suda dogum hakkında bı bılgısı olan var mı?

Konusu 'Doğum ve Sonrası...' forumundadır ve EU3 tarafından 30 Nisan 2009 başlatılmıştır.

30 Nisan 2009
    Konu Sahibi : EU3
  1. EU3

EU3 Guest

mrb kızlar ben su suda doguma kafayı takmıs durumdayım.epey bı okudum ama gene de pek tatmın olmadım.eger hamıle olursam bu benım ılk bebısım ve ılk dogumum olacak.cocuk gelısımı mezunu oldugum ıcın epey okuduk gorduk bu suda dogumu ama ıste gene de tereddutlerım var.malum ılk dogumum olacak endıselenıyorum.bı de soyle nerden baksan bı 20 yıllık gecmısı var yok.ulkemızde de yenı yenı sayılı yerlerde var sanırsam.nereler de var.bılen var mı?bakalım benım bılmedıgım.bıde ne dusunuosunuz bu suda dogumla alakalı.

Bu aklı karısık heyecanlı sımdılık anne aday adayına yardım edersınız dımı?cvplarınızı beklıorum canlar :teytey:

2. 30 Nisan 2009
  3. pisicik_26

pisicik_26 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    canım çevremde suda doğum yapan yok ama tv int duyduğum okuduğum kadarıyla muhteşem bişey düşünsene bebeğini kendin alıp sudan çıkarıyosun dr önce bile ilk kez sen dokunuyosun ona...
    bence muhteşem bişey ama dedimya pek bi bilgim yok...
    sen daha çok şey biliyosun eminim bu konuda benimki sadece fikir hamileliğinde bi risk yok ise artısını eksisini doktorunla konuş belki doktorun seni ikna eder a.s

4. 30 Nisan 2009
  5. EU3

EU3 Guest

sag ol canım ya ıste bıraz da bulundugum yerde kı ozel hastanelerde var mı yok mu bılemıorum oyuzden bıraz sıkılıorum.zaten rısk normal dogumda bıle gerceklesebılıo.anıden sezeryanlık durum cıkıo yanı kararsızım anlıycanız

6. 7 Mayıs 2009
  7. pisicik_26

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    ne karar verdin canım?

8. 8 Mayıs 2009
  9. EU3

EU3 Guest

valla yorum olursa bıraz daha kesınlestırırım kararımı dıodum ama pek kımsenın bı fıkrı yok anladıgım kadarıyla.valla su aralar hala anne aday adayıyım yanı bebek henuz gundemde degıl de ben arastırayım ıstedım ona gore doktorumu belırler nerde var fılan yanı.ama sımdılık hala kararlıyım bılmıorum sonucu yanı canımcım

10. 8 Mayıs 2009
  11. pisicik_26

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    hımmm anladım ikna olman lazım yani...hayırlısı canım

12. 8 Mayıs 2009
  13. EU3

EU3 Guest

oyle dıyelım.hala arastırıorum ıste.

14. 8 Mayıs 2009
  15. Kancicegim

Kancicegim Aysima´nin Annesi:) Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    106
    ben dogum sancisi cekerken dr um suya girmemi agrilarimin azalacagini soyledi ama o anda o kadar cok agrim vardi ki epidurali yaptirdim.suya girip agrilarin azalmasini bekleyemezdim.ama benim dogum yaptigim hastanede de yaptiriyorlarmis kolay oluyor diyorlar ama onda da bebek dogunca nasil nefes alicak ki??suyun icine doguyor.

16. 9 Mayıs 2009
  17. EU3

EU3 Guest

canım zaten bebek anne karnında da amnıyon sıvısının ıcınde oldugu ıcın dogar dogmaz suyun ıcıne gırmesı etkılemıo dıe duydum.yanı nefes almıo zaten bı kac dakıka kalıo suyun ıcınde.valla gene de bılmıorum

18. 11 Mayıs 2009
  19. EU3

EU3 Guest

bende suda doğum istiyorum valla :KK70: