru buldum.Bulduğumda tanıdım yada.
    El becerisi,zekası ve de güvenden ötürü kendisini tercih ettim.Sözün özü harcadığım zamana da paraya da değdi.Kendisine tekrar teşekkür ederim:1hug:
    Ameliyat ücreti olarak 4500 lira ödedim.Ön görüşme için ise hiç ücret ödemedim.
    Salı günü sargılarımı alacak ve iki ay sporcu sütyeni kullanacağım.
    Baçkaca da merak ettiğiniz bir şey olursa cevap vereyim.

Son düzenleme: 4 Ocak 2009
  8. 4 Ocak 2009
  9. desireist

desireist Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    34
    Ödül Puanları:
    88
    Merhaba;
    Teşekkürler bilgiler için. Barış bey miydi dr.unuz? Dr.Tuğrul Turanla görüşmüşmüydünüz? Ben kasaltından biraz korkuyorum da, kasüstü daha kolay diye onu tercih etmeyi düşünüyorum. Çok kararsızım. :çok üzgünüm:

10. 4 Ocak 2009
  11. nesrin2

nesrin2 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Rica ederim.
    Doktorum Fatih DAĞDELEN.Turan Beyle görüşmedim.Korkulacak bir ameliyat kesinlikle değil.Sizin açınızdan bir zorluğu yok.Abartılacak bir ağrı-sızı durumu da yok ki günümüzdeki ağrı kesicilerle çok rahat atlatılabilecek bir durum.
    Kas üstü doğal durmuyor diye ben tercih etmedim.Sağlık ve maddi yönden bir kısıtlamnız yoksa karasız kalmayın derim.:teselli:

Son düzenleme: 4 Ocak 2009
  12. 6 Ocak 2009
  13. tuuba10

tuuba10 Guest

cok saol canım bılgılerın ıcın bıde benım sole bı durumum var babam bılmıycek dıer aılemdekıler bılecek cok anlasılma duurmu olurmu canım? vve fıyatta hıc bı yardımda bulunuyormu kafaya koydum maddı anlamda nerdeyse tamam gıbıyım ama kendım karsılıycagım ıcın bıseyler yapsa hıc ena olmaz bende bı gıdıyım muayene olıyım cunku senın hıc bır agrın sıızn masallah olmamıss
    umarım en aykın zamanda da toparlanırsın canım
    dedıgın gıbı boyutu yerlesım yerını dr bırakıcam artık

14. 6 Ocak 2009
  15. tuuba10

tuuba10 Guest

bu arada bısey eklemek ıstıyorum baska hangı doktorlara gıttın. nacı celık, hasan fındık hakkınd bılgın var mı canım, fatıh de yaptırmandakı en buyuk etken neydı?

16. 6 Ocak 2009
  17. nesrin2

nesrin2 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Rica ederim.
    Anlaşılma durumu sizin ne istediğinize bağlı.Ben doğal istiyordum öyle de oldu ve kimse anlamadı.
    Ameliyat ücreti diğer doktorlara göre çok makul.Görüşmenin de ücretsiz olduğunu düşünürsek...
    Dr. ameliyat ücretini ameliyat günü peşin alıyor.Ben çok az bir kısmını ameliyattan sonra kontrole geldiğimde vereyim dedim tamam dedi.Siz de görüşme esnasında sorabilirsiniz.
    Boyutu kesinlikle doktora bırakın.Çünkü sizin göğüs çapınız ve protezin çap olarak örtüşmesi gerekiyor.Ben şu kadar cc istiyorum demek çok mantıklı olmuyor ve en doğru kararı dr veriyor.

18. 6 Ocak 2009
  19. nesrin2

nesrin2 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Fatih DAĞDELEN haricinde üç tane daha doktorla görüştüm.Fatih bey de olmasa vazgeçmiştim diyebilirim.Çünkü görüştüğüm doktorlar beni tatmin etmedi.Burda diğer doktorların ismini vermek çok doğru olmaz ama neden Fatih Beyi seçtiğimi izah edebilirim:
    El beceresi,işiyle ilgili teknik bilgisi,zeki oluşu,abd de bu işin en iyisi cerrahları takip etmesi/model alması,pozitif oluşu ve benim hem bilinçli hem de bilinçaltısal güvenimi kazanmış olması.
    Bu nedenlerden ötürü kendisini tercih ettim.:1hug:
    :nazar:

Son düzenleme: 6 Ocak 2009